Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA Drukuj
Wpisał: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska   
21.06.2016
10.jpgDnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja". Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji.  Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą  ciekawostki dotyczące Francji  i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury.

Nie zabrakło również nawiązania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które właśnie odbywają się we Francji. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci w grupach kolorowały kolorowanki przedstawiające zabytki Francji, budowały Wieżę Eiffla, nauczyły się francuskiego powitania, słów piosenki oraz kroków tańca z tego regionu. Wszyscy świetnie się bawili. Prowadzący przeprowadził również zajęcia kulinarne, podczas których piekł na maszynie przywiezionej z Francji francuskie naleśniki według specjalnej receptury. Na koniec uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący spotkanie.  Dzięki niezwykłemu poczuciu humoru oraz optymizmowi prowadzącego, zajęcia pozostaną na długo w pamięci zebranych.

Podziękowaliśmy naszemu gościowi za miłe spotkanie wręczając na pamiątkę drobny upominek - zestaw promujący naszą gminę.

ORGANIZATORZY: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska

wielka_laka.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!