Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nasi dzielni strażacy -wyniki konkursu plastycznego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nasi dzielni strażacy -wyniki konkursu plastycznego Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
15.07.2016

5.jpg„Każdy chłopiec, nawet mały, gdy jest zręczny, dzielny, śmiały i jest dobrym przedszkolakiem, może kiedyś być strażakiem"

O tym, że prawie każdy chłopiec chce być strażakiem wiemy nie od dziś. Wiemy też, że zawód strażaka cieszy się wśród dzieci i dorosłych wielkim szacunkiem i uznaniem. Dzieci chcą wiedzieć o tym zawodzie jak najwięcej. W związku z tym, gdy Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci nt. „Nasi dzielni strażacy", chętnie wzięliśmy w tym udział. Przed przystąpieniem do wykonania pracy plastycznej nauczyciele prowadzili pogadanki dotyczące pracy strażaka, zagrożeń pożarem oraz prawidłowego postępowania w takich sytuacjach. Dzieci dowiadywały się jak mają się zachować i postępować, gdy wybuchnie pożar, ale również co mają robić, aby do niego nie dopuścić.

W konkursie brało udział wiele prac, a z naszego przedszkola wpłynęło ich 18. Jesteśmy dumni,że:
  • Julia Kubiak zajęła I miejsce
  • Zosia Zamorska zajęła II miejsce

a wyróżnienia otrzymali:

  • Wiktoria Mańska
  • Marysia Szablewska
  • Kacper Dunajski
  • Jasiu Jastrzębski
  • Natalia Chruściel

Nagrody za główne miejsca zostały wręczone na Zjeździe Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczypospolitej Polskiej w Kowalewie Pomorskim dnia 18 czerwca 2016 roku, a wyróżnienia 27 czerwca 2016 roku - po przedstawieniach teatralnych. Nagrody wręczał dzieciom pan Marcin Dunajski - strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowie. Zrobił dzieciom niespodziankę, bo przyjechał z kolegami wozem strażackim za co składamy ogromne podziękowania. Dzieci mogły go z bliska zobaczyć, dotknąć, a  nawet usłyszeć głos syreny strażackiej. Korzystając z okazji tak niecodziennej wizyty strażacy pokazali dzieciom sprzęt ratowniczy, jego przeznaczenie i działanie. Każde dziecko mogło założyć hełm, a nawet posiedzieć w samochodzie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały pokaz strażacki - emocji było co niemiara.

strazacy.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!