Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow V tura obozu BMX za nami.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

V tura obozu BMX za nami. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
11.08.2016
img_9818.jpgSzybko minęło 6 tygodni i kolejny obóz kolonijny BMX-ów pożegnał się z Kowalewem Pomorskim. Była to już V edycja tej formy wypoczynku organizowana przez firmę AveBmx na kowalewskim skate parku. W tym roku, w 3 turnusach wzięło udział łącznie 160 młodych ludzi w wieku 7- 17 lat. Obóz staje się coraz bardziej Międzynarodowy.

W tym roku gościliśmy uczestników z Bułgarii, Ukrainy, USA, Litwy i Rosji. Na turnusie było aż 12 instruktorów, przez co nie odnotowano żadnego wypadku. Wśród instruktorów pojawili się mieszkańcy naszych okolic. Z pobytu gości skorzystali także lokalni użytkownicy tego typu rowerów, którzy mieli możliwość brać udział w zajęciach. Atrakcją były wizyty rajderów, czyli światowych mistrzów jazdy. 

Uczestnicy pod okiem doświadczonych instruktorów brali udział w zajęciach sportowych na różnych poziomach trudności. Rowerzyści podzieleni na cztery grupy zaawansowania mieli inne założenia treningowe i uczyli się trików odpowiednio dostosowanych do ich umiejętności. Oprócz skate parku korzystali również z hali z rampą i pumptracka (toru rowerowego). Były zajęcia z naprawy rowerów, budowy przeszkód i graffiti.

Koloniści nie tylko uczyli się jazdy wyczynowej, ale również korzystali z obiektów Centrum Rekreacji i Sportu, w tym z pływalni. Zawiązywały się nowe przyjaźnie i sympatie.

W dniu 4 sierpnia br. na wspólnym grillu podsumowano obóz i podziękowano sobie za współpracę. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dyrektor gimnazjum Renata Faluta Kaszubowska i Agnieszka Kilińska Piotrkowska oraz przedstawiciel AveBmx Wojciech Baranowski zapewniali o chęci jej kontynuowania. Burmistrz podziękował młodym uczestnikom za kulturalne zachowanie, promowanie gminy Kowalewo Pomorskie i dobrą konsolidację z lokalnym społeczeństwem. Organizatorzy podkreślali bardzo dobre i bezpieczne warunki  pobytu, ciepłą atmosferę i chęć pomocy ze strony Kowalewiaków.

Panowie omówili już kolejną edycję obozu. Planowane są pewne zmiany na obiekcie, które na pewno uatrakcyjnią przyszłe obozy.

 

img_4185.jpg
 img_9818.jpg
 kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk_1403.jpg
 kkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk_1415.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!