Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kreatywne warsztaty na Osiedlu Brodnickim... dzień Głośnego Czytania Drukuj
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
17.05.2016

min.jpg»Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła«

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Henryk Sławiński zaprosił Panie Bibliotekarki z MGOK - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim do świetlicy osiedlowej, które przypomniały nam, że czytanie jest jedną z najprzyjemniejszych i zarazem najbardziej rozwijających form spędzania wolnego czasu.

Zgodnie z hasłem wiodącym w Tygodniu Bibliotek 2016 r. „Biblioteka inspiruje", Nasze Panie Bibliotekarki przygotowały wiele czytelniczych atrakcji i udowodniły, że biblioteka inspiruje na wiele sposobów. Nowoczesność, otwartość na zmiany, atrakcyjność oferty edukacyjno-kulturalnej kowalewskiej biblioteki zapewniły dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów popularyzacji książek i czytelnictwa.

Warsztat rozpoczął Przewodniczący Osiedla Brodnickiego, który głośno odczytał wiersz Jana Brzechwy "Na straganie", dalszą część poprowadziły Panie Bibliotekarki wprowadzając dzieci "w magiczny świat" Jana Brzechwy. Wszystkie konkursy i zabawy dotyczyły wcześniej głośno odczytanych wierszy, były koperty z zagadkami, balonikowe cytaty, fragmenty wierszy do uzupełnienia, zgaduj zgadula. Dzieci miały okazje stworzyć książkę z wierszami wcześniej wspomnianego poety. Warsztatom towarzyszył kiermasz książki, który cieszył się zainteresowaniem.

Miłą niespodziankę w tym dniu sprawił Radny Rady Miejskiej Pan Wojciech Małkiewicz, który ufundował dzieciom lody.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od Pań Bibliotekarek upominki w formie książeczek, zakładek do książek, długopisów, kolorowanek, a od Przewodniczącego słodycze i baloniki.

Przewodniczący w imieniu całego Zarządu Osiedla Brodnickiego składa serdeczne podziękowania za przeprowadzenie owocnych warsztatów oraz docenia przygotowanie, zaangażowanie i pełen profesjonalizm Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kowalewie Pomorskim. Dziękuje także Panu Stanisławowi Pęcherskiemu za oprawę muzyczną, a rodzicom i dzieciom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!