Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania Drukuj
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
17.05.2016

min.jpg»Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła«

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński zaprosił Panie Bibliotekarki z MGOK - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim do świetlicy osiedlowej, które przypomniały nam, że czytanie jest jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najbardziej rozwijających form spędzania wolnego czasu.

Zgodnie z hasłem wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2016 r. „Biblioteka inspiruje", Nasze Panie Bibliotekarki przygotowały wiele czytelniczych atrakcji i udowodniły, że biblioteka inspiruje na wiele sposobów. Nowoczesność, otwartość na zmiany, atrakcyjność oferty edukacyjno-kulturalnej kowalewskiej biblioteki zapewniły dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów popularyzacji książek i czytelnictwa.

Warsztat rozpoczął Przewodniczący Osiedla Brodnickiego, który głośno odczytał wiersz Jana Brzechwy "Na straganie", dalszą część poprowadziły Panie Bibliotekarki wprowadzając dzieci "w magiczny świat" Jana Brzechwy. Wszystkie konkursy i zabawy dotyczyły wcześniej głośno odczytanych wierszy, były koperty z zagadkami, balonikowe cytaty, fragmenty wierszy do uzupełnienia, zgaduj zgadula. Dzieci miały okazje stworzyć książkę z wierszami wcześniej wspomnianego poety. Warsztatom towarzyszył kiermasz książki, który cieszył się zainteresowaniem.

Miłą niespodziankę w tym dniu sprawił Radny Rady Miejskiej Pan Wojciech Małkiewicz, który ufundował dzieciom lody.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Pań Bibliotekarek upominki w formie książeczek, zakładek do książek, długopisów, kolorowanek, a od Przewodniczącego słodycze i baloniki.

Przewodniczący w imieniu całego Zarządu Osiedla Brodnickiego składa serdeczne podziękowania za przeprowadzenie owocnych warsztatów oraz docenia przygotowanie, zaangażowanie i pełen profesjonalizm Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Dziękuje także Panu Stanisławowi Pęcherskiemu za oprawę muzyczną, a rodzicom i dzieciom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!