Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zakończenie zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
Wpisał: Wychowawcy Świetlicy Socjoterapeutycznej   
21.07.2016

55555555.jpgDrugi tydzień zajęć letnich w Świetlicy Socjoterapeutycznej zorganizowano dla dzieci starszych, w wieku od 12 do 16 lat.

Przez ten czas naprawdę nie leniuchowano. Wypoczynek rozpoczęto eskapadą rowerową do Szychowa, gdzie na grilla zaprosiła „starszaków" trójka świetlicowego rodzeństwa. Czegóż tam nie było, począwszy od zabawy w chowanego, po pyszny poczęstunek z kiełbaskami, przekąskami i tortem.

Poza tym, za młodzieżą zajęcia kulinarne, pobyt na pływalni oraz sporo gier i zabaw towarzyskich. Między innymi grano w państwa - miasta, w „FIFĘ 2016". Była zabawa „polszczyzna" i „zakazane słowo", kalambury, zorganizowano też konkurs „król klawiatury", „świetlicową projekcję filmu", etc. Wyzwaniem dla młodzieży okazała się gra miejska,
a zwłaszcza zadawanie pytań przechodniom, wizyty w instytucjach, prawidłowe wykonywanie zadań. Wspólny tydzień zakończono wyjściem na pizzę do Riviery.

Jednak najwięcej frajdy, jak mówi sama młodzież, dał jej niebanalny wypad do Torunia, gdzie jednego dnia był przejazd autobusem PKS, tramwajem oraz pociągiem. Tego dnia starszaki, korzystały między innymi z kręgli, w Klubie Lucky Star Toruń w Centrum Handlowym Plaza.

Te dwa tygodnie niezmiernie szybko upłynęły, ale za to aktywnie i twórczo, z pożytkiem dla ciała i ducha.

Podsumowaniem wypoczynku letniego 2016 był wyjazd do świetlicy wiejskiej w Lipienicy. Na spotkaniu wieńczącym zajęcia, swą obecnością zaszczycili goście w osobach: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie - Pan Andrzej Grabowski, Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Pani Zyta Szymańska, Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Rolnictwa i Integracji Europejskiej  - Pan Michał Klafczyński,  Skarbnik Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Zdrowia w Kowalewie Pomorskim - Pani  Karolina Kowalska, Sołtys Sołectwa Lipienica - Pan Waldemar Błach. Uroczystość uświetniły występy wokalne i taneczne wychowanek placówki.

Tegoroczne zajęcia letnie Świetlica Socjoterapeutyczna zorganizowała podobnie, jak w roku ubiegłym, z podziałem na dwie grupy wiekowe: młodszą i starszą. Każda grupa miała zajęcia tygodniowe, które prowadzone były od poniedziałku do soboty. Uczestniczyło w nich łącznie 30 osób. Wypoczynek finansowany był ze środków gminnych, nie zawiedli również sponsorzy.

Podziękowania i ogromną wdzięczność za  wsparcie finansowe ślemy Panu Burmistrzowi, firmie Conkret Sp.j. Z.R. Trejderowscy, firmie „GRA-MAR" P.H.U. Joanna Malinowska z Golubia - Dobrzynia oraz Państwu Katarzynie i Jarosławowi Musiał za pomoc rzeczową. Serdeczne podziękowania składamy także: Pani Annie Czachorowskiej - za zaproszenie świetlicowej ekipy na grilla, za pyszny poczęstunek i dobrą zabawę, sołtysowi Sołectwa Lipienica Panu Waldemarowi Błach - za pomoc, życzliwość i współpracę  przy uroczystości zakończenia wypoczynku.

swietlicownia_01.jpg
 swietlicownia_02.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!