Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 18.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow DOŻYNKI W SIERAKOWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

DOŻYNKI W SIERAKOWIE Drukuj
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo - Marta Pawlik-Śliwa   
19.09.2016

p1040510.jpgW dniu 11-09-2016 r w Sierakowie odbyły się Dożynki Sołeckie, organizatorami byli Rada Sołecka, Sołtys, KGW i OSP. Do wspólnego świętowania zaproszono Proboszcza Parafii w Kowalewie Pom. ks. Kanonika Piotra Igielskiego, ks. Wikariusza Adama Lisa, Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącą Rady Powiatu- Marię Wiśniewską oraz Sołtysa Piątkowa - Marlenę Lewandowską.

Starostami dożynek jak na święto plonów przestało byli rolnicy Małgorzata Lenczewska i Wiesław Wiewiór, asystowali im Marcelina Skorasińska, Kacper Waszewski i Kacper Skorasiński. Korowód dożynkowy prowadzony przez sztandar OSP Sierakowo nadal uroczystości bardzo podniosły a zarazem rodzinny charakter. Błogosławieństwa chleba , wieńca i plonów dokonał ks. Proboszcz Piotr Igielski, a starostowie przekazując chleb na ręce Burmistrza i Sołtysa poprosili o sprawiedliwy jego podział. Następnie przy pomocy swoich młodych asystentów częstowali wszystkich przybyłych chlebem i miodem.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował organizatorom powrotu do kultywowania tradycji oraz podkreślił znaczenie pracy rolników i życzył im wszystkiego dobrego. Słowa podziękowania oraz uznania dla trudu pracy rolnika skierowała również do zgromadzonych gości Przewodnicząca Rady Powiaty Maria Wiśniewska życząc rolnikom wytrwałości i godziwej zapłaty za swoje plony.

Sołtys wsi podkreśliła, że dożynki to czas świętowania i podziękowania dla rolników za ich trud i ciężką prace, a bycie rolnikiem to nie zawód tylko sposób na życie. To mieszkańcy wsi potrafią bezinteresownie działać na rzecz swojej małej ojczyzny czego dowodem jest zdobycie przez Sierakowo I miejsca w Gminnym Konkursie na witacz dożynkowy, II miejsca w konkursie na wieniec dożynkowy oraz zdobycie nagrody publiczności za wieniec. Podziękowała wszystkim zaangażowanym w życie wsi i wyraziła jednocześnie nadzieję, że dożynki wpiszą się na stałe do kalendarza imprez w Sierakowie.

Na przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości czekał urozmaicony poczęstunek - pyszne swojskie ciasta, kiełbaski z grilla, grochówka , przepyszny prosiak oraz tort dożynkowy serwowany przez Starościnę dożynek. Na dzieci animator , zjeżdżalnia, dmuchańce, słodycze i deszcz cukierków z nieba... Wszystko było bezpłatne dzięki hojności sponsorów. Obsługę uroczystości zapewniły Panie z KGW oraz Panowie z OSP na czele z naczelnikiem Michałem Bąk.

Biesiada i zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych przy zespole SIGNUM-Magdalena i Grzegorz Kuradczyk- prywatnie mieszkańcy Sierakowa, którzy ku uciesze zebranych wyśpiewywali same przeboje przy których nogi rwały się do tańca.

Serdeczne podziękowania dla osób które wsparły finansowo organizację dożynek: Anna i Jarosław Zielińscy, Marek Wiśniewski, Krzysztof Witkowski, Wiesław Wiewiór, Stanisław Oswald, Stefania i Henryk Dunajscy; Mirosław Kryger; Lucyna Kryger ;Krzysztof Kin; Agnieszka i Paweł Kozłowscy; Anna Kmieciak, Sebastian Waszewski; Teresa Skorasińska, Paulina i Łukasz Dunajscy; Ewa Bąk; Grażyna Idzikowska; Rafał Śliwa, Agnieszka Kotowska oraz dla zespołu SIGNUM za bezpłatna oprawę muzyczną .

Podziękowania dla radnych sołeckich Anny Marcinkowskiej za słodycze dla dzieci; Marcina Dunajskiego za grochówkę i cukierki z nieba; Tomasza Osińskiego za prosiaka. Pań z KGW za upieczenie ciasta- Małgorzaty Lenczewskiej, Zofii Klugowskiej, Danuty Tyrała; Anny Kmieciak; Anny Osińskiej, Anny Marcinkowskiej, Anny Skorasińskiej i Eweliny Kuśnierz; Karoliny Lenczewskiej -Bąk.

Ponadto podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie wieńca i witacza: Anna i Tomasz Osińscy, Anna i Dariusz Skorasińscy; Danuta Tyrała, Anna Kmieciak, Rafał Śliwa, Teresa Skorasińska, Zofia Klugowska, Małgorzata Lenczewska, Michał Bąk, Dawid Witkowski, Zbigniew Bąk. Podziękowania również dla mieszkańców Sierakowa którzy udostępnili zboże , kwiaty i warzywa- państwo Pilarscy, Ludwik; Tosnowiec ;Śliwa; Lenczewscy; Chlewiccy, Kmieciak, Zglińscy, Jagielscy, Oswald oraz p. Maria Dankowska ze Srebrnik.

 

20160911_153523.jpg
 20160911_154804.jpg
 20160911_155727.jpg
 20160911_155818.jpg
 20160911_155825.jpg
 20160911_160124.jpg
 20160911_160500.jpg
 20160911_160719.jpg
 20160911_163503.jpg
 20160911_163535.jpg
 20160911_170210.jpg
 20160911_180155.jpg
 p1040510.jpg
 p1040513.jpg
 p1040520.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!