Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem" Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
olimpiada_11.06_8.jpgW dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska.

W dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska. Następnie Pani Ewa Żuławska - Kierownik WTZ w Kowalewie Pomorskim przywitała gości i zawodników XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem". Trzyosobowy poczet sztandarowy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim wciągnął flagę Olimpijską oraz flagę Kowalewa Pomorskiego na maszt i odśpiewano hymn Kowalewa Pomorskiego. Po przywitaniu wszystkich gości, uczczono pamięć osób zmarłych, które brały czynny udział w przygotowaniach Sportowych Spotkań w ciągu tych 22 lat.

Część artystyczna otwarcia została przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim oraz uczestników WTZ w Kowalewie Pomorskim, po czym Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Pan Andrzej Grabowski uroczyście otworzył XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem".

Ok. godziny 11.00 rozpoczęły się rywalizacje sportowe, w których  brały udział osoby niepełnosprawne reprezentujące WTZ, DPS, GOPS, Stowarzyszenia, Szkoły Podstawowe oraz Świetlice z różnych miejscowości między innymi: Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Wielgiego, Wąbrzeźna, Chełmna, Torunia, Rypina, Mgoszczy, Kruszwicy, Solca Kujawskiego, Gruty, Grudziądza, Łysomic, Łubianki, Wronia, Unisławia, Dąbrówki Królewskiej, Mroczy i Kowalewa Pomorskiego.

W ramach Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" zawodnicy startowali w  5  konkurencjach indywidualnych, tj. rzut do tarczy lotkami, rzut piłką do kosza, strzał na bramkę, wahadło, slalom wózkowiczów. Wymienione konkurencje zaplanowane zostały  w dwóch kategoriach wiekowych ( do 15 roku życia oraz powyżej 15 roku ). Z powodu braku chętnych nie odbył się slalom wózkowiczów w kategorii wiekowej do 15 lat. Ponadto przeprowadzono 5 konkurencji drużynowych: toczenie opon, chusta, przeciąganie liny, bule  i płetwonurek.

Równocześnie z XXII Sportowymi Spotkaniami Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" odbyły się XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych, w których udział wzięły osoby niepełnosprawne, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy Kowalewo Pomorskie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Uczestnicy bloku integracyjnego zmagali się w konkurencjach sportowych, zręcznościowych i plastycznych. Wszystko przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Konkurencje dostarczyły wiele radości i uśmiechu.

Podczas XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączonych z XVI Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych spotykają się całe rodziny: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie... tworząc ważny krąg integracyjny. Organizowanie takiej imprezy jest wszystkim bardzo potrzebne. Udział w takich imprezach jest nie tylko zabawą i zmaganiami sportowymi ale niejednokrotnie przełamywaniem barier, lęku i własnych słabości. Na koniec imprezy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Czas sportowych zmagań umilał Pan Adam Strzelecki z Grudziądza, Anna Żychniewicz - uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim oraz Pan Marek Grabowski. W przerwach z głośników puszczana była muzyka mechaniczna.

Uczestnicy, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście mieli możliwość skosztowania ciepłej kiełbaski przygotowanej przez pracowników MGOK i MGOPS w Kowalewie Pomorskim, a także posilić się zupą ogórkową przygotowaną przez  pracowników MGOK w Kowalewie Pomorskim - wydawaną przez uczniów Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Pracownicy WTZ Kowalewo Pomorskie częstowali kawą, herbatą, ciastem, chlebem ze smalcem i chłodnymi napojami, pozyskanymi od sponsorów i od rodziców uczestników WTZ w Kowalewie Pomorskim.

Dzięki ofiarności sponsorów uczestnicy Spotkań zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Nagrody wręczali organizatorzy oraz zaproszeni goście. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także Gronu Pedagogicznemu z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim,  Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Radnym Rady  Miejskiej oraz licznym wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim i Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim za sprawne przeprowadzenie zawodów i wyłonienie zwycięzców  w poszczególnych konkurencjach. Pani Jolancie Tarkowskiej z Przychodni "ESKULAP" w Kowalewie Pomorskim dziękujemy za zabezpieczenie punktu medycznego, a Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych - Sekcja Kowalewo Pomorskie, Oddział Chełmża, za uatrakcyjnienie otwarcia powyższej imprezy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili  się do organizacji XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" i  XVI Integracyjnych Spotkań Sportowych  Osób Niepełnosprawnych.

Efekt tej imprezy, to poprawa umiejętności fizycznych osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim radość z uczestnictwa w zawodach. Uczestnicy nie tylko zaprezentowali swoje możliwości w rywalizacji sportowej, ale również mogli zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne (rękodzieło). Organizowane od wielu lat sportowe spotkania dają możliwość integracji środowisk osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz młodzieży poprzez przyjazną rywalizację w konkurencjach sportowych.

Wyniki XXII Sportowych  Spotkań Osób Niepełnosprawnych „ Bądźmy Razem"

KONKURENCJA DRUŻYNOWA

1.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Wąbrzeźno

2.     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Wielgie

3.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Aleksandrów Kujawski.

