Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Nasi dzielni strażacy -wyniki konkursu plastycznego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Nasi dzielni strażacy -wyniki konkursu plastycznego Drukuj
Wpisał: Renata Sulska - nauczyciel Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim   
15.07.2016

5.jpg„Każdy chłopiec, nawet mały, gdy jest zręczny, dzielny, śmiały i jest dobrym przedszkolakiem, może kiedyś być strażakiem"

O tym, że prawie każdy chłopiec chce być strażakiem wiemy nie od dziś. Wiemy też, że zawód strażaka cieszy się wśród dzieci i dorosłych wielkim szacunkiem i uznaniem. Dzieci chcą wiedzieć o tym zawodzie jak najwięcej. W związku z tym, gdy Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie ogłosił konkurs plastyczny dla dzieci nt. „Nasi dzielni strażacy", chętnie wzięliśmy w tym udział. Przed przystąpieniem do wykonania pracy plastycznej nauczyciele prowadzili pogadanki dotyczące pracy strażaka, zagrożeń pożarem oraz prawidłowego postępowania w takich sytuacjach. Dzieci dowiadywały się jak mają się zachować i postępować, gdy wybuchnie pożar, ale również co mają robić, aby do niego nie dopuścić.

W konkursie brało udział wiele prac, a z naszego przedszkola wpłynęło ich 18. Jesteśmy dumni,że:
  • Julia Kubiak zajęła I miejsce
  • Zosia Zamorska zajęła II miejsce

a wyróżnienia otrzymali:

  • Wiktoria Mańska
  • Marysia Szablewska
  • Kacper Dunajski
  • Jasiu Jastrzębski
  • Natalia Chruściel

Nagrody za główne miejsca zostały wręczone na Zjeździe Oddziału Miejsko - Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  Rzeczypospolitej Polskiej w Kowalewie Pomorskim dnia 18 czerwca 2016 roku, a wyróżnienia 27 czerwca 2016 roku - po przedstawieniach teatralnych. Nagrody wręczał dzieciom pan Marcin Dunajski - strażak Ochotniczej Straży Pożarnej w Sierakowie. Zrobił dzieciom niespodziankę, bo przyjechał z kolegami wozem strażackim za co składamy ogromne podziękowania. Dzieci mogły go z bliska zobaczyć, dotknąć, a  nawet usłyszeć głos syreny strażackiej. Korzystając z okazji tak niecodziennej wizyty strażacy pokazali dzieciom sprzęt ratowniczy, jego przeznaczenie i działanie. Każde dziecko mogło założyć hełm, a nawet posiedzieć w samochodzie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obserwowały pokaz strażacki - emocji było co niemiara.

strazacy.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!