Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Spotkanie autorskie z Panią Jolantą Szwalbe Drukuj
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
13.05.2016

3.jpgDnia  5 maja  2016 roku w sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim zorganizowała spotkanie autorskie z entuzjastką życia, panią Jolantą Szwalbe, której jedno z życiowych mott życiowych brzmi: "Nie starzeje się ten, kto umie cieszyć się życiem". Pod takim właśnie hasłem przebiegło czwartkowe, bardzo miłe spotkanie.

 „Jeśli jest coś, co możesz zrobić, albo ci się śni, że możesz, zacznij to robić. W śmiałości tkwi geniusz potęga i magia" - mawia pisarka. Pani Jolanta Szwalbe z pamięci cytowała sentencje ludzi pióra, nauki, kultury. Wymieniała Wiktora Hugo, księdza Twardowskiego, Urszulę Ledóchowską, Marka Aureliusza, Antoine de Saint-Exupery, Rabindranatha Tagore i wielu innych. Opowiadała o sobie, o twórczości, o ludziach, na których się wzoruje. Podczas spotkania autorka promowała swoje książki, które można było zakupić wraz z dedykacją.

Miejska Biblioteka Publiczna skorzystała z tej okazji i włączyła książki autorstwa Pani Szwalbe do swojego księgozbioru- w związku z czym zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, gdzie można wypożyczyć antologię Pani Jolanty.

wyklad_prelekcja.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!