Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 19.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wreszcie doczekamy się chodnika.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wreszcie doczekamy się chodnika. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
24.08.2016

p1030678.jpgPo latach zabiegów i wielu wnioskach rozpoczęła się inwestycja polegająca na ułożeniu chodnika przy drodze powiatowej w sołectwie Sierakowo. Na odcinku 680m powstanie bezpieczna ścieżka dla pieszych. Chodnik całkowicie zlokalizowany w pasie drogi powiatowej. Wyłoniony w przetargu wykonawca - firma Murabet Golub Dobrzyń zadanie wykona do maja 2017r.

W dniu 23 sierpnia br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski i prezes Wojciech Świątkowski podpisali umowę na wykonanie za kwotę 200 tysięcy zł. Inwestycja jest współfinansowana po 50% przez samorząd gminy Kowalewo Pomorskie i Starostwo Powiatowe w Golubiu Dobrzyniu.

Bardzo dziękuję Zarządowi Powiatowemu, a szczególnie staroście Andrzejowi Okrucińskiemu i wicestaroście Franciszkowi Gutowskiemu za współpracę, za otwartość i wyrozumiałość. Wszystkim nam zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Na dofinansowanie takich inwestycji muszą znaleźć się środki- informuje Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Andrzej Grabowski- Przypomnę tylko, że samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie od 2011 roku bombardował Zarząd Starostwa Powiatowego w Golubiu Dobrzyniu wnioskami o ułożenie chodnika wzdłuż drogi należącej do powiatu. Ze swojej strony deklarował pokrycie 50% kosztów. Po wstępnych, pisemnych zgodach ze strony powiatu wykonaliśmy dokumentację. Niestety późniejsze wycofanie się zarządcy drogi powiatowej z tych zamierzeń doprowadziło nawet do unieważnienia dokonanego zgłoszenia. Widocznie dopiero nowe wybory umożliwiły realizację tego zadania. Teraz z niecierpliwością oczekuję zakończenia. Mieszkańcy Sierakowa już wystarczająco długo czekali na tę inwestycję.

 

p1030678.jpg

 

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!