Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI Drukuj
Wpisał: Organizatorzy Karolina Gręźlikowska, Jolanta Parda   
31.05.2016

D3334.jpgnia 25 maja 2016 odbył się w Szkole Podstawowej w Kowalewie Pomorskim REJONOWY KONKURS RECYTATORSKI PT. „SPOTKANIE Z POEZJĄ MARII KONOPNICKIEJ".  Konkurs ma na celu popularyzację twórczości patronki szkoły wśród dzieci z klas 0 - III. Mamy nadzieję, że dzięki niemu uczniowie będą chętnie sięgali po książki M. Konopnickiej, a jej piękne wiersze nie zostaną zapomniane.

W czasie konkursu swoją obecnością zaszczycili nas sekretarz gminy Kowalewo Pomorskie p. Ewa Bąk, dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim p. Joanna Piasecka, dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Entliczek Pentliczek" p. Sylwia Sadowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim p. Benedykt Mroziński i przewodnicząca Rady Rodziców przy SP w Kowalewie Pom. p. Agnieszka Reiwer. Przybył do nas także duch Marii Konopnickiej, który uważnie obserwowała występy uczestników. W rolę poetki wcieliła się p. Karolina Gręźlikowska.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów. W pierwszej kategorii wiekowej, przeznaczonej dla uczniów klas 0 - I, do konkursu przystąpiło 21 uczestników. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim reprezentowali Bartosz Bąk, który przedstawił wiersz pt. „Parasol" i Kacper Dunajski  z wierszem pt. „Stefek Burczymucha". Z Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pomorskim  wystąpili Maja Krassa (wiersz pt. „W ogrodzie") oraz Miłosz Banasik (wiersz pt. „Zamiary Stasia"). Ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim wystąpili: Damian Olpeter  z oddziału przedszkolnego 0 c, który wyrecytował wiersz pt. „Stefek Burczymucha", Nikodem Jarmuszewski (uczeń klasy I d) z wierszem pt. „Parasol" oraz Martyna Sobocińska, uczennica klasy I a, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek". Ze  Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie udział w konkursie wzięły Kamila Błaszkiewicz (wiersz pt. „Tęcza"), Jagoda  Dębińska (wiersz pt. „Sposób na laleczkę") oraz Wiktoria Marzec (wiersz pt. „Czytanie"). Szkołę Podstawową w Pluskowęsach zaprezentowali Oliwier Górski, który wcielił się w rolę Stefka Burczymuchy, Weronika Chlebowska z wierszem pt."Skrucha Józi" oraz Krzysztof Łęgowski, który przedstawił wiersz pt. „Żabka Helusi". Ze Szkoły Podstawowej w Mlewie wiersze Marii Konopnickiej wyrecytowały Lena Moszkowicz („Pan Zielonka") oraz Liliana Sierocka („Sposób na laleczkę").  O sposobie na wychowanie laleczki opowiedziały nam także dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Wielkiej Łące: Marianna Wróblewska oraz Alicja Hüttner. Szkołę Podstawową w Ostrowitem zaprezentowała Maja Paradowska, która przedstawiła wiersz pt. „Pranie". Z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu - Dobrzyniu wystąpiły Weronika Kwaśniewska (wiersz pt. „Czytanie"), Laura Kusińska (wiersz pt. „Parasol"), Wiktoria Karmińska (wiersz pt. „Pranie").

W drugiej kategorii wiekowej dla uczniów klas II i III wystąpiło 16 uczestników.  Szkołę Podstawową w Kowalewie Pomorskim zaprezentowali Tomasz Białkowski , uczeń klasy II a („Czy to bajka..."), Julia Górna z klasy II b (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"), Wiktoria Oleszczak, uczennica klasy II c (wiersz pt. „Parasol") i uczeń klasy II d - Marcel Wudziński (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"). Szkołę Podstawową w Wielkiej Łące reprezentowali Julia Belzyt z wierszem pt. „Oj kłopoty! To nie żarty!", Julia Jaskulska, która przedstawiła wiersz pt. „Sposób na laleczkę" oraz Igor Szablewski z wierszem pt. „Komedia przy myciu". Ze Szkoły Podstawowej w Mlewie wystąpił Mariusz Piotrowski (wiersz pt. „Przy mrowisku"). Ze Szkoły Podstawowej w Wielkim Rychnowie w konkursie wzięły udział dwie uczennice klasy II a, tj. Natalia Scheffler, która zaprezentowała wiersz pt. „Tęczowy duszek" oraz Angelika Sokołowska z wierszem pt. „Co słonko widziało". Natomiast Szkołę Podstawową w Pluskowęsach reprezentowały uczennice klasy III: Kinga Krzyżanowska (wiersz pt. „Nad rzeką") i Patrycja Przybyszewska (wiersz pt. „Kukułeczka"). Z Zespołu Szkół Miejskich w Golubiu - Dobrzyniu przyjechali Nikodem Blomkowski („Czy to bajka..."), Paulina Blumkowska (wiersz pt. „Stefek Burczymucha"), Wiktoria Zakrzewska (wiersz pt. „Zosia i jej mopsy") oraz Maja Karwaszewska (wiersz pt. „Bocian").

Nad występami młodych recytatorów czuwało trzyosobowe jury: p. Krzysztof Zaniewski, p. Anna Sieradzka i p.  Maria Skrzeszewska. W pierwszej kategorii wiekowej jury zdecydowało, że na nagrodę Grand Prix  zasłużyła Martyna Sobocińska, uczennica Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom., która ujęła wszystkich przepiękną recytacją wiersza „Tęczowy duszek". Natomiast I miejsce w tej kategorii otrzymał również reprezentant SP w Kowalewie Pom. - Nikodem Jarmuszewski, II miejsce - Jagoda Dębińska z SP Wielkim Rychnowie i III miejsce - Miłosz Banasik z Przedszkola Entliczek Pentliczek w Kowalewie Pom. W drugiej kategorii wiekowej nagrodę Grand Prix otrzymała Kinga Krzyżanowska, uczennica SP w Pluskowęsach, I miejsce zajęła Wiktoria Oleszczak z SP w Kowalewie Pom. , II miejsce  - Igor Szablewski z SP w Wielkiej Łące oraz III miejsce - Marcel Wudziński, uczeń SP w Kowalewie Pom.

Sponsorami nagród była Rada Rodziców działająca przy SP w Kowalewie Pomorskim. Poczęstunek dla uczestników konkursu ufundowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Gręźlikowski (sprzedaż kostki brukowej).

W świetlicy SP w Kowalewie Pom., w miejscu w którym odbył się konkurs, zorganizowano kącik poświęcony M. Konopnickiej. Goście mogli zapoznać się z życiorysem i twórczością poetki.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i rodzicom za przygotowanie dzieci do naszego konkursu. Jesteśmy wdzięczne za ogrom pracy oraz poświęcony przez Państwa czas, aby tak wspaniale nauczyć dzieci odpowiedniej recytacji. Dziękujemy także dzieciom za odwagę i krzewienie twórczości patronki naszej szkoły. Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

podstawowa.jpg

 22.jpg
 23.jpg
 24.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!