Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Półmetek integracji seniorów z młodzieżą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Półmetek integracji seniorów z młodzieżą Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
07.07.2016

herb.jpgMinął półmetek wzajemnych poczynań młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Spotkania zaplanowane zostały na okres czterech miesięcy, od maja do października, z przerwą w czasie wakacji.

To już drugi rok integrowania się seniorów ze świetlicową młodzieżą. Należy nadmienić, iż na realizację projektu pn. „Integracja seniorów z młodzieżą II", PZERiI otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Tym razem dofinansowanie opiewa na kwotę 3.000,00 zł.

Podczas tegorocznych spotkań mających miejsce trzy razy w miesiącu, kontynuowane są zajęcia z rękodzieła (robótki na drutach) oraz zajęcia kulinarne, na których poznawane są nowe potrawy i tym samym nowe, wyszukane smaki. Mają też miejsce wykłady z zakresu zdrowego żywienia, prowadzone przez panią psychodietetyk, która również praktycznie uczy seniorów i młodzież właściwego komponowania posiłków.

Poza tym seniorzy wraz z młodzieżą gościli na Ranczu Alibaba w miejscowości Skępsk, gdzie wspólnie spędzony czas obfitował w gro zabaw i gier integracyjnych.  Zorganizowane były też zajęcia Zumby,  świetlicowy teleturniej Familiada etc. Ponadto Panie seniorki wspierały świetlicową młodzież w czasie spektaklu profilaktycznego „Powiedz Nie", zasiadając w roli widzów.

Dalsze zajęcia mające służyć wzajemnej integracji, przełamywaniu barier międzypokoleniowych, będące nauką wzajemnej tolerancji i cierpliwości, ruszą ponownie już od września.

swietlica_01.jpg
 sweitlica_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!