Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dołożą nam do dwóch dróg gminnych.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dołożą nam do dwóch dróg gminnych. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016

img_6987.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie pozyskał dofinansowanie na modernizację dwóch dróg gminnych.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewską podpisali umowy z urzędem marszałkowskim.

Dofinansowanie ze środków unijnych, a dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymała droga Bielsk- Gapa- Chełmoniec. Wartość zadania to 800tys. z czego dofinansowanie wyniesie 63% wartości inwestycji.

Druga droga Pluskowęsy- Parcele otrzyma dofinansowanie ze środków pozyskanych z funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wyremontowany będzie 750 metrowy  odcinek drogi. Otrzymamy na to kwotę do 105tys.zł.

Obie drogi zostaną wyremontowane jeszcze w tym roku. Właśnie dobiegają końca procedury przetargowe i lada chwila przystąpimy do podpisania umów z wykonawcami. Drogi zostały wytypowane do modernizacji zgodnie z kolejnością ustaloną uchwałą rady miejskiej z  2012r. (uchwała poniżej). Są to dwie ostatnie drogi z czternastu przyjętych do modernizacji i uchwała zostanie zrealizowana w całości. Po zbilansowaniu środków w budżecie sprawdzimy, czy jeszcze w 2016 roku  przystąpimy do realizacji uchwały podjętej w tym roku (poniżej) w obrębie obszarów wiejskich. Z nowej uchwały już modernizujemy w obrębie  miasta łącznie 4 ulice (Konwaliowa, Narcyzowa, Mikołaja z Ryńska i Odrodzenia)- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

Uchwała z 2012r.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/52uchwala_x_104_12.pdf

Uchwała z 2016.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/84Uchwala_XII-102-16.pdf

 

Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu również otrzymało dofinansowanie z PROW 2014-2020 i to na drogę powiatową zlokalizowaną na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Jeszcze w tym roku starostwo rozpocznie modernizację 4,5km. odcinka drogi od Chełmonia do Kowalewa, a dokładniej do ul. Chopina. Koszt całej inwestycji 800tys, z czego unia dołoży 63%, a pozostałe 37% po połowie pokryje samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i starostwo powiatowe.
img_6058.jpg
 img_6987.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!