Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek Drukuj
Wpisał: Biblioteka Publiczna   
24.05.2016
11.jpgPo raz trzynasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zorganizowało Tydzień Bibliotek, który trwał od 8-15 maja. Miejska Biblioteka Publiczna wraz z filiami bibliotecznymi wzięła udział w tej akcji. Hasłem Tygodnia Bibliotek 2016 było „Biblioteka inspiruje" 

Z tej okazji  biblioteki przygotowały dla swoich czytelników wiele atrakcji.

11maja Miejska Biblioteka Publiczna na zaproszenie Przewodniczącego Osiedla Brodnickiego p. Henryka Sławińskiego udała się do Świetlicy Osiedlowej na świętowanie dni bibliotek. Pan H. Sławiński odczytał wiersz „Na straganie", a Panie Bibliotekarki poprowadziły dalsze warsztaty wprowadzając dzieci w magiczny świat Jana Brzechwy.          Dzieci wraz z paniami z biblioteki podróżowały po Polsce w siedmiomilowych butach, wybrały się na pieszą wycieczkę z kaczką dziwaczką, wysłuchały też zwierzeń warzyw na straganie. Nie zabrakło zabaw i pląsów.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach: uważnie słuchały przygotowanych wierszy, odpowiadały na pytania z zagadkowego balonika z cytatami, uzupełniały fragmenty wierszy oraz stworzyły symboliczną książkę z wierszami wspomnianego poety. Na koniec spotkania uczestnicy dostali książeczki oraz słodki poczęstunek. Warsztatom  towarzyszył kiermasz książek, który cieszył się powodzeniem.

Tego samego dnia w filii bibliotecznej w Wielkiej Łące odbyły się obchody Tygodnia Bibliotek. Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy II. Dzieci wysłuchały wierszy o owadach i ciekawostkach związanych z tymi gatunkami zwierząt. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali kolorowanki i słodycze.

12 maja obchody tygodnia Bibliotek przeniosły się do filii  bibliotecznej w Pluskowęsach, gdzie gośćmi byli uczniowie klasy III. Tam również królowały wiersze Jana Brzechwy. W magiczny świat wierszy  dzieci przeniosła pani Alina Krystyniuk bibliotekarz. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach Na zkończenie otrzymały pamiątkowy dyplom, zakładki, słodycze i drobne upominki.

13 maja filię biblioteczna w Wielkim Rychnowie odwiedziły przedszkolaki. Wraz z panią wysłuchały wierszy o parach roku, głównie o wiośnie i lecie. Aktywnie odpowiadały na pytania zadawane przez panią Kamilę Wojciechowską bibliotekarza. Na zakończenie otrzymały kolorowanki oraz słodkości. Uczestnicy lekcji bibliotecznej oraz pozostali czytelnicy filii w Wielkim Rychnowie stworzyli z okazji obchodów laurkę dla biblioteki. Zamieścili w niej miłe życzenia oraz rysunki.   

Reasumując Tydzień Bibliotek minął w bardzo przyjemnej atmosferze. Miejska Biblioteka Publiczna w Kowalewie Pomorskim z pełnym zaangażowaniem włączyła się do akcji i zadbała o swoich czytelników. Atrakcyjna oferta edukacyjno-kulturalna i swobodniejsze zasady korzystania ze środków przekazu zapewniają dobry klimat do rodzenia się ciekawych pomysłów. Dlatego... w bibliotece się tworzy, ciekawie spędza czas i poszerza horyzonty; jednym słowem - biblioteka inspiruje.

tydzien_bib.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!