Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Rodziny w Pluskowęsach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Rodziny w Pluskowęsach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016

pikn_plusk_18_06_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im Wojska Polskiego w Pluskowęsach wspólnie z nauczycielami i rodzicami świętowali Dzień Rodziny. W dniu 18 czerwca zaprosili do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i radnego Jarosława Lewandowskiego. Panowie pomimo przypadającego na ten dzień Zjazdu Strażackiego skorzystali z zaproszenia.

Dyrektor Renata Kałuża wraz z kadrą pedagogiczną zadbali, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Były cukierki, gofry i pieczenie kiełbasek. Gry zespołowe miały na celu wyłonienie najbardziej zgranych rodzin, które walczyły o bilety na wspólny wypad na basen. Pokaz sprawnościowy w wykonaniu druhów ochotników z OSP Pluskowęsy miał na celu zachęcenie najmłodszych do wstępowania w szeregi strażaków.

W trakcie imprezy podsumowano gminny konkurs „Ekowypady za Elektroodpady", który szkoła z Pluskowęs wygrała zbierając najwięcej elektrośmieci w przeliczeniu na jednego ucznia. Główną nagrodą jest talon na wycieczkę o wartości 4tys.zł. szkoła talon zrealizuje we wrześniu posyłając uczniów II i IV klasy na wspólny wyjazd.

Dyrektor wraz z koordynatorem akcji z tej szkoły p. Małgorzatą Gutowską wyróżnili uczniów ze swojej szkoły. Najwięcej elektrośmieci indywidualnie zebrały Weronika i Dominika Beiger, za nimi uplasowali się: Seweryn Sekulski, Adrian Łęgowski, Nadia Łupina i Czarek Kubiak. Uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Podziękowania z rąk uczniów otrzymał radny Jarosław Lewandowski za pomoc w zbiórce elektroodpadów.

Szczegóły konkursu tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7697&Itemid=16

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za tak dużą aktywność, mobilizację, a przede wszystkim za świadomość ekologiczną wśród młodzieży. Zachęcał do udziały w przyszłorocznej akcji.

Gratuluję również najlepszych w naszej gminie wyników z tegorocznego egzaminu klas szóstych. Uczniowie i nauczyciele pokazali, że najmniejsza szkoła w gminie tez może osiągać sukcesy. Jestem dumny i życzę kolejnych laurów- podkreślał w czasie festynu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

pikn_plusk_18_06_16_01.jpg
pikn_plusk_18_06_16_02.jpg
pikn_plusk_18_06_16_03.jpg
pikn_plusk_18_06_16_04.jpg
pikn_plusk_18_06_16_05.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_06.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_07.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_08.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!