Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow V tura obozu BMX za nami.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

V tura obozu BMX za nami. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2016
img_9818.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów pożegnał się z Kowalewem Pomorskim. Była to już V edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 160 młodych ludzi w wieku 7- 17 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy.

W tym roku gościliśmy uczestników z Bułgarii, Ukrainy, USA, Litwy i Rosji. Na turnusie było aż 12 instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Wśród instruktorów pojawili się mieszkańcy naszych okolic. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy mieli możliwość brać udział w zajęciach. Atrakcją były wizyty rajderów, czyli światowych mistrzów jazdy. 

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na cztery grupy zaawansowania mieli inne założenia treningowe i uczyli się trików odpowiednio dostosowanych do ich umiejętności. Oprócz skate parku korzystali również z hali z rampą i pumptracka (toru rowerowego). Były zajęcia z naprawy rowerów, budowy przeszkód i graffiti.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu, w tym z pływalni. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 4 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska i Agnieszka Kilińska Piotrkowska oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Panowie omówili już kolejną edycję obozu. Planowane są pewne zmiany na obiekcie, które na pewno uatrakcyjnią przyszłe obozy.

 

img_4185.jpg
 img_9818.jpg
 kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk_1403.jpg
 kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk_1415.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!