Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow To był dobry, stabilny rok.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

To był dobry, stabilny rok. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
25.05.2016
mini.jpgW dniu 24 maja br. spółka Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim  podsumowała miniony rok na Zwyczajnym Zgromadzeniu Wspólników. Ustępujący Zarząd czyli prezes Barbara Stosio otrzymała jednogłośne absolutorium.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski (jako Zgromadzenie Wspólników) oraz Rada Nadzorcza Spółki (Małgorzata Wegner, Karolina Kowalska i Dariusz Chyła) i Skarbnik Gminy Maria Kiżewska spotkali się również z 24-osobową załogą spółki.

Zabierając głos burmistrz podziękował pracownikom za osiągnięty wynik finansowy i zauważalny wzrost jakości świadczonych usług.

Rok 2015 zamknięto zyskiem brutto na poziomie prawie 33tys.zł. Spółka wyspecjalizował się w układaniu kostki polbrukowej przez co wygrywa przetargi w tym zakresie. Przejęła cały zakres z tytułu utrzymania zieleni i oczyszczania miasta oraz poważny zakres prac z tytułu wywozu nieczystości stałych. Nie ma już żadnych uwag i skarg na jakość pracy. Chociaż jesteśmy małą spółką to musimy utrzymać się na rynku, zdobywać zlecenia i dbać o jakość usług. Wszystko w głównej mierze zależy od prezesa i załogi spółki, która musi być nastawiona na zysk i sama się utrzymać. Ważna jest jakość, terminowość i renoma wykonywanych prac.- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.- pomimo, że jest to spółka gminna, funkcjonuje wg prawa handlowego. Musi sama szukać rynków usług oraz brać udział w przetargach i dawać korzystne oferty, aby je wygrać.

Do słów podziękowań i gratulacji przyłączyła się rada nadzorcza i prezes spółki Barbara Stosio. Pani prezes zwróciła uwagę na potrzebę dbania o dobre imię spółki i traktowanie jej jak rodziny.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kowalewie Pomorskim na własnym garnuszku jest od czerwca 2002r., kiedy to przekształcił się w spółkę ze 100% udziałem samorządu gminnego.

 W minionym okresie dwukrotnie stawaliśmy przed trudnymi decyzjami. Brano nawet pod rozwagę likwidację poprzez sprzedaż pakietu większościowego. Najtrudniej było w 2010 po kontroli przeprowadzonej przez ZUS. Z powodu innej interpretacji przepisów prawnych dot. składek ubezpieczeniowych i po kilku bataliach sądowych ostatecznie spółka spłaciła ponad 300tys. należności do ZUS. Rok 2013 też nie należał do łatwych. Zmiany przepisów prawa wykluczyły spółkę jako głównego wykonawcę z rynku usług na rzecz odbioru odpadów stałych- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.
 zgkim_walne_24.05_2.jpg
 zgkim_walne_24.05_3.jpg
 zgkim_walne_24.05_4.jpg
 zgkim_walne_24.05_6.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!