Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 22.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow DOŻYNKI W SIERAKOWIE

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

DOŻYNKI W SIERAKOWIE Drukuj
Wpisał: Sołtys Sołectwa Sierakowo - Marta Pawlik-Śliwa   
19.09.2016

p1040510.jpgW dniu 11-09-2016 r w Sierakowie odbyły się Dożynki Sołeckie, organizatorami byli Rada Sołecka, Sołtys, KGW i OSP. Do wspólnego świętowania zaproszono Proboszcza Parafii w Kowalewie Pom. ks. Kanonika Piotra Igielskiego, ks. Wikariusza Adama Lisa, Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, Przewodniczącą Rady Powiatu- Marię Wiśniewską oraz Sołtysa Piątkowa - Marlenę Lewandowską.

Starostami dożynek jak na święto plonów przestało byli rolnicy Małgorzata Lenczewska i Wiesław Wiewiór, asystowali im Marcelina Skorasińska, Kacper Waszewski i Kacper Skorasiński. Korowód dożynkowy prowadzony przez sztandar OSP Sierakowo nadal uroczystości bardzo podniosły a zarazem rodzinny charakter. Błogosławieństwa chleba , wieńca i plonów dokonał ks. Proboszcz Piotr Igielski, a starostowie przekazując chleb na ręce Burmistrza i Sołtysa poprosili o sprawiedliwy jego podział. Następnie przy pomocy swoich młodych asystentów częstowali wszystkich przybyłych chlebem i miodem.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował organizatorom powrotu do kultywowania tradycji oraz podkreślił znaczenie pracy rolników i życzył im wszystkiego dobrego. Słowa podziękowania oraz uznania dla trudu pracy rolnika skierowała również do zgromadzonych gości Przewodnicząca Rady Powiaty Maria Wiśniewska życząc rolnikom wytrwałości i godziwej zapłaty za swoje plony.

Sołtys wsi podkreśliła, że dożynki to czas świętowania i podziękowania dla rolników za ich trud i ciężką prace, a bycie rolnikiem to nie zawód tylko sposób na życie. To mieszkańcy wsi potrafią bezinteresownie działać na rzecz swojej małej ojczyzny czego dowodem jest zdobycie przez Sierakowo I miejsca w Gminnym Konkursie na witacz dożynkowy, II miejsca w konkursie na wieniec dożynkowy oraz zdobycie nagrody publiczności za wieniec. Podziękowała wszystkim zaangażowanym w życie wsi i wyraziła jednocześnie nadzieję, że dożynki wpiszą się na stałe do kalendarza imprez w Sierakowie.

Na przybyłych mieszkańców i zaproszonych gości czekał urozmaicony poczęstunek - pyszne swojskie ciasta, kiełbaski z grilla, grochówka , przepyszny prosiak oraz tort dożynkowy serwowany przez Starościnę dożynek. Na dzieci animator , zjeżdżalnia, dmuchańce, słodycze i deszcz cukierków z nieba... Wszystko było bezpłatne dzięki hojności sponsorów. Obsługę uroczystości zapewniły Panie z KGW oraz Panowie z OSP na czele z naczelnikiem Michałem Bąk.

Biesiada i zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych przy zespole SIGNUM-Magdalena i Grzegorz Kuradczyk- prywatnie mieszkańcy Sierakowa, którzy ku uciesze zebranych wyśpiewywali same przeboje przy których nogi rwały się do tańca.

Serdeczne podziękowania dla osób które wsparły finansowo organizację dożynek: Anna i Jarosław Zielińscy, Marek Wiśniewski, Krzysztof Witkowski, Wiesław Wiewiór, Stanisław Oswald, Stefania i Henryk Dunajscy; Mirosław Kryger; Lucyna Kryger ;Krzysztof Kin; Agnieszka i Paweł Kozłowscy; Anna Kmieciak, Sebastian Waszewski; Teresa Skorasińska, Paulina i Łukasz Dunajscy; Ewa Bąk; Grażyna Idzikowska; Rafał Śliwa, Agnieszka Kotowska oraz dla zespołu SIGNUM za bezpłatna oprawę muzyczną .

Podziękowania dla radnych sołeckich Anny Marcinkowskiej za słodycze dla dzieci; Marcina Dunajskiego za grochówkę i cukierki z nieba; Tomasza Osińskiego za prosiaka. Pań z KGW za upieczenie ciasta- Małgorzaty Lenczewskiej, Zofii Klugowskiej, Danuty Tyrała; Anny Kmieciak; Anny Osińskiej, Anny Marcinkowskiej, Anny Skorasińskiej i Eweliny Kuśnierz; Karoliny Lenczewskiej -Bąk.

Ponadto podziękowania dla osób zaangażowanych w przygotowanie wieńca i witacza: Anna i Tomasz Osińscy, Anna i Dariusz Skorasińscy; Danuta Tyrała, Anna Kmieciak, Rafał Śliwa, Teresa Skorasińska, Zofia Klugowska, Małgorzata Lenczewska, Michał Bąk, Dawid Witkowski, Zbigniew Bąk. Podziękowania również dla mieszkańców Sierakowa którzy udostępnili zboże , kwiaty i warzywa- państwo Pilarscy, Ludwik; Tosnowiec ;Śliwa; Lenczewscy; Chlewiccy, Kmieciak, Zglińscy, Jagielscy, Oswald oraz p. Maria Dankowska ze Srebrnik.

 

20160911_153523.jpg
 20160911_154804.jpg
 20160911_155727.jpg
 20160911_155818.jpg
 20160911_155825.jpg
 20160911_160124.jpg
 20160911_160500.jpg
 20160911_160719.jpg
 20160911_163503.jpg
 20160911_163535.jpg
 20160911_170210.jpg
 20160911_180155.jpg
 p1040510.jpg
 p1040513.jpg
 p1040520.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!