 

STRZAŁ  NA BRAMKĘ   (indywidualna dzieci)

1.     Patryk Mądrzejewski - „Iskierka" Unisław 

2.     Patryk Melcer - „Iskierka" Unisław

3.     Łukasz Pieniążkowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

 

 RZUT DO TARCZY LOTKAMI ( indywidualna dzieci)

1.     Agata Cedro - Zespół Szkół nr 3 Golub-Dobrzyń

2.     Łukasz Pieniążkowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

3.     Przemysław Kryczka - „Iskierka" Unisław

 

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dzieci)

1.     Patryk Melcer- „Iskierka" Unisław

2.     Marcin Jeżowski  - Szkoła Podstawowa  Kowalewo Pomorskie

3.     Daniel Kamiński - MGOPS Kowalewo Pomorskie

 

WAHADŁO

1.      Wiktor Maćkiewicz - Zespół Szkół  nr 3 Golub-Dobrzyń

2.      Marcin Jeżowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

3.      Michał Szefler - Urząd Gminy Łysomice

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dorośli)

1.     Karol Twardowski - Polski Związek Niewidomych WTZ Toruń

2.     Henryk Rupiński  - DPS Wąbrzeźno

3.     Piotr Kwiatkowski - Zespół Szkół nr 3 Golub-Dobrzyń

 

RZUT DO TARCZY LOTKAMI  (indywidualna dorośli)

1.     Franciszek Sławiński  - WTZ Gruta

2.     Daniel Żuchowski  - WTZ Aleksandrów Kujawski

3.     Krzysztof Beyger  - WTZ Solec Kujawski

 

WAHADŁO  (indywidualna dorośli)

1.     Wojciech Siekierka - DPS Wąbrzeźno

2.     Grzegorz Magaj - WTZ Solec Kujawski

3.     Paweł Suchara  - WTZ Aleksandrów Kujawski

 

STRZAŁ NA BRAMKĘ (indywidualna dorośli)

1.     Karol Twardowski - Polski Związek Niewidomych WTZ Toruń 

2.     Adam Igliński - WTZ Wąbrzeźno

3.     Benedykt Ekert - WTZ Grudziądz

 

SLALOM WÓZKOWICZÓW  (indywidualna)

1.     Krzysztof Beyger - WTZ Solec Kujawski

2.     Andrzej Lewandowski - WTZ Mrocza

3.     Grzegorz Karwaszewski - ŚDS Golub-Dobrzyń

 

Wyniki XVI  Integracyjnych Spotkań Sportowych Osób Niepełnosprawnych:

I miejsce - ZESPÓŁ Nr 1 w składzie: Maria Kuźniar, Jolanta Dębiec, Paweł Popławski, Wiktoria Tylmanowska,

II miejsce - ZESPÓŁ Nr 3 w składzie: Mirosława Detkowska, Teresa Zielińska, Jacek Maciołek, Zofia Grabarczyk,

III miejsce - ZESPÓŁ Nr 4 w składzie: Wiesława Szczepanowska, Leszek Urbański, Martyna Mądry, Klaudia Trawińska,

IV miejsce - ZESPÓŁ Nr 2 w składzie: Jadwiga Murawska, Bogumiła Wiśniewska, Bartosz Żuławski,  Natalia Czyżniewska,

V miejsce - ZESPÓŁ Nr 5 w składzie: Gizela Wróblewska, Łukasz Wiśniewski, Jakub Górny, Kinga Kin,

 

Wyniki Konkursu Plastycznego

I miejsce - Bartosz Pastuszak - WTZ Wąbrzeźno

I miejsce -  Krzysztof Porębski - WTZ Wąbrzeźno

II miejsce - Dominika Pszonek - WTZ Wronie

III miejsce - Sebastian Liniewski - WTZ Aleksandrów Kujawski

IV miejsce - Monika Misterkiewicz - WTZ Mrocza

Ruch jest szczególnie ważny w przypadku osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna dostarcza radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi, pełni funkcję terapeutyczną, pomaga podnieść samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą czuć się wykluczone. Sport wymaga zaangażowania, wykazania się aktywną i samodzielną pracą, co pozwala na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.

Joanna Krasicka -  MGOPS

Ewa Dąbkowska - MGOK

 

 olimpiada_11.06_5.jpg
 olimpiada_11.06_8.jpg
 olimpiada_11.06_22.jpg
 olimpiada_11.06_23.jpg
 olimpiada_11.06_24.jpg
 olimpiada_11.06_27.jpg
 olimpiada_11.06_30.jpg
 olimpiada_11.06_31.jpg
 olimpiada_11.06_33.jpg
 olimpiada_11.06_37.jpg
 olimpiada_11.06_40.jpg
 olimpiada_11.06_46.jpg
 olimpiada_11.06_49.jpg
 olimpiada_11.06_52.jpg
 olimpiada_11.06_54.jpg
 olimpiada_11.06_55.jpg
 olimpiada_11.06_61.jpg
 olimpiada_11.06_63.jpg
 olimpiada_11.06_77.jpg
 olimpiada_11.06_91.jpg
 olimpiada_11.06_92.jpg
 olimpiada_11.06_98.jpg
 olimpiada_11.06_100.jpg
 olimpiada_11.06_104.jpg
 olimpiada_11.06_108.jpg
 olimpiada_11.06_110.jpg
 olimpiada_11.06_111.jpg
 olimpiada_11.06_112.jpg
 olimpiada_11.06_117.jpg
 olimpiada_11.06_119.jpg
 olimpiada_11.06_121.jpg
 olimpiada_11.06_122.jpg
 olimpiada_11.06_123.jpg
 olimpiada_11.06_124.jpg
 olimpiada_11.06_125.jpg
 olimpiada_11.06_126.jpg
 olimpiada_11.06_127.jpg
 olimpiada_11.06_128.jpg
 olimpiada_11.06_129.jpg
 olimpiada_11.06_130.jpg
 olimpiada_11.06_131.jpg
 olimpiada_11.06_132.jpg
 olimpiada_11.06_134.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!