Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

MAŁY EUROPEJCZYK - FRANCJA Drukuj
Wpisał: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska   
21.06.2016
10.jpgDnia 13 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej w Wielkiej Łące odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci, uczniów i rodziców z cyklu „Mały Europejczyk- Francja". Tym razem w naszej szkole gościł Pan Nadhir, nauczyciel języka francuskiego wraz ze swoimi uczennicami. Prowadzący urodził się w Algierii, a większość swojego życia spędził we Francji.  Licznie zebrani uczestnicy spotkania poznali kulturę, zabytki, religię i szkolnictwo tego kraju. Z wielką ciekawością obejrzeli prezentację przedstawiającą  ciekawostki dotyczące Francji  i wysłuchali opowieści o wybitnych przedstawicielach nauki i kultury.

Nie zabrakło również nawiązania do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które właśnie odbywają się we Francji. Zajęcia miały charakter warsztatowy, dzieci w grupach kolorowały kolorowanki przedstawiające zabytki Francji, budowały Wieżę Eiffla, nauczyły się francuskiego powitania, słów piosenki oraz kroków tańca z tego regionu. Wszyscy świetnie się bawili. Prowadzący przeprowadził również zajęcia kulinarne, podczas których piekł na maszynie przywiezionej z Francji francuskie naleśniki według specjalnej receptury. Na koniec uczniowie rozwiązali quiz podsumowujący spotkanie.  Dzięki niezwykłemu poczuciu humoru oraz optymizmowi prowadzącego, zajęcia pozostaną na długo w pamięci zebranych.

Podziękowaliśmy naszemu gościowi za miłe spotkanie wręczając na pamiątkę drobny upominek - zestaw promujący naszą gminę.

ORGANIZATORZY: Ewa Putz-Misztal, Justyna Rutkowska, Anna Kuźniar, Kinga Szczepanowska

wielka_laka.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!