Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Sokoły drużynowo na Brąz

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Sokoły drużynowo na Brąz Drukuj
Wpisał: Dariusz Osmański   
15.06.2016

miniaturka.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo udanie zaprezentowali się w III Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca br.w powiecie grudziądzkim), który  składał się z trzech etapów tj. jazdy indywidualnej na czas, kryterium ulicznym i starcie wspólnym.

Pierwszego dnia w miejscowości Gruta rozegrano pierwszy etap, była to jazda indywidualna na czas. W kat. młodziczka Paulina Matczak zajęła piąte miejsce, poprawiając swój wynik sprzed dwóch miesięcy o prawie 30 sekund. Jej koleżanka Agata Kowalska była dziewiąta. W kat. młodzik Bartosz Małkiewicz był szósty. Najlepszy wśród kat. żak był Paweł Walenciak , który zajął dziesiąte miejsce.

Tego samego dnia w Łasinie rozegrano drugi etap - kryterium uliczne. Na szybkiej i trudnej technicznie trasie najlepiej poradziła sobie Paulina, która była czwarta, Bartek zaś był dziewiąty. Koledzy Kacper Sęk i Rafał Marzec zakończyli występ w trzeciej dziesiątce. W kategorii żak Paweł Walenciak zajął jedenaste miejsce.

W Łasinie rozegrano również wyścig MTB dla zawodników trenujących w szkółkach kolarskich. W tym wyścigu wystartowali nasi najmłodsi zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki kolarskie tj. Karolina Sęk, Karolina Wiśniewska, Wojciech Kowalski, Aleksander Lipiński i Mateusz Paszkiewicz. Karolina Sęk swój występ zaliczyła do udanych      i zajęła piąte miejsce, Karolina Wiśniewska była w drugiej dziesiątce. Aleksander Lipiński i Wojciech Kowalski sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce, a Mateusz w drugiej.

Trzeci etap rozegrano następnego dnia w Słupie. Dziewczęta w kategorii młodziczka miały do pokonania trasę o długości 18 km. Paulina Matczak po bardzo dobrej jeździe w peletonie i mocnym finiszu wywalczyła sobie srebrny medal, zaś Agata Kowalska była czwarta. W kategorii żak Paweł Walenciak zajął ostatecznie bardzo wysokie siódme miejsce. Tymoteusz Śliwka sklasyfikowany został na dziewiętnastym miejscu.  W największym peletonie składającym się z czterdziestu pięciu zawodników i trasie liczącej ponad 36 km., najlepiej pojechał Bartosz Małkiewicz, który udanie rozprowadził na finiszu kolegę klubowego i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Dwa ciężkie dniu i trzy etapy nasi zawodnicy zwieńczyli drużynowym sukcesem w postaci brązowego medalu w Ogólnopolskim Wyścigu. Puchar drużynowy z rąk Prezesa ALKS „Stal" Grudziądz odebrał trener Dariusz Osmański.

Kolejny start już w ten weekend na XV Igrzyskach Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko - Pomorskiego „Chełmno - Rio 2016". A za dwa tygodnie wystartujemy na Mistrzostwach Polski w Raszkowie oraz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w jeździe indywidualnej na czas.

zdjci_1.jpg
 Na II miejscu podium Paulina Matczak.
 zdjcie_2.jpg
 Dariusz Osmański (drugi z prawej) odbiera Puchar za zdobycie przez UKS "Sokół" III miejsca w klasyfikacji drużynowej.
 zdjcie_3.jpg
  Nasz młodzik Bartosz Małkiewicz tuż przed startem do jazdy indywidualnej na czas.
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!