Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Runda jesienna już tuż tuż.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Runda jesienna już tuż tuż. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.08.2016
p1030320.jpgPiłkarze seniorzy LKS Promień Kowalewo Pomorskie już trenują przed sezonem gry w V lidze. W dniu 4 sierpnia br. z zawodnikami i trenerem Markiem Rożnowskim spotkał się Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski oraz zarząd klubu sportowego w osobach: prezes Jerzy Behrendt, wiceprezesi Mirosław Milczarek i Stanisław Krauzewicz oraz sekretarz klubu Dariusz Rozwadowski.

Tradycyjne spotkanie przed rozpoczęciem rundy jesiennej miało na celu wymianę uwag, wskazówek i oczekiwań wszystkich stron.

Rozpoczynamy drugi sezon, w którym gramy jedynie swoimi mieszkańcami  prowadzonymi przez Kowalewiaka Marka Rożnowskiego. Przypomnę, że była to prośba zawodników jak i kibiców. Miniony sezon zakończyliśmy w strefie spadkowej. Obecny rozpoczynamy rundę w V lidze. Rozpoczynamy z optymizmem, ale i z pewną obawą. Mamy silnych przeciwników, ale i wiele chęci do walki. Jako przedstawiciel samorządu zapewniłem piłkarzom wspaniałą bazę sportową, trenera, kierownika drużyny, stroje oraz pokrycie kosztów związanych z wyjazdami i rozgrywkami. Mając zapewniony komfort zawodnicy mogą całym sercem poświęcić się grze na boisku. Najważniejsze jest wykazanie chęci do gry i do wygrywania. Jednak należy pamiętać, że sukcesów nie będzie bez systematycznych treningów, odpowiedniej diety i zdrowego trybu życia. Należy umiejętnie wypośrodkować pasję do piłki, życie rodzinne i zawodowe. Pamiętać, że drużyna to druga rodzina. Trudno jest znaleźć złoty środek, ale nie jest to niemożliwe. Kibice pokładają w was nadzieję na dobrą rozrywkę i na niezapomniane emocje. Mają prawa stawiać wymagania, gdyż działalność klubu jest finansowana z ich podatków. Pomimo starań moich jak i członków klubu nie udaje się znaleźć strategicznego sponsora dla drużyny. Jesteśmy otwarci na  konkretne propozycje współpracy- poinformował na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zabierając głos prezes klubu Jerzy Behrendt jak i członkowie podkreślali swoją troskę o zawodników seniorów jak i juniorów. Zachęcali do kontaktów i rozmów o problemach.                   

Drużyna musi się zgrać, a zawodnicy muszą na sobie polegać. Jest to sport zespołowy, a sukces zależy od współpracy. Zawodnik musi zrozumieć, że jeśli nie trenuje, nie ma wytrzymałości lub nie nabył jeszcze pewnych umiejętności to nie wejdzie na boisko. Nie można się obrażać i odchodzić z drużyny tylko stawiać sobie cele i do nich dążyć- stwierdził prezes Behrendt.

Trener Marek Rożnowski podkreślał, że długo wahał się czy przystąpić do skompletowania drużyny do rozgrywek w nowym sezonie.

Miałem i nadal mam poważne obawy co do losów drużyny. Boję się, czy nie powtórzy się sytuacja z minionego sezonu, kiedy to rozpoczynaliśmy ligę z 23 zawodnikami, a na majowe mecze nie można było skompletować ekipy. Praca, szkoła, wyjazd czy nawet uroczystość rodzinna jest ważna, ale trzeba umieć to wypośrodkować. Gramy nie tylko dla własnej przyjemności, ale również dla kibiców. Musimy czuć się wszyscy odpowiedzialni za drużynę i wynik meczu. Zachęcam do rozmów i spotkań- podkreślał trener Rożnowski.

Zawodnicy zapewniali, że równie mocno czują się odpowiedzialni za losy drużyny. Chcą trenować i chcą grać. Niektórzy nawet podkreślali, że chcą, aby drużyna wróciła do IV ligi.

Chęć gry w piłkę nożną w klubie Promień w sezonie 2016/2017 pisemnie wyraziło 21 zawodników. Są to: Bocianowski Michał, Brodkowicz Daniel, Dybka Bartłomiej, Glasa Patryk, Jagielski Bartosz, Kawula Damian, Kazanowski Krzysztof, Kończalski Mateusz, Kwiatkowski Piotr, Łuszczyński Maciej, Magdziński Błażej, Marski Dawid, Mucha Piotr, Olkowski Bartosz, Pawlewicz Dawid, Rożnowski Marek, Sankiewicz Adrian, Stankiewicz Tomasz, Szczodrowski Daniel, Wilkanowski Bartosz oraz Zarański Przemysław. Treningi trwają od miesiąca. Za nimi już kilka sparingów.

W naszej grupie ligowej są jeszcze:

Polonia Bydgoszcz, Mustang Ostaszewo, Drwęca Golub- Dobrzyń, Flisak Złotoria, Victoria Lisewo, Sokół Radomin, Strażak/Wda Przechowo Świecie, Tor Laskowice Pomorskie, Wojownik Wabcz, KS Łochowo, Iskra Ciechocin, BKS Bydgoszcz, Pomorzanin Serock, Radzynianka Radzyń Chełmiński, Gryf Sicienko.

W najbliższą niedzielę zawodnicy spotkają się na boisku Sokoła Radomin w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszy mecz 13 sierpnia z Wojownikiem Wabcz na ich stadionie.
 
 kopia_p1030318.jpg
 p1030318.jpg
 p1030319.jpg
 p1030320.jpg
 p1030321.jpg
 p1030323.jpg
 p1030327.jpg
 p1030332.jpg
 p1030333.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!