Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uczennice SP w Kowalewie Pom. wicemistrzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uczennice SP w Kowalewie Pom. wicemistrzem Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w piłce ręcznej Drukuj
Wpisał: Jolanta Zarembska   
23.06.2016
1.jpgW dniach 9-12 czerwca 2016 roku dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pom. brały udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej  w piłce ręcznej  organizowanych  w Głuchołazach pod patronatem Szkolnego Związku  Sportowego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. W zawodach tych prawo startu mieli mistrzowie województw  szkół podstawowych.

Zawody zostały rozegrane systemem grupowym, my znaleźliśmy się w grupie B. Wyniki naszych meczów  w  fazie grupowej  przedstawiały się następująco:

SP Kowalewo - SP 7 Koszalin 6:11                                                    

 SP Kowalewo - SP 7 Olsztyn 20:5

 SP Kowalewo - SP Stadnicka Wola 18:14

 SP Kowalewo - SP 2 Kraśnik 22:12

 Te rezultaty dały nam  drugie miejsce w grupie. W półfinale zmagałyśmy się  ze szkołą,  która zajęła pierwsze miejsce w grupie A i nie przegrała żadnego meczu w swojej grupie, S P 16 z Płocka.  Był to dla nas bardzo ważny mecz , ponieważ wygrany z tego meczu miał grać w finale o pierwsze miejsce. Nasze dziewczęta w  tym meczu dały  pokaz swoich umiejętności  technicznych i szybkości akcji,   pokonując rywalki  wynikiem 21:12. W  finale  znowu spotkałyśmy się  z SP7 z Koszalina i niestety nie udało się nam pokonać przeciwnika  , co dało nam tytuł wicemistrza Polski w piłce ręcznej. Jest to dla nas ogromny sukces , który jest nagrodą  za ciężka pracę  i treningi w klasie sportowej , a także zajęcia w  ramach Ośrodków Sportowych Piłki Ręcznej.

Szkołę reprezentowały: Weronika Czachorowska, Zuzanna Czyżniewska, Judyta Gierłowska, Dominika Kawula, Maria Jeżowska, Zofia Jeżowska, Oliwia Rudnicka, Weronika Szmytkowska, Dominika Szmytkowska, Magdalena Włodarska, Natalia Wiśniewska, Laura Cyrklaf, Julia Krupińska .Grupę  do zwycięstwa poprowadziła trener i nauczycielka w-f  Jolanta Zarembska, drugą  trenerką i opiekunem była Dorota Piątkowska .

Dziewczętom gratuluję wytrwałości i ambicji w dążeniu do celu.

 polska.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!