Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W upale oraz w strugach deszczu, czyli dożynki w sołectwie Mlewo i Bielsk.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W upale oraz w strugach deszczu, czyli dożynki w sołectwie Mlewo i Bielsk. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.08.2016

p1030620.jpgW dniu 20 sierpnia we wsi Mlewo po raz dziesiąty rolnicy dziękowali za zbiory. Dożynkom sołeckim towarzyszyła, piękna, słoneczna pogoda. Było składanie chleba, święcenie wieńca i wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach do późnych godzin nocnych. Plac przed WDK, jak również sala w środku zostały pięknie ustrojone.

Starostowie: Katarzyna Nalaskowska i Damian Bazanowski na ręce sołtysa Ryszarda Lipińskiego złożyli chleb, którego poświęcenia dokonał Proboszcz parafii Kiełbasin ks. kanonik Kazimierz Zacharkiewicz. Wartę w czasie uroczystości pełnił sztandar OSP Mlewo, a newralgiczne miejsca wsi przystrojone były dożynkowymi dekoracjami. W swoim wystąpieniu sołtys Jerzy Lipiński dziękował osobom i organizacjom z którymi na co dzień współpracuje na rzecz wsi Mlewo. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życzył rolnikom zadowolenie z plonu i podziękował za organizację własnych dożynek.

Oprócz mieszkańców Mlewa, burmistrza miasta i sponsorów zaproszono także radnych: Jerzego Koralewskiego i Marię Jolantę Wiśniewską Staszak oraz sołtysów z sąsiednich wsi: Nowy Dwór i Kiełbasin. Najmłodsi mogli skorzystać z placu zabaw, a starsi szybko ruszyli na parkiet.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie: Burmistrzowi Miasta p. Andrzejowi Grabowskiemu, za obecność podczas dożynek wiejskich w Mlewie. Serdeczne podziękowania kierują do wszystkich sponsorów oraz tych osób, które przyczyniły się do stworzenia w czasie uroczystości miłej i rodzinnej atmosfery. Szczególne podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pom., Ewy Wojciechowskiej „Zdjęciarnia", Elżbiety Siebers za upieczenie chleba dożynkowego oraz dla wszystkich Pań, które przygotowały pyszne wypieki i pomagały podczas uroczystości, pracownikom MGOK, wszystkim strażakom OSP i mieszkańcom, którzy społecznie i bezinteresownie angażowali się w przygotowania do dożynek. Dziękują również za nakład pracy włożony w przygotowanie Witaczy Dożynkowych.


Mieszkańcy Bielska w dniu 21 sierpnia zorganizowali wiejskie dożynki. Niestety deszcz zniweczył wiele planów organizatorów, ale humory dopisywały wszystkim. Były tańce, a dzieci z radością biegały w błocie. Starostami byli Violetta Bartczak i Czesław Makowski, którzy na ręce burmistrza Andrzeja Grabowskiego przekazali chleb, który za chwilę podzielił sołtys Agnieszka Reiwer.

Zabierając glos Burmistrz przypomniał, że to właśnie w Bielsku narodziła się tradycja organizacji sołeckich dożynek. Podziękował za jej kultywowanie. Życzył udanych planów i słońca, szczególnie w czasie imprez sołeckich.

Mieszkańcy Bielska przygotowali smakołyki, które w czasie brzydkiej aury wyjątkowo cieszyły oczy i podniebienie.

 

p1030533.jpg
 p1030534.jpg
 p1030538.jpg
 p1030539.jpg
 p1030540.jpg
 p1030543.jpg
 p1030548.jpg
 p1030568.jpg
 p1030607.jpg
 p1030609.jpg
 p1030615.jpg
 p1030617.jpg
 p1030618.jpg
 p1030620.jpg
 p1030621.jpg
 p1030623.jpg
 p1030624.jpg
 p1030635.jpg
 p1030636.jpg
 p1030638.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!