Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 26.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim Drukuj
Wpisał: Benedykt Mroziński   
18.07.2016
15.jpgW dniach 10-16 lipca 2016 roku  w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury  tradycyjnie pod patronatem Burmistrza Andrzeja Grabowskiego rozegrany został XXIII Międzynarodowy Turniej Szachowy w Kowalewie Pomorskim. W głównych grupach turniejowych udział wzięło 303 uczestników, ponadto w turnieju błyskawicznym wystartowało 106 szachistów. Razem z opiekunami, trenerami i rodzicami przez ten tydzień w naszym mieście przebywało ponad czterysta osób. Liczby te sprawiają, że kowalewska impreza szachowa wciąż znajduje się wśród największych i najlepszych turniejów w kraju.

Bez wątpienia nie udałoby się zorganizować tej imprezy bez sponsorów, którzy wiernie wspierają nasz turniej. W tym roku byli to: Burmistrz Miasta i Gminy Kowalewo Pomorskie, Starostwo Powiatowe w Golubiu-Dobrzyniu. Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Toruniu, Zakład Usług Gastronomicznych Adam Arbart.

O atrakcyjny pobyt uczestników zawodów, jak co roku, zadbali pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kowalewie i to dzięki nim nikt nie narzekał na nudę. Szachiści zwiedzali Toruń, Zamek Anny Wazówny w Golubiu - Dobrzyniu, poznawali  w planetarium oraz brali udział w festynie z atrakcyjnymi zabawami dla dzieci. Korzystali też z naszej pływalni. Jak wiadomo szachiści są aktywni fizycznie, więc nie mogło zabraknąć turnieju piłkarskiego, w którym udział wzięło 12 drużyn. Bardzo sprawnie  przeprowadził go i sędziował Bartosz Jagielski. 

Najciekawsze zmagania szachowe miały miejsce w głównej grupie turniejowej dla zawodników z rankingiem FIDE ponad 1800. Faworyt Kamil Plichta  prowadził od pierwszej rundy i nie zagrożony pewnie zwyciężył, wyprzedzając Evgenija Piankowa z Ukrainy. W  grupie B, w której udział wzięło 66 zawodników, walka o nagrodzone miejsca  była bardzo wyrównana, a różnica między pierwszym a piątym zawodnikiem wynosiła 1 punkt. Zwyciężył ubiegłoroczny zwycięzca Marcin Bartosiewicz z Augustowa. W grupie C przeznaczonej dla zawodników z rankingiem nie wyższym niż 1600 zwyciężyła Aleksandra Trembowiecka - Wysota z Koszalina.

Młodsi uczestnicy mogli rywalizować w  trzech grupach wiekowych: do 8, 10 i 13 lat, w których łącznie brało udział 131 zawodników, a najmłodszym uczestnikiem była  sześcioletnia Monika Borowik z Lublina. W grupie do ośmiu lat pierwsze miejsce zajął Miłosz Murawski z Bydgoszczy, do 10 lat- Szymon Malinowski z Gdyni, a grupę do 13 lat wygrał Stanisław Burdzicki z Częstochowy. Na uroczystym zakończeniu nagrody wręczali Starosta Powiatu Golubsko - Dobrzyńskiego  Andrzej Okruciński , Pełnomocnik Burmistrza Ilona Rybicka,  Dyrektor MGOK -u Barbara Niewidział,  Dyrektor Publicznego Gimnazjum Renata Faluta - Kaszubowska, Prezes Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Toruniu  Michał Marszałkowski, Prezes UKS Orlik Jolanta Zarembska oraz Prezes Kujawsko Pomorskiego Związku Szachowego Jarosław Wiśniewski.   Oczywiście turniej nie mógłby się odbyć i trwać tyle lat bez wsparcia i zaangażowania  Burmistrza Miasta i Gminy Andrzeja Grabowskiego, załogi Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Panią Dyrektor, Pani Dyrektor Publicznego Gimnazjum i jej pracowników, pracowników Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim oraz Domu Weselnego „Irena" i Zakładu Gastronomicznego Adama Arbarta. Nad sprawami finansowymi  i administracyjnymi czuwały niezawodne i niezastąpione panie Genowefa Folhman i Marzanna Siergiej. Uczestnicy zawodów podkreślali nie tylko bardzo dobrą organizację turnieju, ale też podziwiali obiekty sportowe na Centrum Sportu i Rekreacji. Organizatorzy już dzisiaj zapraszają na XXIV Międzynarodowy Turniej Szachowy Kowalewo Pomorskie 2017. Więcej informacji na temat minionego turnieju można znaleźć na stronie internetowej http://szachywkowalewie.pl

 

szachy_zmagania.jpg
 szachy_koniec.jpg
 444.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!