Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych Bądźmy Razem" Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
13.06.2016
olimpiada_11.06_8.jpgW dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska.

W dniu 11 czerwca 2016 roku na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Kowalewie Pomorskim odbyły się XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Bądźmy Razem" oraz XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych. Na tegoroczne zmagania sportowe przybyło łącznie 503 osoby, w tym 266 zawodników z 24 instytucji. O godzinie 10.00 wolontariusze w uroczystym korowodzie wprowadzili drużyny na teren boiska. Następnie Pani Ewa Żuławska - Kierownik WTZ w Kowalewie Pomorskim przywitała gości i zawodników XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem". Trzyosobowy poczet sztandarowy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim wciągnął flagę Olimpijską oraz flagę Kowalewa Pomorskiego na maszt i odśpiewano hymn Kowalewa Pomorskiego. Po przywitaniu wszystkich gości, uczczono pamięć osób zmarłych, które brały czynny udział w przygotowaniach Sportowych Spotkań w ciągu tych 22 lat.

Część artystyczna otwarcia została przygotowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim oraz uczestników WTZ w Kowalewie Pomorskim, po czym Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie, Pan Andrzej Grabowski uroczyście otworzył XXII Sportowe Spotkania Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem".

Ok. godziny 11.00 rozpoczęły się rywalizacje sportowe, w których  brały udział osoby niepełnosprawne reprezentujące WTZ, DPS, GOPS, Stowarzyszenia, Szkoły Podstawowe oraz Świetlice z różnych miejscowości między innymi: Aleksandrowa Kujawskiego, Golubia-Dobrzynia, Wielgiego, Wąbrzeźna, Chełmna, Torunia, Rypina, Mgoszczy, Kruszwicy, Solca Kujawskiego, Gruty, Grudziądza, Łysomic, Łubianki, Wronia, Unisławia, Dąbrówki Królewskiej, Mroczy i Kowalewa Pomorskiego.

W ramach Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" zawodnicy startowali w  5  konkurencjach indywidualnych, tj. rzut do tarczy lotkami, rzut piłką do kosza, strzał na bramkę, wahadło, slalom wózkowiczów. Wymienione konkurencje zaplanowane zostały  w dwóch kategoriach wiekowych ( do 15 roku życia oraz powyżej 15 roku ). Z powodu braku chętnych nie odbył się slalom wózkowiczów w kategorii wiekowej do 15 lat. Ponadto przeprowadzono 5 konkurencji drużynowych: toczenie opon, chusta, przeciąganie liny, bule  i płetwonurek.

Równocześnie z XXII Sportowymi Spotkaniami Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" odbyły się XVI Integracyjne Spotkania Sportowe Osób Niepełnosprawnych, w których udział wzięły osoby niepełnosprawne, członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział Rejonowy Kowalewo Pomorskie oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim. Uczestnicy bloku integracyjnego zmagali się w konkurencjach sportowych, zręcznościowych i plastycznych. Wszystko przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Konkurencje dostarczyły wiele radości i uśmiechu.

Podczas XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" połączonych z XVI Integracyjnymi Spotkaniami Sportowymi Osób Niepełnosprawnych spotykają się całe rodziny: rodzice, rodzeństwo, dziadkowie... tworząc ważny krąg integracyjny. Organizowanie takiej imprezy jest wszystkim bardzo potrzebne. Udział w takich imprezach jest nie tylko zabawą i zmaganiami sportowymi ale niejednokrotnie przełamywaniem barier, lęku i własnych słabości. Na koniec imprezy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

 

Czas sportowych zmagań umilał Pan Adam Strzelecki z Grudziądza, Anna Żychniewicz - uczestniczka Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim oraz Pan Marek Grabowski. W przerwach z głośników puszczana była muzyka mechaniczna.

Uczestnicy, ich opiekunowie oraz zaproszeni goście mieli możliwość skosztowania ciepłej kiełbaski przygotowanej przez pracowników MGOK i MGOPS w Kowalewie Pomorskim, a także posilić się zupą ogórkową przygotowaną przez  pracowników MGOK w Kowalewie Pomorskim - wydawaną przez uczniów Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim. Pracownicy WTZ Kowalewo Pomorskie częstowali kawą, herbatą, ciastem, chlebem ze smalcem i chłodnymi napojami, pozyskanymi od sponsorów i od rodziców uczestników WTZ w Kowalewie Pomorskim.

