Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.09.2017

Ostatnio wprowadzone

Sokoły drużynowo na Brąz Drukuj
Wpisał: Dariusz Osmański
15.06.2016

miniaturka.jpgZawodnicy UKS „SOKÓŁ" Wielkie Rychnowo udanie zaprezentowali się w III Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim (rozgrywanym w dniach 11-12 czerwca br.w powiecie grudziądzkim), który  składał się z trzech etapów tj. jazdy indywidualnej na czas, kryterium ulicznym i starcie wspólnym.

Pierwszego dnia w miejscowości Gruta rozegrano pierwszy etap, była to jazda indywidualna na czas. W kat. młodziczka Paulina Matczak zajęła piąte miejsce, poprawiając swój wynik sprzed dwóch miesięcy o prawie 30 sekund. Jej koleżanka Agata Kowalska była dziewiąta. W kat. młodzik Bartosz Małkiewicz był szósty. Najlepszy wśród kat. żak był Paweł Walenciak , który zajął dziesiąte miejsce.

Tego samego dnia w Łasinie rozegrano drugi etap - kryterium uliczne. Na szybkiej i trudnej technicznie trasie najlepiej poradziła sobie Paulina, która była czwarta, Bartek zaś był dziewiąty. Koledzy Kacper Sęk i Rafał Marzec zakończyli występ w trzeciej dziesiątce. W kategorii żak Paweł Walenciak zajął jedenaste miejsce.

W Łasinie rozegrano również wyścig MTB dla zawodników trenujących w szkółkach kolarskich. W tym wyścigu wystartowali nasi najmłodsi zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki kolarskie tj. Karolina Sęk, Karolina Wiśniewska, Wojciech Kowalski, Aleksander Lipiński i Mateusz Paszkiewicz. Karolina Sęk swój występ zaliczyła do udanych      i zajęła piąte miejsce, Karolina Wiśniewska była w drugiej dziesiątce. Aleksander Lipiński i Wojciech Kowalski sklasyfikowani zostali w pierwszej dziesiątce, a Mateusz w drugiej.

Trzeci etap rozegrano następnego dnia w Słupie. Dziewczęta w kategorii młodziczka miały do pokonania trasę o długości 18 km. Paulina Matczak po bardzo dobrej jeździe w peletonie i mocnym finiszu wywalczyła sobie srebrny medal, zaś Agata Kowalska była czwarta. W kategorii żak Paweł Walenciak zajął ostatecznie bardzo wysokie siódme miejsce. Tymoteusz Śliwka sklasyfikowany został na dziewiętnastym miejscu.  W największym peletonie składającym się z czterdziestu pięciu zawodników i trasie liczącej ponad 36 km., najlepiej pojechał Bartosz Małkiewicz, który udanie rozprowadził na finiszu kolegę klubowego i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Dwa ciężkie dniu i trzy etapy nasi zawodnicy zwieńczyli drużynowym sukcesem w postaci brązowego medalu w Ogólnopolskim Wyścigu. Puchar drużynowy z rąk Prezesa ALKS „Stal" Grudziądz odebrał trener Dariusz Osmański.

Kolejny start już w ten weekend na XV Igrzyskach Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko - Pomorskiego „Chełmno - Rio 2016". A za dwa tygodnie wystartujemy na Mistrzostwach Polski w Raszkowie oraz na Międzywojewódzkich Mistrzostwach w jeździe indywidualnej na czas.

Na II miejscu podium Paulina Matczak.
 Dariusz Osmański (drugi z prawej) odbiera Puchar za zdobycie przez UKS "Sokół" III miejsca w klasyfikacji drużynowej.
  Nasz młodzik Bartosz Małkiewicz tuż przed startem do jazdy indywidualnej na czas.