Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.01.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Przedszkolak Mistrzem Matematyki  znamy wyniki konkursu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Przedszkolak Mistrzem Matematyki  znamy wyniki konkursu Drukuj
Wpisał: Dorota Michałek,ˇ Ilona Wrzesińska   
27.05.2016

2.jpg24.05.2016 roku w   Szkole  Podstawowej   im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim odbyła się już VI edycja konkursu matematycznego  pod hasłem „Przedszkolak Mistrzem Matematyki".

Do konkursu przystąpiło dziewięcioro  przedstawicieli oddziałów  przedszkolnych   z naszej gminy: Kacper Ptaszyński z SP w  Pluskowęsach,  Mikołaj Kuźniar z SP w  Wielkiej Łące, Kacper Pruski  z SP  w Wielkim Rychnowie,  dwoje dzieciz Przedszkola Publicznego   w  Kowalewie  Pomorskim: Julka Jastrzębska  i  Franciszek Lipiński, Wanda Misiaszek z Niepublicznego Przedszkola Entliczek - Pętliczek w  Kowalewie Pomorskim,   oraz troje reprezentantów  naszej szkoły:  Oliwier Ludwik, Jan Szymański i Natalia Boniecka.  Dzieci na konkurs przybyły pod opieką rodziców, którzy dopingowali i mobilizowali oklaskami do pracy swoje pociechy. Zmagania dzieci
w  konkursie  obserwowali  również zaproszeni goście: pani Ilona Rybicka, która przybyła w imieniu Pana Burmistrza,  dyrektorzy szkół podstawowych w naszej gminie panie:  Danuta Drożdża (SP Wielka Łąka) i Elżbieta Arbart (SP Wielkie Rychnowo), dyrektor Publicznego Przedszkola pani Joanna Piasecka, dyrektor Niepublicznego Przedszkola Entliczek  - Pętliczek pani Sylwia Sadowska, zastępca przewodniczącej  Rady Rodziców w naszej szkole pani Ewa Wojciechowska oraz dyrektor naszej placówki pan Benedykt Mroziński.  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury  w osobach: przewodnicząca -  p. Danuta Kraśniewska- nauczycielka  matematyki, p. Jolanta Parada -  nauczyciel wspomagający, p. Jolanta Cierniakowska- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz pani Izabela Orzechowska - nauczycielka przedszkola.

 Tym razem zabraliśmy dzieci w podróż pociągiem, zatrzymując się na kolejnych stacjach z zadaniami. Najpierw dojechaliśmy do stacji Dworzec, na której przedszkolaki doklejały  elementy do obrazka,  używając w praktyce określeń dotyczących orientacji na kartce papieru.  Następnie wyruszyliśmy do stacji Puzzle. Tutaj trzeba było wykazać się spostrzegawczością i jak najszybciej ułożyć matematyczne cyfry. Najtrudniejszym zadaniem dla dzieci okazało się zadanie na stacji IV  - Pociągi towarowe. W  tym zadaniu dzieci musiały pochwalić się znajomością liczebników porządkowych i ułożyć przygotowane towary  w kolejnych wagonach pociągu towarowego. Ostatnie zadanie konkursowe polegało na dopasowaniu figur do konturu według kształtu, wielkości i koloru. Po rozwiązaniu wszystkich zadań konkursowych zaprosiliśmy dzieci na drobny poczęstunek, a jury na obrady. Po przeliczeniu zdobytych punktów okazało się, że troje dzieci zdobyło taką samą ilość punktów, więc musieliśmy zrobić dogrywkę.   Ostatecznie pierwsze miejsce oraz tytuł Przedszkolnego Mistrza Matematyki  zdobyła Wanda Misiaszek z Niepublicznego Przedszkola Entliczek  - Pętliczek w  Kowalewie Pomorskim,  drugie   miejsce zajęła Julia Jastrzębska z Publicznego Przedszkola w Kowalewie Pomorskim, trzecie miejsce zajął  Kacper Pruski z SP w Wielkim Rychnowie. Pozostałe dzieci zostały wyróżnione. Wszyscy uczestniczy konkursu  otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.  Nagrodzenie dzieci  nie byłoby możliwe, gdyby nie nasi sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Rada Rodziców  działająca przy naszej szkole, państwo Karol i Magdalena Chwiećko oraz Anna i Łukasz Żuławscy,  którym serdecznie dziękujemy. Podziękowania składamy również członkom jury za czuwanie nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz pracownikom obsługi  z naszej szkoły za pomoc w organizacji  konkursu.  

Dorota Michałek,  Ilona Wrzesińska

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!