Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z Bombaju do przyjaznego Kowalewa.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z Bombaju do przyjaznego Kowalewa. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.06.2016
img_6157.jpgDhiren Mehta - student z Bombaju (Indie) od kilku dni przebywa w Kowalewie Pomorskim na zaproszenie Publicznego Gimnazjum. W dniu 1 czerwca br. spotkał się z Burmistrzem Miasta Andrzejem Grabowskim. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska, samorząd uczniowski szkoły wraz z opiekunami: anglistką Anną Górna i Elżbietą Bender. 

Panowie wymienili się spostrzeżeniami na temat różnic kulturowych, edukacyjnych i samorządowych obu krajów. Połączył ich sport, a szczególnie piłka nożna. Gość zapewniał, że będzie kibicował polskiej drużynie w Mistrzostwach Europy.

Gość podkreślał, że Kowalewo to bardzo przyjazne miasto. Usłyszał o nim od innych kolegów studentów. Wszędzie czuje się bardzo dobrze. Jest tu bardzo pięknie i spokojnie. Nasz gość również zwiedził wcześniej Warszawę i Toruń.   

Dhiren odwiedził Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w ramach projektu wymiany młodzieży AIESEC, w którym również uczestniczą  Kowalewiacy. Przypomnijmy, że tylko w 2015r. gościł u nas  student z Indonezji Harry Kurniawan oraz Llatif Zubair - student z Algierii. 

Wizyta naszego gościa jest wspaniałym przykładem promocji gminy poprzez młodych ambasadorów. Cieszę się, że młodzi Kowalewiacy podróżując po świecie nie zapominają o swoim mieście, wychwalają jego walory i potrafią skutecznie zachęcić innych do przyjazdu. Zachęcam do uczenia się języków, podróżowania, ale przede wszystkim do pamiętania o swojej rodzinnej miejscowości- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wręczając gościowi pamiątkowe souveniry.

Gość, oprócz przeprowadzenia kilku lekcji języka angielskiego, integrował się z gimnazjalną społecznością oraz zwiedzał miasto, a uczniowie służąc jako przewodnicy mogli skutecznie podszkolić język i przypomnieć sobie ważne fakty z życia gminy.  Gość zachęcał do nauki języków obcych.
 img_6146.jpg
 img_6154.jpg
 img_6156.jpg
 img_6157.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!