Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
23.06.2016
3.jpgW dniach 13 - 20 czerwca 2016r. w naszej szkole trwała akcja profilaktyczna „ Bezpieczny Tydzień". Jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na wszystkie aspekty bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się letnich wakacji. Rozluźnieni letnią atmosferą beztroski często zapominamy o najważniejszych rzeczach - bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nasza akcja rozpoczęła się od znakowania rowerów, którą przeprowadziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu.

Panie spotkały się także z dziećmi z oddziałów przedszkolnych- uświadamiały naszych najmłodszych uczniów na temat wakacyjnych zagrożeń oraz przypominały zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach i chodnikach. Niezwykle istotną kwestią była pogadanka na temat „ Obcy - niebezpieczny". Uczniowie klas IV - VI na zajęciach wychowania fizycznego zgłębiali tajniki pierwszej pomocy pod czujnym okiem nauczycieli. W środę odbyła się akcja „ Mali - ratownicy" skierowana do uczniów klas 0 - I. Poprowadzili ją wykwalifikowani ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Golubiu - Dobrzyniu. Dzieci poznały techniki opatrywania ran, urazów i  złamań. Dowiedziały się także, co należy powiedzieć, kiedy wzywamy pomoc przez telefon. Okazało się, że prowadzenie akcji reanimacyjnej nie jest wcale takim łatwym zadaniem, choć dzieci podeszły do tego wyzwania z entuzjazmem. Tego dnia wychowawcy przeprowadzili także pogadanki na temat ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kolejny dzień „Bezpiecznego Tygodnia" upłynął nam pod znakiem filmowym. Dzieci z klas II - III i IV - VI obejrzały filmy edukacyjne: „ Mali ratownicy w szkole i na ulicy" oraz „ Bezpieczne wakacje nad wodą" . W piątek na lekcjach z wychowawcą odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w górach podczas letnich wakacji. Cała akcja zakończyła się w poniedziałek 20 czerwca apelem, na którym pokaz sprzętu ratownictwa wodnego przeprowadził dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu kpt. Witold Juszczak. Mamy nadzieję, że nasze działania profilaktyczne przyniosą zamierzony skutek i pozwolą naszym uczniom spędzić bezpieczne wakacje podczas których nie zabraknie rozwagi i rozsądku.

Życzymy wspaniałych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Zespół ds. profilaktyki - Jolanta Zarembska i Ilona Wrzesińska

 bezpiecznie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!