Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI Drukuj
Wpisał: Organizatorzy Karolina Gręźlikowska, Jolanta Parda   
31.05.2016

D3334.jpgnia 25 maja 2016 odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI PT. „SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ".  Konkurs ma na celu popularyzację twórczości patronki szkoły wśród dzieci z klas 0 - III. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uczniowie będą chętnie sięgali po książki M. Konopnickiej, a jej piękne wiersze nie zostaną zapomniane.

W czasie konkursu swoją obecnością zaszczycili nas sekretarz gminy Kowalewo Pomorskie p. Ewa Bąk, dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim p. Joanna Piasecka, dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Entliczek Pentliczek" p. Sylwia Sadowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim p. Benedykt Mroziński i przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Kowalewie Pom. p. Agnieszka Reiwer. Przybył do nas także duch Marii Konopnickiej, który uważnie obserwowała występy uczestników. W rolę poetki wcieliła się p. Karolina Gręźlikowska.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów. W pierwszej kategorii wiekowej, przeznaczonej dla uczniów klas 0 - I, do konkursu przystąpiło 21 uczestników. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim reprezentowali Bartosz Bąk, który przedstawił wiersz pt. „Parasol" i Kacper Dunajski  z wierszem pt. „Stefek Burczymucha". Z Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim  wystąpili Maja Krassa (wiersz pt. „W ogrodzie") oraz Miłosz Banasik (wiersz pt. „Zamiary Stasia"). Ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wystąpili: Damian Olpeter  z oddziału przedszkolnego 0 c, który wyrecytował wiersz pt. „Stefek Burczymucha", Nikodem Jarmuszewski (uczeń klasy I d) z wierszem pt. „Parasol" oraz Martyna Sobocińska, uczennica klasy I a, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek". Ze  Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie udział w konkursie wzięły Kamila Błaszkiewicz (wiersz pt. „Tęcza"), Jagoda  Dębińska (wiersz pt. „Sposób na laleczkę") oraz Wiktoria Marzec (wiersz pt. „Czytanie"). Szkołę Podstawową w Pluskowęsach zaprezentowali Oliwier Górski, który wcielił się w rolę Stefka Burczymuchy, Weronika Chlebowska z wierszem pt."Skrucha Józi" oraz Krzysztof Łęgowski, który przedstawił wiersz pt. „Żabka Helusi". Ze Szkoły Podstawowej w Mlewie wiersze Marii Konopnickiej wyrecytowały Lena Moszkowicz („Pan Zielonka") oraz Liliana Sierocka („Sposób na laleczkę").  O sposobie na wychowanie laleczki opowiedziały nam także dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące: Marianna Wróblewska oraz Alicja Hüttner. Szkołę Podstawową w Ostrowitem zaprezentowała Maja Paradowska, która przedstawiła wiersz pt. „Pranie". Z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu - Dobrzyniu wystąpiły Weronika Kwaśniewska (wiersz pt. „Czytanie"), Laura Kusińska (wiersz pt. „Parasol"), Wiktoria Karmińska (wiersz pt. „Pranie").

W drugiej kategorii wiekowej dla uczniów klas II i III wystąpiło 16 uczestników.  Szkołę Podstawową w Kowalewie Pomorskim zaprezentowali Tomasz Białkowski , uczeń klasy II a („Czy to bajka..."), Julia Górna z klasy II b (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"), Wiktoria Oleszczak, uczennica klasy II c (wiersz pt. „Parasol") i uczeń klasy II d - Marcel Wudziński (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"). Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące reprezentowali Julia Belzyt z wierszem pt. „Oj kłopoty! To nie żarty!", Julia Jaskulska, która przedstawiła wiersz pt. „Sposób na laleczkę" oraz Igor Szablewski z wierszem pt. „Komedia przy myciu". Ze Szkoły Podstawowej w Mlewie wystąpił Mariusz Piotrowski (wiersz pt. „Przy mrowisku"). Ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie w konkursie wzięły udział dwie uczennice klasy II a, tj. Natalia Scheffler, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek" oraz Angelika Sokołowska z wierszem pt. „Co słonko widziało". Natomiast Szkołę Podstawową w Pluskowęsach reprezentowały uczennice klasy III: Kinga Krzyżanowska (wiersz pt. „Nad rzeką") i Patrycja Przybyszewska (wiersz pt. „Kukułeczka"). Z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu - Dobrzyniu przyjechali Nikodem Blomkowski („Czy to bajka..."), Paulina Blumkowska (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"), Wiktoria Zakrzewska (wiersz pt. „Zosia i jej mopsy") oraz Maja Karwaszewska (wiersz pt. „Bocian").

Nad występami młodych recytatorów czuwało trzyosobowe jury: p. Krzysztof Zaniewski, p. Anna Sieradzka i p.  Maria Skrzeszewska. W pierwszej kategorii wiekowej jury zdecydowało, że na nagrodę Grand Prix  zasłużyła Martyna Sobocińska, uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom., która ujęła wszystkich przepiękną recytacją wiersza „Tęczowy duszek". Natomiast I miejsce w tej kategorii otrzymał również reprezentant SP w Kowalewie Pom. - Nikodem Jarmuszewski, II miejsce - Jagoda Dębińska z SP Wielkim Rychnowie i III miejsce - Miłosz Banasik z Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom. W drugiej kategorii wiekowej nagrodę Grand Prix otrzymała Kinga Krzyżanowska, uczennica SP w Pluskowęsach, I miejsce zajęła Wiktoria Oleszczak z SP w Kowalewie Pom. , II miejsce  - Igor Szablewski z SP w Wielkiej Łące oraz III miejsce - Marcel Wudziński, uczeń SP w Kowalewie Pom.

Sponsorami nagród była Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pomorskim. Poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Gręźlikowski (sprzedaż kostki brukowej).

W świetlicy SP w Kowalewie Pom., w miejscu w którym odbył się konkurs, zorganizowano kącik poświęcony M. Konopnickiej. Goście mogli zapoznać się z życiorysem i twórczością poetki.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do naszego konkursu. Jesteśmy wdzięczne za ogrom pracy oraz poświęcony przez Państwa czas, aby tak wspaniale nauczyć dzieci odpowiedniej recytacji. Dziękujemy także dzieciom za odwagę i krzewienie twórczości patronki naszej szkoły. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

podstawowa.jpg

 22.jpg
 23.jpg
 24.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!