Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Niecodzienne spotkanie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Niecodzienne spotkanie Drukuj
Wpisał: Małgorzata Rutkowska   
13.06.2016

h_dsc_0616.jpg„Uczcie się, korzystajcie ze swoich mózgów i pamiętajcie, że nawet pochodząc z takiego małego miasteczka jak Kowalewo Pomorskie, można osiągnąć sukces" - tymi słowami zakończył swoje spotkanie z szóstoklasistami pan Janusz Traczykowski, który na zaproszenie Małgorzaty Rutkowskiej przyjechał 3 czerwca 2016 roku wraz z żoną Joanną - malarką i współautorką reportaży -    do Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim.

Pan Janusz Traczykowski jest dziennikarzem i podróżnikiem, autorem dwóch książek „ELAS znaczyło wolność" oraz pozycji, która ukazała się w ubiegłym roku „Duchy Akropolu". Pochodzi z Kowalewa Pomorskiego, tu uczęszczał do szkoły podstawowej. Po studiach na Uniwersytecie Warszawskim związał się z Toruniem. Udało mu się połączyć pracę zawodową z pasją podróżniczą. Odwiedził blisko 50 krajów na czterech kontynentach.Uczniom opowiadał o swoich wyprawach do tych najbardziej dla nas egzotycznych zakątków, m.in. o Kambodży, Sri Lance, Indiach, ale też o podróżach do krajów europejskich, przede wszystkim o Grecji, z którą związany jest emocjonalnie, gdyż był stypendystą rządu greckiego Andreasa Papandreu. Swoją niezwykłą opowieść ilustrował krótkimi filmami (niektóre z nich można obejrzeć na You Tube), oraz ubarwiał anegdotami i ciekawostkami.

Uczniów interesowało m.in. czy miał jakąś niebezpieczną przygodę, jaką niecodzienną, dziwną potrawę jadł, czy pracuje nad kolejną książką, jak wspomina naukę w szkole podstawoweji czy każdy może być podróżnikiem. Odpowiadając na pytania, pan Traczykowski podkreślił, że do każdej wyprawy przygotowuje się pod względem merytorycznym, dużo czyta o danym kraju, zapoznaje się z jego historią, zabytkami, ale też zwyczajami, by uniknąć niemiłych sytuacji bądź nie urazić miejscowej ludności. Na koniec zachęcił dzieci, by swoją przygodę z podróżami zaczęli tak jak on od zwiedzania najpiękniejszych zakątków Polski.

Uczniowie podziękowali panu Traczykowskiemu bukietem kwiatów i gromkimi oklaskami.

Po spotkaniu dyrektor Benedykt Mroziński oprowadził gości po szkole, pokazał m.in. izbę pamięci, w której jest kącik poświęcony ojcu pana Traczykowskiego. Dyrektor Mroziński jeszcze raz podziękował za poświęcony uczniom czas i zaprosił do ponownych odwiedzin.

 

 a_dsc_0585.jpg
 b_p1110432.jpg
 c_dsc_0595.jpg
 d_dsc_0593.jpg
 e__p1110434.jpg
 g_dsc_0611.jpg
 h_dsc_0616.jpg
 j_dsc_0577.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!