Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXI edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXI edycja gminnego konkursu matematycznego klas II i III szkół podstawowych MATEMATYK NA MEDAL Drukuj
Wpisał: Prowadząca konkurs Katarzyna Grabowska   
20.05.2016

1.jpgDnia 9 maja 2016r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pom. odbyła się  inauguracja  XXI  gminnego konkursu dla klas II i III - „Matematyk na medal". Otwarcia konkursu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pan Benedykt Mroziński, który uroczyście odpieczętował kopertę z tajemniczymi zadaniami.

W tym roku do konkursu przystąpiło aż 42 uczestników z klas II i III, którzy reprezentowali szkoły: w Wielkim Rychnowie,  w Wielkiej Łące, w Pluskowęsach oraz w Kowalewie Pom. Uczniowie biorący udział w gminnych zawodach są niewątpliwie najlepszymi matematykami i każdy z nich otrzymał upominki.

W tym roku w szranki stanęły również dzieci, które rozpoczęły naukę w szkole jako sześciolatki. Było to dla nich nie lada wyzwanie, jednak świetnie sobie poradziły.

Komisja Konkursowa w składzie: p. Dorota Wardeńska, p. Renata Gruszecka, p. Ewa Putz-Misztal, p. Ilona Wrzesińska oraz Katarzyna Grabowska dokonała oceny prac, wyłoniła laureatów oraz postanowiła nagrodzić  również najmłodszego matematyka, który zajął najwyższą lokatę.

Matematykiem na medal na poziomie klas drugich został Mateusz Witkowski z SP w Kowalewie Pom. Na II miejscu uplasowała się Milena Boniecka również z SP w Kowalewie Pom. , a na miejscu III znaleźli się ex aequo Adrian Łęgowski z SP w Pluskowęsach oraz Dorian Cybulski z SP w Kowalewie Pom.

Na poziomie klas trzecich na najwyższym podium stanęło ex aequo dwoje uczniów z SP w Kowalewie Pom. - Dominik Hinz oraz Amelia Wesołowska.

II miejsce zajęła Karolina Putz - uczennica  SP Kowalewo Pom. Trzecią lokatę uzyskała Alicja Regulska, uczennica SP w Wielkiej Łące.

Nagrodę dla najmłodszego i najlepszego matematyka otrzymał Kacper Żuławski z SP w Kowalewie Pom.,   który zajął V miejsce wśród 24 uczestników z klas drugich.

Gratulujemy laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. p. Benedykt Mroziński ufundował dla najlepszych matematyków w naszej gminie nagrody książkowe. Wieloletni sponsor Gminnego Konkursu Matematyk na medal, firma POLO  MARKET podarowała upominki i słodycze dla wszystkich uczestników konkursu. Bardzo dziękujemy.

1.jpg
 2.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!