Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dołożą nam do dwóch dróg gminnych.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dołożą nam do dwóch dróg gminnych. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
21.06.2016

img_6987.jpgSamorząd gminy Kowalewo Pomorskie pozyskał dofinansowanie na modernizację dwóch dróg gminnych.  Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz Skarbnik Gminy Maria Kiżewską podpisali umowy z urzędem marszałkowskim.

Dofinansowanie ze środków unijnych, a dokładniej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymała droga Bielsk- Gapa- Chełmoniec. Wartość zadania to 800tys. z czego dofinansowanie wyniesie 63% wartości inwestycji.

Druga droga Pluskowęsy- Parcele otrzyma dofinansowanie ze środków pozyskanych z funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Wyremontowany będzie 750 metrowy  odcinek drogi. Otrzymamy na to kwotę do 105tys.zł.

Obie drogi zostaną wyremontowane jeszcze w tym roku. Właśnie dobiegają końca procedury przetargowe i lada chwila przystąpimy do podpisania umów z wykonawcami. Drogi zostały wytypowane do modernizacji zgodnie z kolejnością ustaloną uchwałą rady miejskiej z  2012r. (uchwała poniżej). Są to dwie ostatnie drogi z czternastu przyjętych do modernizacji i uchwała zostanie zrealizowana w całości. Po zbilansowaniu środków w budżecie sprawdzimy, czy jeszcze w 2016 roku  przystąpimy do realizacji uchwały podjętej w tym roku (poniżej) w obrębie obszarów wiejskich. Z nowej uchwały już modernizujemy w obrębie  miasta łącznie 4 ulice (Konwaliowa, Narcyzowa, Mikołaja z Ryńska i Odrodzenia)- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

Uchwała z 2012r.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/52uchwala_x_104_12.pdf

Uchwała z 2016.

http://www.kowalewopomorskie.ornet.pl/d/kowalewopomorskie/84Uchwala_XII-102-16.pdf

 

Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu również otrzymało dofinansowanie z PROW 2014-2020 i to na drogę powiatową zlokalizowaną na terenie gminy Kowalewo Pomorskie. Jeszcze w tym roku starostwo rozpocznie modernizację 4,5km. odcinka drogi od Chełmonia do Kowalewa, a dokładniej do ul. Chopina. Koszt całej inwestycji 800tys, z czego unia dołoży 63%, a pozostałe 37% po połowie pokryje samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i starostwo powiatowe.
img_6058.jpg
 img_6987.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!