Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

img_6687.jpgSpołeczność Małej Szkoły w Mlewie świętowała na festynie rodzinnym 10 czerwca br. Na przyszkolnym placu uczniowie wspólnie z dyrektorem Iwoną Moszkowicz i 5 nauczycielami pochwalili się rodzicom swoimi osiągnięciami artystycznymi. Były piosenki i wierszyki z okazji Dnia Mamy i Taty, gra na instrumentach, a nawet tańce. Rodzice otrzymali laurki, a dzieci od zaproszonych gości słodkości.

Występom przypatrywali się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, sołtys Mlewa Ryszard Lipiński i prezes lokalnej jednostki OSP Jerzy Wilmanowicz.

Dyrektor szkoły Iwona Moszkowicz oprowadzając burmistrza po obiekcie pochwaliła się ostatnimi sukcesami placówki. Pozyskane środki z zewnątrz (prawie 90tysięcy) pozwoliły na doposażenie obiektu i utworzenie oddziałów przedszkolnych. Zakupiono zabawki edukacyjne, wyremontowano klasy i toalety oraz doposażono plac zabaw.  Omówiła plany na najbliższe miesiące. Ze środków unijnych w ramach termomodernizacji chciałaby ocieplić obiekt i wykonać nową elewację.  

Organem prowadzącym placówkę jest Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne TRIO. Uczęszczają tu uczniowie klas 0-3 oraz przedszkolaki. W mijającym roku szkolnym do placówki uczęszczało 39 uczniów.  Z roku na rok przybywa przedszkolaków. Po ostatnim naborze stworzono nawet listę rezerwową.

Szkoła stowarzyszeniowa jest przykładem dla innych placówek oświatowych jak walczyć o pieniądze. Musi przecież sama się utrzymać. Otrzymuje jedynie subwencję oświatową, natomiast nauczycieli nie obowiązuje karta nauczyciela. Szkoła korzysta praktycznie z każdej możliwości aby otrzymać dodatkowe środki. Jest to nieliczna szkoła, gdzie dzieci przybywa zamiast ubywać. W miarę możliwości samorząd gminy wspiera działanie placówki. Udostępniliśmy nieodpłatnie piękny i duży obiekt, w którym, jak wspominają starsi uczyło się kiedyś nawet 170 uczniów. Przekazaliśmy sprzęt komputerowy i multimedialny. Gratuluje pani dyrektor oraz kadrze pedagogicznej tak prężnego działania. Życzę kolejnych podopiecznych, szczególnie w oddziałach przedszkolnych, których bardzo brakuje- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

img_6687.jpg
 img_6688.jpg
 img_6689.jpg
 img_6692.jpg
 img_6693.jpg
 img_6695.jpg
 img_6696.jpg
 img_6697.jpg
 img_6699.jpg
 img_6700.jpg
 img_6702.jpg
 img_6706.jpg
 img_6708.jpg
 img_6710.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!