Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Kurzawa w Mlewie, czyli nierówna walka o spokój życia codziennego

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Kurzawa w Mlewie, czyli nierówna walka o spokój życia codziennego Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
18.08.2016
Od ponad dwóch lat mieszkańcy sołectwa Mlewo walczą o godne życie. Życie bez strachu o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zlokalizowane obok ich nieruchomości wyrobisko pożwirowe zasypywane jest popiołami, które pod wpływem wiatru unoszą się i tworzą zasłonę kurzu.

Utrudnia to oddychanie, a pojazdy na pobliskiej drodze wojewódzkiej mają  całkowicie ograniczoną widoczność.Zainteresowanych problemem Mlewian zachęcamy do obejrzenia reportażu zamieszczonego w TVP Bydgoszcz w dniu 16 sierpnia br.

http://bydgoszcz.tvp.pl/26566977/musza-zyc-w-tumanach-brunatnego-pylu

oraz reportażu redaktor Anety Walenty z radia PIK pt. „Bliżej życia" wyemitowanego 17 sierpnia br.  http://www.radiopik.pl/41,4,reportaze

To nie koniec próby poprawy warunków życia mieszkańców sołectwa Mlewo. Dziennikarze radia PIK dalej poszukują odpowiedzi na zadawane w reportażach pytania. Już wkrótce kolejne audycje, które Państwu przybliżymy.

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!