Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wycieczka Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach za I miejsce w konkursie "Ekowypady za Elektroodpady"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wycieczka Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach za I miejsce w konkursie "Ekowypady za Elektroodpady" Drukuj
Wpisał: Małgorzata Gutowska   
21.09.2016

image005.jpgTo był hit pierwszego tygodnia nowego roku szkolnego. W  dniach 7-8 września uczniowie klasy III i V  z wychowawcami panią Dorotą Wardeńską i Magdaleną Kosk udali się na wycieczkę. Zapracowali na nią w ubiegłym roku szkolnym.

Dzięki zdobyciu przez naszą szkołę I miejsca  w konkursie ,, Ekowypady  za Elektroodpady", najaktywniejsze klasy skorzystały, z przepięknej nagrody organizatorów konkursu pana burmistrza Andrzeja Grabowskiego i dyrektora PUKIi M Ekosystem Ryszarda Lewalskiego,  uczestnicząc   dwudniowym  wypadzie do Trójmiasta i okolic.

Najpierw udaliśmy się  na Skwer Kościuszki w Gdyni i  zwiedziliśmy  oceanarium- czyli Akwarium Morskie. Potem był  odpoczynek i czas na posiłek, wspólny zakup pamiątek.

W czasie spaceru  po Skwerze Kościuszki podziwialiśmy statki  zacumowane  przy nadbrzeżu. Wielu      z uczestników mogło po raz pierwszy obejrzeć moment wpłynięcia barki do portu. Na koniec spaceru spotkaliśmy emerytowanego przewodnika, który pogłębił naszą wiedzę o bursztynie, jego właściwościach, sposobie rozpoznawania. Następny punkt naszego zwiedzania to spacer po molo w  Gdyni Orłowie oraz przejście plażą do  przepięknego miejsca, jakim jest klif w tej miejscowości.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam   przejazd  tunelem po martwą Wisłą. Zmęczeni pełni wrażeń udaliśmy się na miejsce noclegowe w Sobieszewie. Po przepysznej obiadokolacji mogliśmy korzystać z uroków tego miejsca, zwiedzając szałas, grając w piłkę lub relaksować się na dużym placu zabaw.

Drugi dzień to wycieczka do lasu i przypomnienie jego pięter roślinności oraz relaks na bałtyckiej plaży. Po obiedzie opuściliśmy gościnne Sobieszewo i udaliśmy się do Jantaru, aby w ,,Pasiece U Strusi" pogłębić wiedzę o życiu i zwyczajach  strusi,  obejrzeć multimedialną, ekologiczną  prelekcję dotyczą pszczół oraz posmakować i zakupić miód z pasieki Petera Vanhoofa. Stąd pełni wrażeń  udaliśmy się w drogę powrotną.

Jeszcze raz dziękujemy za to, że mogliśmy zdobyć tyle nowych wiadomości i doświadczeń.

image001.jpg
 image002.jpg
 image003.jpg
 image004.jpg
 image005.jpg
 image006.jpg
 image007.jpg
 image008.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!