Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dla dobra dzieci

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dla dobra dzieci Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.09.2016
p1040244.jpgWrzesień to miesiąc zebrań rodziców, również w Kowalewie Pomorskim. Wówczas to spotykają się trzy decyzyjne organy każdej placówki oświatowej: dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z rodzicami i organem prowadzącym (samorządem), aby dyskutować o największych skarbach czyli dzieciach.

W dniu 06.09. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka przedstawiła rodzicom grono pedagogiczne i regulaminy obowiązujące w placówce. Wszystkie wymogi mają na celu jedynie bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój ich dzieci. Zasady odbierania i doprowadzania dzieci do placówki, odpowiedni ubiór, dbanie o ich zdrowie i prawidłowe odżywianie i zadbanie o rozwój emocjonalny to obowiązek dorosłych, aby przedszkolak miał odpowiednie warunki do rozwoju i poznawania świata.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podkreślał, że o znaczeniu przedszkola w rozwoju dziecka nikogo nie trzeba przekonywać. Placówka w Kowalewie jest bardzo dobrze przygotowana. Wyposażenie i przygotowanie kadry spełnia najwyższe standardy. Przed zebraniem burmistrz wizytował wszystkie pomieszczenia przedszkola, w tym nowy oddział utworzony w szkole podstawowej. 

Dzięki dodatkowym nakładom finansowym i nowym rozwiązaniom od tego roku szkolnego utworzono nowy oddział w budynku szkoły przy ul. Konopnickiej 13. Obecnie do przedszkola uczęszcza 125 dzieci. Jest to największa liczba w całej historii placówki. Przez ostatnie lata obiekt przeszedł poważną metamorfozę. W minione wakacje ocieplono pomieszczenia strychowe i wygospodarowano nową łazienkę. W planie jest doposażenie placu zabaw. Planowana rządowa reforma oświaty spowoduje olbrzymie zmiany w całym systemie edukacji, również w przedszkolu. Już niedługo przedstawiona będzie propozycja minimalizacja skutków wygaszania gimnazjów czy przedłużania funkcjonowania szkoły podstawowej - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako organ prowadzący placówkę.

Dyrektor oraz burmistrz podkreślali potrzebę współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami i organem prowadzącym.
 
p1040222.jpg
 p1040226.jpg
 p1040228.jpg
 p1040233.jpg
 p1040237.jpg
 p1040238.jpg
 p1040244.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!