Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Festyn Rodzinny "Powitanie Lata" w sołectwie Bielsk.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn Rodzinny "Powitanie Lata" w sołectwie Bielsk. Drukuj
Wpisał: Angelika Jagielska   
11.07.2016

5.jpgPierwszą wakacyjną przygodę dzieci z sołectwa Bielsk mają już za sobą. W piątkowe popołudnie 8 lipca na placu obok świetlicy wiejskiej w Bielsku odbył się pierwszy tego typu Festyn Rodzinny pod nazwą „Powitanie Lata ". Organizatorami przedsięwzięcia byli sołtys wsi p. Agnieszka Reiwer wraz z Radą Sołecką. Zamysłem przewodnim była integracja lokalnej społeczności, krzewienie lokalnej kultury oraz zacieśnienie więzi rodzinnych.

Należy zaznaczyć, że w wydarzeniu zaszczycili nas swoją obecnością goście specjalni:

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski wraz z małżonką oraz Sekretarz Gminy p. Ewa Bąk.

Szeroki wachlarz propozycji programowych festynu skierowany był do osób w każdym przedziale wiekowym. Najmłodsi uczestnicy mogli bez ograniczeń bawić się na dmuchanym zamku, zjeżdżać z ogromnej zjeżdżalni, korzystać z przejażdżek konnych oraz skakać na trampolinie. Nie zabrakło uwielbianej przez dzieci waty cukrowej, popcornu i innych słodkości.

Ogromnym powodzeniem cieszyło się stanowisko z malowaniem twarzy. W tym roku na buźkach pojawiały się dorodne owoce, kwiatki, motylki oraz postacie z bajek.

Jedną z największych atrakcji był przyjazd strażaków OSP Kowalewo Pomorskie. Zaprezentowali zgromadzonym jak prawidłowo przeprowadza się pierwszą pomoc medyczną podczas wypadku. Następnie urządzili pokaz gaszenia pojazdu stojącego w płomieniach. Największą frajdę sprawiło wszystkim dzieciom lanie wody - silny strumień ze strażackiego węża okazał się ogromnym wyzwaniem.

Gdy każdy myślał, że atrakcje dla milusińskich się skończyły, pojawiła się p. Aleksandra Nikiel. W przepięknym kolorowym stroju zachęcała dzieci do wspólnej zabawy. Ogromne bańki mydlane, balony pod postacią kwiatów i zwierząt oraz konkurencje sprawnościowe wywołały ogrom radości, a harcom nie było końca .

W przerwie pomiędzy atrakcjami wszyscy mogli skosztować pieczonych kiełbasek, a o godzinie 20.00 na głodomorów czekała pyszna grochówka.

Dla dorosłych urozmaiceniem była muzyka grana przez DJ-a. Umilała ona wspólne biesiadowanie do późnych godzin wieczornych.

Sołtys Bielska składa serdeczne podziękowania Panu Andrzejowi Grabowskiemu Burmistrzowi Miasta za ufundowanie słodkich upominków dla dzieci, Radnej Rady Miejskiej Pani Alinie Waśko za pomoc w organizacji festynu, sponsorom finansowym oraz rzeczowym jak również pozostałym osobom zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia. Dzięki Wam mogliśmy celebrować ten wspaniały dzień i wywołać uśmiech na wielu twarzach.

 

2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!