Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wreszcie doczekamy się chodnika.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wreszcie doczekamy się chodnika. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.08.2016

p1030678.jpgPo latach zabiegów i wielu wnioskach rozpoczęła się inwestycja polegająca na ułożeniu chodnika przy drodze powiatowej w sołectwie Sierakowo. Na odcinku 680m powstanie bezpieczna ścieżka dla pieszych. Chodnik całkowicie zlokalizowany w pasie drogi powiatowej. Wyłoniony w przetargu wykonawca - firma Murabet Golub Dobrzyń zadanie wykona do maja 2017r.

W dniu 23 sierpnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i prezes Wojciech Świątkowski podpisali umowę na wykonanie za kwotę 200 tysięcy zł. Inwestycja jest współfinansowana po 50% przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu.

Bardzo dziękuję Zarządowi Powiatowemu, a szczególnie staroście Andrzejowi Okrucińskiemu i wicestaroście Franciszkowi Gutowskiemu za współpracę, za otwartość i wyrozumiałość. Wszystkim nam zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Na dofinansowanie takich inwestycji muszą znaleźć się środki- informuje Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski- Przypomnę tylko, że samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie od 2011 roku bombardował Zarząd Starostwa Powiatowego w Golubiu Dobrzyniu wnioskami o ułożenie chodnika wzdłuż drogi należącej do powiatu. Ze swojej strony deklarował pokrycie 50% kosztów. Po wstępnych, pisemnych zgodach ze strony powiatu wykonaliśmy dokumentację. Niestety późniejsze wycofanie się zarządcy drogi powiatowej z tych zamierzeń doprowadziło nawet do unieważnienia dokonanego zgłoszenia. Widocznie dopiero nowe wybory umożliwiły realizację tego zadania. Teraz z niecierpliwością oczekuję zakończenia. Mieszkańcy Sierakowa już wystarczająco długo czekali na tę inwestycję.

 

p1030678.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!