Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Półmetek integracji seniorów z młodzieżą

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Półmetek integracji seniorów z młodzieżą Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
07.07.2016

herb.jpgMinął półmetek wzajemnych poczynań młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kowalewie Pomorskim. Spotkania zaplanowane zostały na okres czterech miesięcy, od maja do października, z przerwą w czasie wakacji.

To już drugi rok integrowania się seniorów ze świetlicową młodzieżą. Należy nadmienić, iż na realizację projektu pn. „Integracja seniorów z młodzieżą II", PZERiI otrzymał dotację z Urzędu Marszałkowskiego. Tym razem dofinansowanie opiewa na kwotę 3.000,00 zł.

Podczas tegorocznych spotkań mających miejsce trzy razy w miesiącu, kontynuowane są zajęcia z rękodzieła (robótki na drutach) oraz zajęcia kulinarne, na których poznawane są nowe potrawy i tym samym nowe, wyszukane smaki. Mają też miejsce wykłady z zakresu zdrowego żywienia, prowadzone przez panią psychodietetyk, która również praktycznie uczy seniorów i młodzież właściwego komponowania posiłków.

Poza tym seniorzy wraz z młodzieżą gościli na Ranczu Alibaba w miejscowości Skępsk, gdzie wspólnie spędzony czas obfitował w gro zabaw i gier integracyjnych.  Zorganizowane były też zajęcia Zumby,  świetlicowy teleturniej Familiada etc. Ponadto Panie seniorki wspierały świetlicową młodzież w czasie spektaklu profilaktycznego „Powiedz Nie", zasiadając w roli widzów.

Dalsze zajęcia mające służyć wzajemnej integracji, przełamywaniu barier międzypokoleniowych, będące nauką wzajemnej tolerancji i cierpliwości, ruszą ponownie już od września.

swietlica_01.jpg
 sweitlica_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!