Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Jak mądrze pomagać zagubionym.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Jak mądrze pomagać zagubionym. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
09.06.2016
img_6637.jpgBrodnickie Centrum Caritas im. Bpa Jana Chrapka zaprosiło samorządowców z powiatu golubsko- dobrzyńskiego i brodnickiego na spotkanie studyjne w dniu 7 czerwca br. Szczebel wojewódzki reprezentował Przewodniczący Sejmiku Ryszard Bober. Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. 

Dyrektor Centrum ks. Grzegorz Bohdan omówił zakres działań jakie podejmuje jego ośrodek na rzecz trudnych i potrzebujących środowisk m.in. warsztaty dla osób niepełnosprawnych, bursa dla młodzieży, ośrodek dla bezdomnych czy wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Głównym tematem spotkania były jednak zmiany jakie od miesiąca sierpnia wejdą w Zycie w temacie pomocy dla osób bezdomnych.

Dotychczasowe rozwiązania systemowe raczej utwierdzają te osoby w bezdomności. Mają zapewnione łóżko w noclegowni i codzienną strawę, natomiast nikt nie uczy ich jak polepszyć swoje życie. Należy zmobilizować te osoby do chęci zmian. Pokazać im, że mogą żyć inaczej. Statystyki przekazują nieprawdziwe informacje, że bezdomność w kraju spada, natomiast rzeczywistość jest inna. Do tego dochodzi proceder żebrania. Bezdomność to już nie tylko problem dużych aglomeracji. Kilkutysięczne miejscowości również się z nim muszą zmierzyć- podkreślał na spotkaniu ks. Dyrektor Centrum- Nasz ośrodek realizuje programy pomagające wyjść z bezdomności. Już niedługo odwiedzą nasz ośrodek dwie panie minister, aby rozmawiać o wsparciu dla nas. Bardzo proszę samorządy, aby również włączyły się do programu.

W gminie Kowalewo Pomorskie środowisko osób bezdomnych bardzo dokładnie monitoruje Miejsko- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na okres zimowy (XI-IV) korzystają oni z lokalnej noclegowni. W okresie letnim podopieczni wybierają własne miejsca, o których jednak zawsze wiedza pracownicy MGOPS. Bezdomni odmawiają skorzystania z całorocznych noclegowni zlokalizowanych w Toruniu czy w Brodnicy.
 
 
img_6634.jpg
 img_6636.jpg
 img_6637.jpg
 img_6638.jpg
 img_6639.jpg
 img_6640.jpg
 img_6641.jpg
 img_6642.jpg
 img_6643.jpg
 img_6644.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!