Dzięki ofiarności sponsorów uczestnicy Spotkań zostali obdarowani atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkowymi dyplomami. Nagrody wręczali organizatorzy oraz zaproszeni goście. Wszystkim sponsorom bardzo serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także Gronu Pedagogicznemu z Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim,  Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim, Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim, Radnym Rady  Miejskiej oraz licznym wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim i Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim za sprawne przeprowadzenie zawodów i wyłonienie zwycięzców  w poszczególnych konkurencjach. Pani Jolancie Tarkowskiej z Przychodni "ESKULAP" w Kowalewie Pomorskim dziękujemy za zabezpieczenie punktu medycznego, a Polskiemu Związkowi Hodowców Gołębi Pocztowych - Sekcja Kowalewo Pomorskie, Oddział Chełmża, za uatrakcyjnienie otwarcia powyższej imprezy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili  się do organizacji XXII Sportowych Spotkań Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy Razem" i  XVI Integracyjnych Spotkań Sportowych  Osób Niepełnosprawnych.

Efekt tej imprezy, to poprawa umiejętności fizycznych osób niepełnosprawnych, ale przede wszystkim radość z uczestnictwa w zawodach. Uczestnicy nie tylko zaprezentowali swoje możliwości w rywalizacji sportowej, ale również mogli zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne (rękodzieło). Organizowane od wielu lat sportowe spotkania dają możliwość integracji środowisk osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz młodzieży poprzez przyjazną rywalizację w konkurencjach sportowych.

Wyniki XXII Sportowych  Spotkań Osób Niepełnosprawnych „ Bądźmy Razem"

KONKURENCJA DRUŻYNOWA

1.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Wąbrzeźno

2.     Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Wielgie

3.     Warsztaty Terapii Zajęciowej Aleksandrów Kujawski.

 

STRZAŁ  NA BRAMKĘ   (indywidualna dzieci)

1.     Patryk Mądrzejewski - „Iskierka" Unisław 

2.     Patryk Melcer - „Iskierka" Unisław

3.     Łukasz Pieniążkowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

 

 RZUT DO TARCZY LOTKAMI ( indywidualna dzieci)

1.     Agata Cedro - Zespół Szkół nr 3 Golub-Dobrzyń

2.     Łukasz Pieniążkowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

3.     Przemysław Kryczka - „Iskierka" Unisław

 

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dzieci)

1.     Patryk Melcer- „Iskierka" Unisław

2.     Marcin Jeżowski  - Szkoła Podstawowa  Kowalewo Pomorskie

3.     Daniel Kamiński - MGOPS Kowalewo Pomorskie

 

WAHADŁO

1.      Wiktor Maćkiewicz - Zespół Szkół  nr 3 Golub-Dobrzyń

2.      Marcin Jeżowski - Szkoła Podstawowa Kowalewo Pomorskie

3.      Michał Szefler - Urząd Gminy Łysomice

RZUT PIŁKĄ DO KOSZA (indywidualna dorośli)

1.     Karol Twardowski - Polski Związek Niewidomych WTZ Toruń

2.     Henryk Rupiński  - DPS Wąbrzeźno

3.     Piotr Kwiatkowski - Zespół Szkół nr 3 Golub-Dobrzyń

 

RZUT DO TARCZY LOTKAMI  (indywidualna dorośli)

1.     Franciszek Sławiński  - WTZ Gruta

2.     Daniel Żuchowski  - WTZ Aleksandrów Kujawski

3.     Krzysztof Beyger  - WTZ Solec Kujawski

 

WAHADŁO  (indywidualna dorośli)

1.     Wojciech Siekierka - DPS Wąbrzeźno

2.     Grzegorz Magaj - WTZ Solec Kujawski

3.     Paweł Suchara  - WTZ Aleksandrów Kujawski

 

STRZAŁ NA BRAMKĘ (indywidualna dorośli)

1.     Karol Twardowski - Polski Związek Niewidomych WTZ Toruń 

2.     Adam Igliński - WTZ Wąbrzeźno

3.     Benedykt Ekert - WTZ Grudziądz

 

