Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dla dobra dzieci

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dla dobra dzieci Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
07.09.2016
p1040244.jpgWrzesień to miesiąc zebrań rodziców, również w Kowalewie Pomorskim. Wówczas to spotykają się trzy decyzyjne organy każdej placówki oświatowej: dyrekcja i grono pedagogiczne wraz z rodzicami i organem prowadzącym (samorządem), aby dyskutować o największych skarbach czyli dzieciach.

W dniu 06.09. dyrektor Przedszkola Publicznego Joanna Piasecka przedstawiła rodzicom grono pedagogiczne i regulaminy obowiązujące w placówce. Wszystkie wymogi mają na celu jedynie bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój ich dzieci. Zasady odbierania i doprowadzania dzieci do placówki, odpowiedni ubiór, dbanie o ich zdrowie i prawidłowe odżywianie i zadbanie o rozwój emocjonalny to obowiązek dorosłych, aby przedszkolak miał odpowiednie warunki do rozwoju i poznawania świata.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski podkreślał, że o znaczeniu przedszkola w rozwoju dziecka nikogo nie trzeba przekonywać. Placówka w Kowalewie jest bardzo dobrze przygotowana. Wyposażenie i przygotowanie kadry spełnia najwyższe standardy. Przed zebraniem burmistrz wizytował wszystkie pomieszczenia przedszkola, w tym nowy oddział utworzony w szkole podstawowej. 

Dzięki dodatkowym nakładom finansowym i nowym rozwiązaniom od tego roku szkolnego utworzono nowy oddział w budynku szkoły przy ul. Konopnickiej 13. Obecnie do przedszkola uczęszcza 125 dzieci. Jest to największa liczba w całej historii placówki. Przez ostatnie lata obiekt przeszedł poważną metamorfozę. W minione wakacje ocieplono pomieszczenia strychowe i wygospodarowano nową łazienkę. W planie jest doposażenie placu zabaw. Planowana rządowa reforma oświaty spowoduje olbrzymie zmiany w całym systemie edukacji, również w przedszkolu. Już niedługo przedstawiona będzie propozycja minimalizacja skutków wygaszania gimnazjów czy przedłużania funkcjonowania szkoły podstawowej - podkreślał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski jako organ prowadzący placówkę.

Dyrektor oraz burmistrz podkreślali potrzebę współpracy pomiędzy rodzicami a nauczycielami i organem prowadzącym.
 
p1040222.jpg
 p1040226.jpg
 p1040228.jpg
 p1040233.jpg
 p1040237.jpg
 p1040238.jpg
 p1040244.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!