Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Teatr już w przedszkolu

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Teatr już w przedszkolu Drukuj
Wpisał: Ewa Dąbkowska - lider projektu   
06.07.2016
indeks_logo.pngZabawy w teatr należą do najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności. Dostarczają one wielu artystycznych przeżyć, ukazują piękno utworów literackich, wzbogacają wiedzę o świecie, uspołeczniają i wyzwalają twórczą ekspresję. Dzieci nie tylko uwielbiają oglądać przedstawienia, ale i wspaniale w nich uczestniczą jako aktorzy.

Mogliśmy się o tym przekonać biorąc udział w projekcie „Inicjuj z FIO" realizowanego przez Stowarzyszenie Kujawsko- Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK, pn.: Mali artyści na wielkiej scenie. Po otrzymaniu mikrodotacjiw okresie od 1.04.2016r. do 30.06.2016r. Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim realizowało powyższy projekt. Dzieci pod opieką instruktora- p. Marcina Rybackiego- absolwenta Szkoły Teatralnej w Warszawie i Białymstoku, aktora Teatru Baj Pomorski, obecnie nauczyciela PublicznegoGimnazjum w Kowalewie Pomorskim oraz nauczycieli, przygotowali dwa przedstawienia teatralne: Szewczyk Dratewka (grupy młodsze), Królewna Śnieżka (grupy starsze). Próby odbywały się w sali widowiskowej MGOK w Kowalewie Pomorskim. Równolegle podczas prób teatralnych odbywały się również zajęcia plastyczne prowadzone przez absolwenta Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy oraz wolontariuszy, podczas których wspólnie z dziećmi  przygotowane były elementy strojów dla bohaterów bajek oraz dekoracje.

Aby umożliwić dzieciom bezpośredni kontakt ze sztuką i aktorami w ramach projektu 17.06.2016r. zorganizowany został wyjazd do Baju Pomorskiego w Toruniu, naspektakl pt.; Historia Calineczki.

Owocem dwumiesięcznej wytężonej pracy wszystkich uczestników, była premiera przygotowanych spektakli. W dniu 27.06.2016r. liczna widownia składająca się z rodziców i członków rodzin oraz gości w osobach:

  • Sekretarz gminy p. Ewa Bąk;
  • Dyrektor Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie Pomorskim- p. Barbara Niewidział;
  • członkowie Stowarzyszenia Artystów Amatorów „ARS" w Kowalewie Pomorskim;
  • członkowie Rady Rodziców z przewodniczącym Bogdanem Oskwarkiem;
  • lider Ewa Dąbkowska;
  • instruktorzy zajęć.

miała możliwość z podziwem obserwować niezwykłą grę aktorską przedszkolaków.

Udział przedszkola w projekcie zwiększył ofertę zajęć artystycznych dla dzieci, co wpłynęło na rozwój ich wyobraźni, kreatywności, pamięci mowy oraz dostarczył wszystkim wiele dobrej zabawy. Liczymy, iż pierwsze tak duże doświadczenie aktorskie, przyczyni się do dalszego rozwoju zainteresowań sztuką wśród naszych wychowanków.

W dalszym ciągu chcemy poszukiwać możliwości pozyskania funduszy na realizację podobnych i innych projektów.
 dsc_0253.jpg
 dsc_0262.jpg
 dsc_0264.jpg
 dsc_0273.jpg
 dsc_0292.jpg
 dsc_0324.jpg
 dsc_0336.jpg
 dsc_0400.jpg
 dsc_0403.jpg
 dsc_0409.jpg
 dsc_0417.jpg
 dsc_0433.jpg
 dsc_0438.jpg
 dsc_0485.jpg
 dsc_0498.jpg
 dsc_0502.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!