SLALOM WÓZKOWICZÓW  (indywidualna)

1.     Krzysztof Beyger - WTZ Solec Kujawski

2.     Andrzej Lewandowski - WTZ Mrocza

3.     Grzegorz Karwaszewski - ŚDS Golub-Dobrzyń

 

Wyniki XVI  Integracyjnych Spotkań Sportowych Osób Niepełnosprawnych:

I miejsce - ZESPÓŁ Nr 1 w składzie: Maria Kuźniar, Jolanta Dębiec, Paweł Popławski, Wiktoria Tylmanowska,

II miejsce - ZESPÓŁ Nr 3 w składzie: Mirosława Detkowska, Teresa Zielińska, Jacek Maciołek, Zofia Grabarczyk,

III miejsce - ZESPÓŁ Nr 4 w składzie: Wiesława Szczepanowska, Leszek Urbański, Martyna Mądry, Klaudia Trawińska,

IV miejsce - ZESPÓŁ Nr 2 w składzie: Jadwiga Murawska, Bogumiła Wiśniewska, Bartosz Żuławski,  Natalia Czyżniewska,

V miejsce - ZESPÓŁ Nr 5 w składzie: Gizela Wróblewska, Łukasz Wiśniewski, Jakub Górny, Kinga Kin,

 

Wyniki Konkursu Plastycznego

I miejsce - Bartosz Pastuszak - WTZ Wąbrzeźno

I miejsce -  Krzysztof Porębski - WTZ Wąbrzeźno

II miejsce - Dominika Pszonek - WTZ Wronie

III miejsce - Sebastian Liniewski - WTZ Aleksandrów Kujawski

IV miejsce - Monika Misterkiewicz - WTZ Mrocza

Ruch jest szczególnie ważny w przypadku osób niepełnosprawnych. Aktywność fizyczna dostarcza radości, ułatwia integrację z innymi ludźmi, pełni funkcję terapeutyczną, pomaga podnieść samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, co jest szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które mogą czuć się wykluczone. Sport wymaga zaangażowania, wykazania się aktywną i samodzielną pracą, co pozwala na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Jest to impreza integracyjna, podczas której wspólnie spędzają czas uczestnicząc w atrakcyjnych konkursach i zabawach osoby niepełnosprawne otoczone przez swoich w pełni sprawnych rówieśników.

Joanna Krasicka -  MGOPS

Ewa Dąbkowska - MGOK

 

 olimpiada_11.06_5.jpg
 olimpiada_11.06_8.jpg
 olimpiada_11.06_22.jpg
 olimpiada_11.06_23.jpg
 olimpiada_11.06_24.jpg
 olimpiada_11.06_27.jpg
 olimpiada_11.06_30.jpg
 olimpiada_11.06_31.jpg
 olimpiada_11.06_33.jpg
 olimpiada_11.06_37.jpg
 olimpiada_11.06_40.jpg
 olimpiada_11.06_46.jpg
 olimpiada_11.06_49.jpg
 olimpiada_11.06_52.jpg
 olimpiada_11.06_54.jpg
 olimpiada_11.06_55.jpg
 olimpiada_11.06_61.jpg
 olimpiada_11.06_63.jpg
 olimpiada_11.06_77.jpg
 olimpiada_11.06_91.jpg
 olimpiada_11.06_92.jpg
 olimpiada_11.06_98.jpg
 olimpiada_11.06_100.jpg
 olimpiada_11.06_104.jpg
 olimpiada_11.06_108.jpg
 olimpiada_11.06_110.jpg
 olimpiada_11.06_111.jpg
 olimpiada_11.06_112.jpg
 olimpiada_11.06_117.jpg
 olimpiada_11.06_119.jpg
 olimpiada_11.06_121.jpg
 olimpiada_11.06_122.jpg
 olimpiada_11.06_123.jpg
 olimpiada_11.06_124.jpg
 olimpiada_11.06_125.jpg
 olimpiada_11.06_126.jpg
 olimpiada_11.06_127.jpg
 olimpiada_11.06_128.jpg
 olimpiada_11.06_129.jpg
 olimpiada_11.06_130.jpg
 olimpiada_11.06_131.jpg
 olimpiada_11.06_132.jpg
 olimpiada_11.06_134.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!