Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Mlewie. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016

img_6687.jpgSpołeczność Małej Szkoły w Mlewie świętowała na festynie rodzinnym 10 czerwca br. Na przyszkolnym placu uczniowie wspólnie z dyrektorem Iwoną Moszkowicz i 5 nauczycielami pochwalili się rodzicom swoimi osiągnięciami artystycznymi. Były piosenki i wierszyki z okazji Dnia Mamy i Taty, gra na instrumentach, a nawet tańce. Rodzice otrzymali laurki, a dzieci od zaproszonych gości słodkości.

Występom przypatrywali się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, sołtys Mlewa Ryszard Lipiński i prezes lokalnej jednostki OSP Jerzy Wilmanowicz.

Dyrektor szkoły Iwona Moszkowicz oprowadzając burmistrza po obiekcie pochwaliła się ostatnimi sukcesami placówki. Pozyskane środki z zewnątrz (prawie 90tysięcy) pozwoliły na doposażenie obiektu i utworzenie oddziałów przedszkolnych. Zakupiono zabawki edukacyjne, wyremontowano klasy i toalety oraz doposażono plac zabaw.  Omówiła plany na najbliższe miesiące. Ze środków unijnych w ramach termomodernizacji chciałaby ocieplić obiekt i wykonać nową elewację.  

Organem prowadzącym placówkę jest Wiejskie Stowarzyszenie Edukacyjno- Kulturalne TRIO. Uczęszczają tu uczniowie klas 0-3 oraz przedszkolaki. W mijającym roku szkolnym do placówki uczęszczało 39 uczniów.  Z roku na rok przybywa przedszkolaków. Po ostatnim naborze stworzono nawet listę rezerwową.

Szkoła stowarzyszeniowa jest przykładem dla innych placówek oświatowych jak walczyć o pieniądze. Musi przecież sama się utrzymać. Otrzymuje jedynie subwencję oświatową, natomiast nauczycieli nie obowiązuje karta nauczyciela. Szkoła korzysta praktycznie z każdej możliwości aby otrzymać dodatkowe środki. Jest to nieliczna szkoła, gdzie dzieci przybywa zamiast ubywać. W miarę możliwości samorząd gminy wspiera działanie placówki. Udostępniliśmy nieodpłatnie piękny i duży obiekt, w którym, jak wspominają starsi uczyło się kiedyś nawet 170 uczniów. Przekazaliśmy sprzęt komputerowy i multimedialny. Gratuluje pani dyrektor oraz kadrze pedagogicznej tak prężnego działania. Życzę kolejnych podopiecznych, szczególnie w oddziałach przedszkolnych, których bardzo brakuje- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

img_6687.jpg
 img_6688.jpg
 img_6689.jpg
 img_6692.jpg
 img_6693.jpg
 img_6695.jpg
 img_6696.jpg
 img_6697.jpg
 img_6699.jpg
 img_6700.jpg
 img_6702.jpg
 img_6706.jpg
 img_6708.jpg
 img_6710.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!