Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

BEZPIECZNY TYDZIEŃ = BEZPIECZNE WAKACJE Drukuj
Wpisał: Ilona Wrzesińska   
23.06.2016
3.jpgW dniach 13 - 20 czerwca 2016r. w naszej szkole trwała akcja profilaktyczna „ Bezpieczny Tydzień". Jej głównym celem było zwrócenie uwagi uczniów na wszystkie aspekty bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się letnich wakacji. Rozluźnieni letnią atmosferą beztroski często zapominamy o najważniejszych rzeczach - bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Nasza akcja rozpoczęła się od znakowania rowerów, którą przeprowadziły panie policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu - Dobrzyniu.

Panie spotkały się także z dziećmi z oddziałów przedszkolnych- uświadamiały naszych najmłodszych uczniów na temat wakacyjnych zagrożeń oraz przypominały zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach i chodnikach. Niezwykle istotną kwestią była pogadanka na temat „ Obcy - niebezpieczny". Uczniowie klas IV - VI na zajęciach wychowania fizycznego zgłębiali tajniki pierwszej pomocy pod czujnym okiem nauczycieli. W środę odbyła się akcja „ Mali - ratownicy" skierowana do uczniów klas 0 - I. Poprowadzili ją wykwalifikowani ratownicy medyczni ze Szpitala Powiatowego w Golubiu - Dobrzyniu. Dzieci poznały techniki opatrywania ran, urazów i  złamań. Dowiedziały się także, co należy powiedzieć, kiedy wzywamy pomoc przez telefon. Okazało się, że prowadzenie akcji reanimacyjnej nie jest wcale takim łatwym zadaniem, choć dzieci podeszły do tego wyzwania z entuzjazmem. Tego dnia wychowawcy przeprowadzili także pogadanki na temat ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Kolejny dzień „Bezpiecznego Tygodnia" upłynął nam pod znakiem filmowym. Dzieci z klas II - III i IV - VI obejrzały filmy edukacyjne: „ Mali ratownicy w szkole i na ulicy" oraz „ Bezpieczne wakacje nad wodą" . W piątek na lekcjach z wychowawcą odbyły się pogadanki na temat bezpieczeństwa w górach podczas letnich wakacji. Cała akcja zakończyła się w poniedziałek 20 czerwca apelem, na którym pokaz sprzętu ratownictwa wodnego przeprowadził dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Golubiu - Dobrzyniu kpt. Witold Juszczak. Mamy nadzieję, że nasze działania profilaktyczne przyniosą zamierzony skutek i pozwolą naszym uczniom spędzić bezpieczne wakacje podczas których nie zabraknie rozwagi i rozsądku.

Życzymy wspaniałych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Zespół ds. profilaktyki - Jolanta Zarembska i Ilona Wrzesińska

 bezpiecznie.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!