Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zachowajmy kulturę na przystankach autobusowych

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zachowajmy kulturę na przystankach autobusowych Drukuj
Wpisał: Paulina Wiśniewska   
08.07.2016

sdcv.jpgW ostatnim czasie do tutejszego Urzędu napływają zgłoszenia, dotyczące skandalicznego zachowania osób przebywających na przystankach autobusowych, a także dewastacji i  zanieczyszczania wiat przystankowych na terenie naszego miasta. Z obserwacji wynika, iż wiaty przystankowe są wykorzystywane w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem.

Pasażerowie oczekujący na autobusy przede wszystkim nie respektują przepisu o zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych, a ponadto niedopałkami oraz innymi drobnymi odpadami zaśmiecają miejsca we wiatach przystankowych, jak i wokół nich. Pomimo, iż przystanki zostały wyposażone w kosze uliczne, które są systematycznie opróżniane przez służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku na terenie miasta, stan czystości pozostawia wiele do życzenia. Rzucanie niedopałków stwarza również niebezpieczeństwo wzniecenia pożaru na posesjach prywatnych sąsiadujących z przystankami. Wobec tego przypominamy, że w 2010 roku wprowadzono zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych tj. m.in. na przystankach komunikacji publicznej, natomiast za łamanie tego zakazu grozi kara grzywny do 500 zł.

Ponadto, w obrębie przystanków bardzo często gromadzi się młodzież, która zakłóca spokój mieszkańców sąsiednich nieruchomości oraz załatwia potrzeby fizjologiczne w miejscach do tego nie przeznaczonych. Bywają również przypadki, że wiaty przystankowe służą jako miejsce spotkań towarzyskich, podczas których spożywa się alkohol, używa wulgarnych słów oraz zakłóca ciszę nocną.

W związku z powyższym, apelujemy o kulturalne zachowanie w miejscach publicznych oraz o reagowanie na wszelkie incydenty, podczas których dochodzi do niszczenia wspólnego mienia. Mamy nadzieję, iż wspólnie podejmowane działania przyczynią się do wyeliminowania niewłaściwych zachowań, które są niezwykle uciążliwe zarówno dla osób korzystających z komunikacji autobusowej, jak i mieszkańców nieruchomości sąsiadujących z przystankami autobusowymi.

 

sdcv.jpg
 sefc.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!