Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 27.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow NAGRODA KLASY IIIB

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

NAGRODA KLASY IIIB Drukuj
Wpisał: Joanna Majewska   
13.09.2016

1.jpgDnia 07.09.2016r. odbyła się wygrana wycieczka kl. IIIb do Niedźwiedzia i dodatkowo  na zamek w Golubiu - Dobrzyniu. Uczniowie w poprzednim roku szkolnym wraz z rodzicami brali udział w konkursie ekologicznym Ekowypady za elektroodpady.

Po wytrwałej zbiórce telefonów, drukarek, zużytego sprzętu agd, rtv, baterii i nakrętek okazało się, że Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie zajęła III miejsce, a najaktywniejszą klasą ze szkoły była klasa IIIb.

Gdy przybyliśmy do Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Niedźwiedziu przywitał nas pan Maciej Zimnicki i oprowadził po całej instalacji. Pokazywał, gdzie trafiają śmieci i jak są segregowane, dlaczego tak ważne jest odkręcanie nakrętek od butelek oraz, że plastik plastikowi nierówny, ponieważ ma inne oznaczenia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania. Odpowiadali, co wrzucamy do odpowiednich pojemników i jakie mają kolory.

Po zwiedzaniu instalacji czekała na nas miła niespodzianka - grill. Każdy z uczestników otrzymał pyszną pieczoną kiełbaskę, napój oraz słodkości, którymi uczniowie mogli się częstować do woli. To nie był jeszcze koniec atrakcji przewidzianych dla kl. IIIb, ponieważ, gdy już się posilili, otrzymali upominki z artykułami szkolnymi, które na pewno przydadzą się im w tym roku szkolnym. Po tych miłych chwilach, szczęśliwi i zadowoleni z atrakcji pojechaliśmy dalej do Golubia - Dobrzynia.

Na zamku w Golubiu - Dobrzyniu przywitała nas dama dworu, która zaprosiła na pokaz filmu o historii miasta i zamku, odbywający się w podziemiach. Następnie zwiedzaliśmy poszczególne komnaty, a w nich:  zbroje, obrazy - np. Bitwy pod Grunwaldem. Można było potrzymać kopie, usiąść na pręgierzu, zajrzeć do lochu czy tajemniczego przejścia Anny Wazówny. Na koniec obejrzeliśmy film o tegorocznym Turnieju Rycerskim. Potem był czas na pamiątki i wspólne zdjęcie przed zamkiem i oczywiście wejście na punkt widokowy, z którego rozpościera się przepiękny widok na zamek i miasto. Zaopatrzeni w łuki, strzały, proce i hełmy wróciliśmy do domu.

Dziękujemy fundatorom tj. Burmistrzowi Miasta Kowalewo Pomorskie, Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem w Wąbrzeźnie, Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu za świetną wycieczkę i mile spędzony czas oraz wszystkie atrakcje i upominki.

Joanna Majewska -

wychowawca kl. IIIb

 1.jpg
 2.jpg
 3.jpg
 4.jpg
 5.jpg
 6.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!