Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wypoczynek letni 2016 w Świetlicy

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wypoczynek letni 2016 w Świetlicy Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
15.07.2016
16.jpgTegoroczny wypoczynek w Świetlicy Socjoterapeutycznej zorganizowano w dwóch turach, tj. dla dzieci młodszych w okresie od 4 do 9 lipca oraz dla dzieci starszych od 11 do 16 lipca. Jest on finansowany ze środków gminnych oraz pochodzących od sponsorów.

Właśnie minął tydzień aktywnie spędzonego czasu wakacyjnego. Piętnaścioro dzieci w wieku od 7 do 11 lat, letnie zajęcia rozpoczęło wyjazdem na Farmę I HA HA do Przeczna k/Torunia. Czekała tam na nie zabawa w labiryncie kukurydzy, niebanalne warsztaty „kiszenia kapusty", karmienie kóz, degustacja koziego mleka i sera etc.

Poza tym, podczas tego tygodnia miały miejsce dwa wyjazdy do Torunia. Za pierwszym razem dzieci „zwiedziły" Centrum Handlowe Plaza, gdzie między innymi były w Cinema City na filmie  BFG: Bardzo Fajny Gigant. Drugi pobyt w Toruniu, to wizyta w Domu Legend Toruńskich oraz w Cukierni Lenkiewicz. W czasie zajęć na miejscu jedno godzinne spotkanie poświęcone zostało cyberprzemocy oraz niecodziennej sytuacji bycia dziecka świadkiem w sądzie, które poprowadziła mgr prawa p. Marta Kalińska.  Były również zajęcia plastyczne, na których robione były ozdobne „wazoniki" tj. wypełniano butelki po sokach kolorowo zabarwionym ryżem, kawą, soją, goździkami, na koniec dekorując je jutą i rafią. Nie zabrakło oczywiście aktywności fizycznej. Swoją sprawnością dzieci mogły wykazać się w czasie zajęć na terenie kowalewskiego Centrum Rekreacji i Sportu, na pływalni, czy też na sobotnich zajęciach karate, które przeprowadził p. Tomasz Semeniuk z GOLUBSKO-DOBRZYŃSKIEGO KLUBU KARATE KYOKUSHIN-KAN.

Młodzi uczestnicy codziennie mieli zapewniony posiłek  oraz drobne przekąski i słodkości.

W tym tygodniu, nieco inne atrakcje przygotowano dla dzieci starszych, o czym będzie mowa w kolejnym artykule.

Korzystając z okazji wychowawcy Świetlicy dziękują: p. Halinie Dąbrowskiej dyrektor Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim za nieodpłatne udostępnienie sali sportowej na zajęcia karate.

swietlica_01.jpg
 swietlica_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!