Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny 2016

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Festyn Parafialno-Miejski Św. Anny 2016 Drukuj
03.08.2016

dsc_0724.jpgFestyn Parafialno-Miejski Św. Anny organizowany jest od 16 lat przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Parafie p.w. Św. Mikołaja w Kowalewie Pomorskim pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta. Od kilu lat w organizację festynu włącza się Stowarzyszenie Integracja i Współpraca, które realizuje projekt pn. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje".

Mimo niesprzyjającej pogody nasi mieszkańcy nie zawiedli i liczne wzięli udział w festynie. Jak co roku organizatorzy zapewnili dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych. Dla smakoszy swojskiego jadła przygotowano chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Wszystkich naszych gości częstowaliśmy przepyszną drożdżówką. Animatorzy z M-GOK przygotowali wiele zabaw i konkursów dla dzieci. Nagrody i słodkie upominki dla dzieci ufundował Radny Rady Miejskiej p. Jarosław Lewandowski.

Za sprawą Stowarzyszenia Integracja i Współpraca na festynie pojawili się policjanci, którzy prezentowali specyfikę zawodu, samochód policyjny i rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa na wakacjach. Największa frajdę mieli najmłodsi mieszkańcy, którzy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w samochodzie policyjnym. Tuż po godz. 19:00 pojawili się również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu. Prezentowali sprzęt hydrauliczny, medyczny i ratowniczy oraz przeprowadzili konkurs zręcznościowy dla dzieci. Dużą atrakcją dla widzów była możliwość użycia alko i narkogogli. Służą one do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu i po użyciu narkotyków. Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w konkursach koszykarskich, które prowadził i nadzorował Rycerz Piernisław oraz wygrać wartościowe nagrody. Nie zabrakło także voucherów na pierwszy mecz Polskiego Cukru Toruń w sezonu 2016/2017, który odbędzie się w październiku w Arenie Toruń. W programie artystycznym wystąpił zespół Kowalewiacy, który zaskoczył widzów prezentowanym humorem i kreatywnością. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała Martyna Śliwa, której składamy serdeczne podziękowanie za gościnny występ w Kowalewie Pomorskim i uświetnienie naszego festynu. Po raz kolejny swoje stoisko zaprezentowało koło rzeźbiarskie działające przy M-GOK. Zgromadzone płaskorzeźby ze zdumieniem podziwiali uczestnicy imprezy a najmłodsi podglądając prace dorosłych próbowały wykonać samodzielnie rzeźby w przygotowanych na stoisku mydełkach.

Podczas Festynu dokonano podsumowania i nagrodzenia zwycięzców konkursu fotograficznego ogłoszonego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kowalewie Pomorskim ( więcej o konkursie w osobnym artykule).

Tegoroczny festyn odbywał się pod hasłem Światowych Dni Młodzieży. Wspólnie ze wszystkimi uczestnikami festynu staraliśmy się stworzyć namiastkę nastroju i atmosfery krakowskich Błoni, poczuć młodzieńczą radość i entuzjazm. Nie zabrakło hymnu ŚDM, który dodatkowo został wzbogacony choreografią. Muzyka chrześcijańska i wspólne śpiewy stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Mimo, iż w tym dniu pogoda nas nie rozpieszczała to towarzyszył nam dobry nastrój i uśmiech. Po godzinie 21.00 Ks. Kanonik Ryszard Kobierowski poprowadził Apel Jasnogórski. Tradycyjnie tuż po nim rozpoczęła się zabawa taneczna. Do wspólnej zabawy zaprosił zespół ALTUS, który bawił publiczność do północy. Organizatorzy festynu serdecznie dziękują tym, którzy czynnie włączyli się w jego przygotowanie i przeprowadzenie. Przede wszystkim dziękujemy sponsorom, ofiarodawcom i uczestnikom z parafii i z poza niej, za stworzenie niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery.

dsc_0728.jpg

dsc_0792.jpg

dsc_0784.jpg

 

 dsc_0812.jpgdsc_0821.jpgdsc_0823.jpg

dsc_0799.jpg

 

dsc_0832.jpg

 

dsc_0827.jpg

 

dsc_0831.jpg

 

dsc_0832.jpg

 

dsc_0826.jpg

 

 

dsc_0732.jpg

 

 

dsc_0740.jpg

 

 

dsc_0742.jpg

 

 

dsc_0743.jpg

 

 

dsc_0756.jpg

 

 

dsc_0769.jpg

 

 

dsc_0775.jpg

dsc_0866.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!