Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z Bombaju do przyjaznego Kowalewa.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z Bombaju do przyjaznego Kowalewa. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2016
img_6157.jpgDhiren Mehta - student z Bombaju (Indie) od kilku dni przebywa w Kowalewie Pomorskim na zaproszenie Publicznego Gimnazjum. W dniu 1 czerwca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, samorząd uczniowski szkoły wraz z opiekunami: anglistką Anną Górna i Elżbietą Bender. 

Panowie wymienili się spostrzeżeniami na temat różnic kulturowych, edukacyjnych i samorządowych obu krajów. Połączył ich sport, a szczególnie piłka nożna. Gość zapewniał, że będzie kibicował polskiej drużynie w Mistrzostwach Europy.

Gość podkreślał, że Kowalewo to bardzo przyjazne miasto. Usłyszał o nim od innych kolegów studentów. Wszędzie czuje się bardzo dobrze. Jest tu bardzo pięknie i spokojnie. Nasz gość również zwiedził wcześniej Warszawę i Toruń.   

Dhiren odwiedził Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ramach projektu wymiany młodzieży AIESEC, w którym również uczestniczą  Kowalewiacy. Przypomnijmy, że tylko w 2015r. gościł u nas  student z Indonezji Harry Kurniawan oraz Llatif Zubair - student z Algierii. 

Wizyta naszego gościa jest wspaniałym przykładem promocji gminy poprzez młodych ambasadorów. Cieszę się, że młodzi Kowalewiacy podróżując po świecie nie zapominają o swoim mieście, wychwalają jego walory i potrafią skutecznie zachęcić innych do przyjazdu. Zachęcam do uczenia się języków, podróżowania, ale przede wszystkim do pamiętania o swojej rodzinnej miejscowości- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając gościowi pamiątkowe souveniry.

Gość, oprócz przeprowadzenia kilku lekcji języka angielskiego, integrował się z gimnazjalną społecznością oraz zwiedzał miasto, a uczniowie służąc jako przewodnicy mogli skutecznie podszkolić język i przypomnieć sobie ważne fakty z życia gminy.  Gość zachęcał do nauki języków obcych.
 img_6146.jpg
 img_6154.jpg
 img_6156.jpg
 img_6157.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!