Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Strażacy gaszą, ale i strzelają.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy gaszą, ale i strzelają. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
12.09.2016
p1040283.jpgStrażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 10 września br. na II Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność.

Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Kowalewo)  miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Kalinowska). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Druhowie na co dzień narażają się ratując mienie, zdrowie oraz życie naszych mieszkańców. Cieszę się, że możemy wspólnie spotykać się w czasie spokoju na zawodach sprawnościowych lub strzeleckich. Pozwoli to na sprawdzenie swoich umiejętności- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski otwierając zawody.

Zawodnikom kibicowali nie tylko prezesi i strażacy, ale całe rodziny. Wśród zaproszonych gości na zawody przybyła Przewodnicząca rady Powiatu Maria Wiśniewska, radni i sołtysi.

Każdy zawodnik miał do wykonania trzy strzały próbne i 5 ostatecznych z karabinka w pozycji leżącej. Komisja sędziowska  skrupulatnie dodawała 5 najlepszych strzałów. Wyniki poszczególnych drużyn utrzymywane były do końca w tajemnicy. Ich ogłaszanie budziło wielkie emocje. A oto one:

I miejsce OSP Pluskowęsy - 204 pkt. (w ubiegłym roku IIm)

IIm OSP Mlewo - 196pkt. (w ubiegłym roku IIIm)

IIIm Pruska Łąka - 189 pkt. (ubiegłoroczny zwycięzca)

oraz pozostali- IV OSP Kiełpiny, V OSP Lipienica, VI OSP Sierakowo, VII OSP Mariany, VIII OSP Kowalewo, IX OSP Chełmoniec, X OSP Srebrniki i XI OSP Wielkie Rychnowo. 

Indywidualnie, najwięcej punktów, bo  49 na 50 możliwych zdobył Marek Sutkowski z OSP Pluskowęsy. Puste tarcze pozostawili Bogdan Koepke z OSP Chełmoniec i Marcin Gręźlikowski z OSP Mariany. Druhowie otrzymali indywidualne nagrody.
 
p1040283.jpg
 p1040296.jpg
 p1040301.jpg
 p1040305.jpg
 p1040310.jpg
 p1040315.jpg
 p1040319.jpg
 p1040320.jpg
 p1040328.jpg
 p1040329.jpg
 p1040331.jpg
 p1040332.jpg
 p1040334.jpg
 p1040336.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!