Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Osiedlowy Festyn Rodzinny

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Osiedlowy Festyn Rodzinny Drukuj
Wpisał: Brygida Sławińska-Śliwa   
28.07.2016

1.jpgLawendowy ogród...

...pod takim wdzięcznym tytułem postanowiliśmy w tym roku przywitać letni, wakacyjny sezon na Osiedlu Brodnickim.

A zaczęło się całkiem niewinnie...

Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Pan Henryk Sławiński przywitał wszystkich obecnych i zaczęło się...

Zaprosiliśmy do współpracy panie animatorki gier i zabaw z MGOK-u w Kowalewie Pomorskim, które poprowadziły zabawę integracyjną z chustą animacyjną. Dużym powodzeniem cieszyło się malowanie twarzy. Były krzyżówki, tańce z parasolem, szaleństwo z bańkami mydlanymi. Stworzony przez Panie z  MGOK-u autorski program bawił nasze pociechy przez kilka godzin.

Imprezie towarzyszyły atrakcje w postaci: dmuchanej zjeżdżalni, przejażdżki kucykami. Nie zabrakło waty cukrowej, popcornu i innych słodkości.

Działająca lawendowa kawiarenka z fantastycznymi ciastami, kanapkami, zadowoliła podniebienia nawet najbardziej wybrednych smakoszy. Amatorzy słodkości mogli delektować się słodyczami oraz miodem prosto z pasieki. Były też tradycyjne kiełbaski z grilla i przepyszna myśliwska grochówka przygotowana przez Pana Andrzeja Szczekockiego.
Podczas festynu można było podziwiać mały maraton Zumby i Salsation w wykonaniu energicznych dziewczyn z Golubia - Dobrzynia, które podczas festynu zachęcały do aktywnego spędzania czasu oraz przedstawiły swój program z innowacyjnym systemem fitness, który przede wszystkim napawał nas optymizmem i wprawił w świetne samopoczucie. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów, motywująca muzyka, bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoskich pozostanie na długo w naszej pamięci.

Podczas festynu mieliśmy okazje wysłuchać mini koncertu Martyny Śliwa, która zaśpiewała swoje ulubione utwory.

Wielką niespodziankę przygotowali dla Nas Druhowie OSP Sierakowo z samym Naczelnikiem Panem Michałem Bąk na czele. Przybyli do Nas wozem strażackim. Mieliśmy okazję obejrzeć wyposażenie wozu, posłuchać sygnałów. Mogliśmy posiedzieć w kabinie wozu i przymierzyć hełm strażacki. Na koniec strażacy zgotowali nam mały prysznic. Było super. Dziękujemy! Istotnym celem tego spotkania było przeprowadzenie rozmowy dotyczącej tematyki bezpieczeństwa pożarowego, zapobiegania powstawaniu pożarom oraz przybliżenie obrazu zawodu strażaka. Dzieci były bardzo uważnymi słuchaczami. Ponadto Druh Marcin Dunajski w trakcie prowadzenia części teoretycznej przypomniał dzieciom m.in. o sposobie prawidłowego alarmowania straży pożarnej o niebezpieczeństwie. Na koniec przeprowadził test, dzieci zdały śpiewająco, za co otrzymały lizaki od Strażaków.                 

W tym roku podczas festynu wznowiono osiedlowy konkurs przeciągania liny. Drużyny zawzięcie walczyły o puchar i nagrodę ufundowaną przez Radnego Rady Miejskiej Wojciecha Małkiewicza.  

Impreza zgromadziła wielu uczestników, a wśród nich zaszczycili nas swoją obecnością: Burmistrz Miasta Pan Andrzej Grabowski z małżonką, Radni Rady Miejskiej w Kowalewie Pomorskim: Pan Wojciech Małkiewicz, Pan Jarosław Lewandowski, Pan Marcin Dunajski, Przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Kościuszki - Pan Jarosław Mądry z małżonką,  Sołtys Sołectwa Sierakowo Pani Marta Pawlik-Śliwa.

Oprawą muzyczną zajął się Nasz Osiedlowy DJ Łukasz Wiącek, jego muzyka porywała do tańca nawet najbardziej „leniwych" gości.

Zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie takiego festynu nie byłoby możliwe gdyby nie długa lista sponsorów, ludzi o wspaniałych sercach, którzy rozumieją potrzebę organizowania takich akcji.

Naszymi wspaniałymi sponsorami, którym dziękujemy są:

 • Prezes Banku Spółdzielczego Pan Zbigniew Krasicki za pokaźny bukiet słodyczy                    i napoje,                            
 • Radny Rady Miejskiej Pan Wojciech Małkiewicz za upominki z niespodzianką dla dzieci, za puchar z nagrodą w konkursie przeciągania liny dla dorosłych uczestników,
 • Radny Rady Miejskiej Pan Jarosław Lewandowski za wsparcie finansowe,
 • Radny Rady Miejskiej Pan Marcin Dunajski za słodkie upominki,
 • Przewodniczący Osiedla Brodnickiego Pan Henryk Sławiński oraz członek Zarządu Pan Ireneusz Motycki za ufundowanie przejażdżki kucykami,                               
 • Pan Henryk Sławiński za grochówkę,
 • Sołtys Sołectwa Sierakowo Pani Marta Pawlik-Śliwa za słodycze dla dzieci,
 • Firma Produkcyjno-Gastronomiczna Handlowa i Usługowa Bernard Łabich za chrupiące bagietki,
 • Przewodniczący Wspólnoty Mieszkaniowej Pan Jarosław Mądry za bilety na zjeżdżalnie, watę i lody,
 • Pan Michał Czerwiński za miód z pasieki,
 • Pan Ludwik Soszyński za pomoc rzeczową w organizacji festynu.

Dziękujemy animatorkom z MGOK-u za wspaniałą zabawę, dziewczynom z grupy tanecznej ZUMBA - SALSATION za pozytywne emocje i świetne samopoczucie, Druhom z OSP Sierakowo za bezinteresowną postawę i fascynujący pokaz.

Dziękujemy za przepyszne ciasta: p. Annie Maślińskiej, p. Teresie Repeć, p. Sandrze Rudewicz, p. Lucynie Piskorskiej, p. Halinie Rogowskiej, p. Bernadecie Wiącek za ciasto i domowe ogórki, p. Małgorzacie Sławińskiej za ciasto oraz domowe kanapki.

Dziękujemy p. Mariuszowi Jodłowskiemu, p. Ryszardowi Repeć, p. Jerzemu Wiącek, p. Łukaszowi Wiącek oraz p. Henrykowi Zielińskiemu, za pomoc w organizacji, za pracę, zaangażowanie i serce jakie włożyliście, by ten dzień wypadł jak najpiękniej.

Wszystkim gościom i mieszkańcom za obecność.

 

1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 7.jpg
 8.jpg
 9.jpg
 10.jpg
 11.jpg
 12.jpg
 13.jpg
 14.jpg
 15.jpg
 16.jpg
 17.jpg
 18.jpg
 19.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!