Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Młodzi szachiści w Gdyni i w Senacie RP

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Młodzi szachiści w Gdyni i w Senacie RP Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.05.2016
9.jpgAktywnie spędzają czas młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim biorący udział w zajęciach realizowanych w ramach projektu „Edukacja poprzez szachy” oraz w zajęciach w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Dziewięcioro z nich wzięło udział w turnieju „Szachowa majówka” , który odbył się w minioną sobotę w Gdyni.

Najlepiej zagrała  Patrycja Gadomska, która prowadziła w turnieju, wygrywając pierwsze pięć partii. Przegrywając szóstą, zajęła ostatecznie bardzo dobre trzecie miejsce, zdobyła też czwartą kategorię szachową. Na wyróżnienie zasługuje występ Zuzanny Barańskiej, która zajęła trzynaste miejsce, wypełniając piątą kategorię. Ponadto piątą kategorię szachową wypełnili Jakub Kobus oraz Aleksander Barański.

We wtorek czworo szachistów wyjechało na finałowy turniej „Szachiści dla Polonii", który odbył się w Senacie RP w Warszawie. Uroczyście otworzył go Marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Nasi zawodnicy mogli zagrać także
z startującym w tym turnieju senatorem Markiem Borowskim. Jednak ze względu na wysoki poziom sportowy, trudno było   o sukcesy młodych szachistów,  ale nasi reprezentanci walczyli o jak największą liczbę punktów. Najlepiej zaprezentował się Kacper Waszewski - uczeń drugiej klasy. Zdobyte doświadczenie na pewno  zaprocentuje w najbliższych turniejach, w tym między innymi w zbliżającym się XXIII Międzynarodowym Turnieju Szachowym „KOWALEWO 2016", który odbędzie się tradycyjnie w lipcu.

 szachy_mrozinski.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!