Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Święto Rodziny w Pluskowęsach

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Święto Rodziny w Pluskowęsach Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
20.06.2016

pikn_plusk_18_06_16_00.jpgUczniowie Szkoły Podstawowej im Wojska Polskiego w Pluskowęsach wspólnie z nauczycielami i rodzicami świętowali Dzień Rodziny. W dniu 18 czerwca zaprosili do wspólnego świętowania Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego i radnego Jarosława Lewandowskiego. Panowie pomimo przypadającego na ten dzień Zjazdu Strażackiego skorzystali z zaproszenia.

Dyrektor Renata Kałuża wraz z kadrą pedagogiczną zadbali, aby każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Były cukierki, gofry i pieczenie kiełbasek. Gry zespołowe miały na celu wyłonienie najbardziej zgranych rodzin, które walczyły o bilety na wspólny wypad na basen. Pokaz sprawnościowy w wykonaniu druhów ochotników z OSP Pluskowęsy miał na celu zachęcenie najmłodszych do wstępowania w szeregi strażaków.

W trakcie imprezy podsumowano gminny konkurs „Ekowypady za Elektroodpady", który szkoła z Pluskowęs wygrała zbierając najwięcej elektrośmieci w przeliczeniu na jednego ucznia. Główną nagrodą jest talon na wycieczkę o wartości 4tys.zł. szkoła talon zrealizuje we wrześniu posyłając uczniów II i IV klasy na wspólny wyjazd.

Dyrektor wraz z koordynatorem akcji z tej szkoły p. Małgorzatą Gutowską wyróżnili uczniów ze swojej szkoły. Najwięcej elektrośmieci indywidualnie zebrały Weronika i Dominika Beiger, za nimi uplasowali się: Seweryn Sekulski, Adrian Łęgowski, Nadia Łupina i Czarek Kubiak. Uczniowie dostali nagrody rzeczowe. Podziękowania z rąk uczniów otrzymał radny Jarosław Lewandowski za pomoc w zbiórce elektroodpadów.

Szczegóły konkursu tutaj:

http://www.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7697&Itemid=16

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podziękował za tak dużą aktywność, mobilizację, a przede wszystkim za świadomość ekologiczną wśród młodzieży. Zachęcał do udziały w przyszłorocznej akcji.

Gratuluję również najlepszych w naszej gminie wyników z tegorocznego egzaminu klas szóstych. Uczniowie i nauczyciele pokazali, że najmniejsza szkoła w gminie tez może osiągać sukcesy. Jestem dumny i życzę kolejnych laurów- podkreślał w czasie festynu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

pikn_plusk_18_06_16_01.jpg
pikn_plusk_18_06_16_02.jpg
pikn_plusk_18_06_16_03.jpg
pikn_plusk_18_06_16_04.jpg
pikn_plusk_18_06_16_05.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_06.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_07.jpg
 pikn_plusk_18_06_16_08.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!