Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Niecodzienne spotkanie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Niecodzienne spotkanie Drukuj
Wpisał: Małgorzata Rutkowska   
13.06.2016

h_dsc_0616.jpg„Uczcie się, korzystajcie ze swoich mózgów i pamiętajcie, że nawet pochodząc z takiego małego miasteczka jak Kowalewo Pomorskie, można osiągnąć sukces" - tymi słowami zakończył swoje spotkanie z szóstoklasistami pan Janusz Traczykowski, który na zaproszenie Małgorzaty Rutkowskiej przyjechał 3 czerwca 2016 roku wraz z żoną Joanną - malarką i współautorką reportaży -    do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Pan Janusz Traczykowski jest dziennikarzem i podróżnikiem, autorem dwóch książek „ELAS znaczyło wolność" oraz pozycji, która ukazała się w ubiegłym roku „Duchy Akropolu". Pochodzi z Kowalewa Pomorskiego, tu uczęszczał do szkoły podstawowej. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim związał się z Toruniem. Udało mu się połączyć pracę zawodową z pasją podróżniczą. Odwiedził blisko 50 krajów na czterech kontynentach.Uczniom opowiadał o swoich wyprawach do tych najbardziej dla nas egzotycznych zakątków, m.in. o Kambodży, Sri Lance, Indiach, ale też o podróżach do krajów europejskich, przede wszystkim o Grecji, z którą związany jest emocjonalnie, gdyż był stypendystą rządu greckiego Andreasa Papandreu. Swoją niezwykłą opowieść ilustrował krótkimi filmami (niektóre z nich można obejrzeć na You Tube), oraz ubarwiał anegdotami i ciekawostkami.

Uczniów interesowało m.in. czy miał jakąś niebezpieczną przygodę, jaką niecodzienną, dziwną potrawę jadł, czy pracuje nad kolejną książką, jak wspomina naukę w szkole podstawoweji czy każdy może być podróżnikiem. Odpowiadając na pytania, pan Traczykowski podkreślił, że do każdej wyprawy przygotowuje się pod względem merytorycznym, dużo czyta o danym kraju, zapoznaje się z jego historią, zabytkami, ale też zwyczajami, by uniknąć niemiłych sytuacji bądź nie urazić miejscowej ludności. Na koniec zachęcił dzieci, by swoją przygodę z podróżami zaczęli tak jak on od zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski.

Uczniowie podziękowali panu Traczykowskiemu bukietem kwiatów i gromkimi oklaskami.

Po spotkaniu dyrektor Benedykt Mroziński oprowadził gości po szkole, pokazał m.in. izbę pamięci, w której jest kącik poświęcony ojcu pana Traczykowskiego. Dyrektor Mroziński jeszcze raz podziękował za poświęcony uczniom czas i zaprosił do ponownych odwiedzin.

 

 a_dsc_0585.jpg
 b_p1110432.jpg
 c_dsc_0595.jpg
 d_dsc_0593.jpg
 e__p1110434.jpg
 g_dsc_0611.jpg
 h_dsc_0616.jpg
 j_dsc_0577.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!