Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Strażacy gaszą, ale i strzelają.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy gaszą, ale i strzelają. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.09.2016
p1040283.jpgStrażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 10 września br. na II Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność.

Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Kowalewo)  miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Kalinowska). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Druhowie na co dzień narażają się ratując mienie, zdrowie oraz życie naszych mieszkańców. Cieszę się, że możemy wspólnie spotykać się w czasie spokoju na zawodach sprawnościowych lub strzeleckich. Pozwoli to na sprawdzenie swoich umiejętności- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski otwierając zawody.

Zawodnikom kibicowali nie tylko prezesi i strażacy, ale całe rodziny. Wśród zaproszonych gości na zawody przybyła Przewodnicząca rady Powiatu Maria Wiśniewska, radni i sołtysi.

Każdy zawodnik miał do wykonania trzy strzały próbne i 5 ostatecznych z karabinka w pozycji leżącej. Komisja sędziowska  skrupulatnie dodawała 5 najlepszych strzałów. Wyniki poszczególnych drużyn utrzymywane były do końca w tajemnicy. Ich ogłaszanie budziło wielkie emocje. A oto one:

I miejsce OSP Pluskowęsy - 204 pkt. (w ubiegłym roku IIm)

IIm OSP Mlewo - 196pkt. (w ubiegłym roku IIIm)

IIIm Pruska Łąka - 189 pkt. (ubiegłoroczny zwycięzca)

oraz pozostali- IV OSP Kiełpiny, V OSP Lipienica, VI OSP Sierakowo, VII OSP Mariany, VIII OSP Kowalewo, IX OSP Chełmoniec, X OSP Srebrniki i XI OSP Wielkie Rychnowo. 

Indywidualnie, najwięcej punktów, bo  49 na 50 możliwych zdobył Marek Sutkowski z OSP Pluskowęsy. Puste tarcze pozostawili Bogdan Koepke z OSP Chełmoniec i Marcin Gręźlikowski z OSP Mariany. Druhowie otrzymali indywidualne nagrody.
 
p1040283.jpg
 p1040296.jpg
 p1040301.jpg
 p1040305.jpg
 p1040310.jpg
 p1040315.jpg
 p1040319.jpg
 p1040320.jpg
 p1040328.jpg
 p1040329.jpg
 p1040331.jpg
 p1040332.jpg
 p1040334.jpg
 p1040336.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!