Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.07.2016
15.jpgW dniach 10-16 lipca 2016 roku  w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury  tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Andrzeja Grabowskiego rozegrany został XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W głównych grupach turniejowych udział wzięło 303 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowało 106 szachistów. Razem z opiekunami, trenerami i rodzicami przez ten tydzień w naszym mieście przebywało ponad czterysta osób. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa wciąż znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Bez wątpienia nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart.

O atrakcyjny pobyt uczestników zawodów, jak co roku, zadbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, Zamek Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu, poznawali  w planetarium oraz brali udział w festynie z atrakcyjnymi zabawami dla dzieci. Korzystali też z naszej pływalni. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego, w którym udział wzięło 12 drużyn. Bardzo sprawnie  przeprowadził go i sędziował Bartosz Jagielski. 

Najciekawsze zmagania szachowe miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem FIDE ponad 1800. Faworyt Kamil Plichta  prowadził od pierwszej rundy i nie zagrożony pewnie zwyciężył, wyprzedzając Evgenija Piankowa z Ukrainy. W  grupie B, w której udział wzięło 66 zawodników, walka o nagrodzone miejsca  była bardzo wyrównana, a różnica między pierwszym a piątym zawodnikiem wynosiła 1 punkt. Zwyciężył ubiegłoroczny zwycięzca Marcin Bartosiewicz z Augustowa. W grupie C przeznaczonej dla zawodników z rankingiem nie wyższym niż 1600 zwyciężyła Aleksandra Trembowiecka - Wysota z Koszalina.

Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w  trzech grupach wiekowych: do 8, 10 i 13 lat, w których łącznie brało udział 131 zawodników, a najmłodszym uczestnikiem była  sześcioletnia Monika Borowik z Lublina. W grupie do ośmiu lat pierwsze miejsce zajął Miłosz Murawski z Bydgoszczy, do 10 lat- Szymon Malinowski z Gdyni, a grupę do 13 lat wygrał Stanisław Burdzicki z Częstochowy. Na uroczystym zakończeniu nagrody wręczali Starosta Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego  Andrzej Okruciński , Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka,  Dyrektor MGOK -u Barbara Niewidział,  Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Faluta - Kaszubowska, Prezes Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Toruniu  Michał Marszałkowski, Prezes UKS Orlik Jolanta Zarembska oraz Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.   Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania  Burmistrza Miasta i Gminy Andrzeja Grabowskiego, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum i jej pracowników, pracowników Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz Domu Weselnego „Irena" i Zakładu Gastronomicznego Adama Arbarta. Nad sprawami finansowymi  i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folhman i Marzanna Siergiej. Uczestnicy zawodów podkreślali nie tylko bardzo dobrą organizację turnieju, ale też podziwiali obiekty sportowe na Centrum Sportu i Rekreacji. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2017. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl

 

szachy_zmagania.jpg
 szachy_koniec.jpg
 444.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!