Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow W upale oraz w strugach deszczu, czyli dożynki w sołectwie Mlewo i Bielsk.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

W upale oraz w strugach deszczu, czyli dożynki w sołectwie Mlewo i Bielsk. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
23.08.2016

p1030620.jpgW dniu 20 sierpnia we wsi Mlewo po raz dziesiąty rolnicy dziękowali za zbiory. Dożynkom sołeckim towarzyszyła, piękna, słoneczna pogoda. Było składanie chleba, święcenie wieńca i wspólne biesiadowanie przy suto zastawionych stołach do późnych godzin nocnych. Plac przed WDK, jak również sala w środku zostały pięknie ustrojone.

Starostowie: Katarzyna Nalaskowska i Damian Bazanowski na ręce sołtysa Ryszarda Lipińskiego złożyli chleb, którego poświęcenia dokonał Proboszcz parafii Kiełbasin ks. kanonik Kazimierz Zacharkiewicz. Wartę w czasie uroczystości pełnił sztandar OSP Mlewo, a newralgiczne miejsca wsi przystrojone były dożynkowymi dekoracjami. W swoim wystąpieniu sołtys Jerzy Lipiński dziękował osobom i organizacjom z którymi na co dzień współpracuje na rzecz wsi Mlewo. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski życzył rolnikom zadowolenie z plonu i podziękował za organizację własnych dożynek.

Oprócz mieszkańców Mlewa, burmistrza miasta i sponsorów zaproszono także radnych: Jerzego Koralewskiego i Marię Jolantę Wiśniewską Staszak oraz sołtysów z sąsiednich wsi: Nowy Dwór i Kiełbasin. Najmłodsi mogli skorzystać z placu zabaw, a starsi szybko ruszyli na parkiet.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie: Burmistrzowi Miasta p. Andrzejowi Grabowskiemu, za obecność podczas dożynek wiejskich w Mlewie. Serdeczne podziękowania kierują do wszystkich sponsorów oraz tych osób, które przyczyniły się do stworzenia w czasie uroczystości miłej i rodzinnej atmosfery. Szczególne podziękowania dla Banku Spółdzielczego w Kowalewie Pom., Ewy Wojciechowskiej „Zdjęciarnia", Elżbiety Siebers za upieczenie chleba dożynkowego oraz dla wszystkich Pań, które przygotowały pyszne wypieki i pomagały podczas uroczystości, pracownikom MGOK, wszystkim strażakom OSP i mieszkańcom, którzy społecznie i bezinteresownie angażowali się w przygotowania do dożynek. Dziękują również za nakład pracy włożony w przygotowanie Witaczy Dożynkowych.


Mieszkańcy Bielska w dniu 21 sierpnia zorganizowali wiejskie dożynki. Niestety deszcz zniweczył wiele planów organizatorów, ale humory dopisywały wszystkim. Były tańce, a dzieci z radością biegały w błocie. Starostami byli Violetta Bartczak i Czesław Makowski, którzy na ręce burmistrza Andrzeja Grabowskiego przekazali chleb, który za chwilę podzielił sołtys Agnieszka Reiwer.

Zabierając glos Burmistrz przypomniał, że to właśnie w Bielsku narodziła się tradycja organizacji sołeckich dożynek. Podziękował za jej kultywowanie. Życzył udanych planów i słońca, szczególnie w czasie imprez sołeckich.

Mieszkańcy Bielska przygotowali smakołyki, które w czasie brzydkiej aury wyjątkowo cieszyły oczy i podniebienie.

 

p1030533.jpg
 p1030534.jpg
 p1030538.jpg
 p1030539.jpg
 p1030540.jpg
 p1030543.jpg
 p1030548.jpg
 p1030568.jpg
 p1030607.jpg
 p1030609.jpg
 p1030615.jpg
 p1030617.jpg
 p1030618.jpg
 p1030620.jpg
 p1030621.jpg
 p1030623.jpg
 p1030624.jpg
 p1030635.jpg
 p1030636.jpg
 p1030638.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!