Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Wycieczka Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach za I miejsce w konkursie "Ekowypady za Elektroodpady"

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Wycieczka Szkoły Podstawowej w Pluskowęsach za I miejsce w konkursie "Ekowypady za Elektroodpady" Drukuj
Wpisał: Małgorzata Gutowska   
21.09.2016

image005.jpgTo był hit pierwszego tygodnia nowego roku szkolnego. W  dniach 7-8 września uczniowie klasy III i V  z wychowawcami panią Dorotą Wardeńską i Magdaleną Kosk udali się na wycieczkę. Zapracowali na nią w ubiegłym roku szkolnym.

Dzięki zdobyciu przez naszą szkołę I miejsca  w konkursie ,, Ekowypady  za Elektroodpady", najaktywniejsze klasy skorzystały, z przepięknej nagrody organizatorów konkursu pana burmistrza Andrzeja Grabowskiego i dyrektora PUKIi M Ekosystem Ryszarda Lewalskiego,  uczestnicząc   dwudniowym  wypadzie do Trójmiasta i okolic.

Najpierw udaliśmy się  na Skwer Kościuszki w Gdyni i  zwiedziliśmy  oceanarium- czyli Akwarium Morskie. Potem był  odpoczynek i czas na posiłek, wspólny zakup pamiątek.

W czasie spaceru  po Skwerze Kościuszki podziwialiśmy statki  zacumowane  przy nadbrzeżu. Wielu      z uczestników mogło po raz pierwszy obejrzeć moment wpłynięcia barki do portu. Na koniec spaceru spotkaliśmy emerytowanego przewodnika, który pogłębił naszą wiedzę o bursztynie, jego właściwościach, sposobie rozpoznawania. Następny punkt naszego zwiedzania to spacer po molo w  Gdyni Orłowie oraz przejście plażą do  przepięknego miejsca, jakim jest klif w tej miejscowości.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył nam   przejazd  tunelem po martwą Wisłą. Zmęczeni pełni wrażeń udaliśmy się na miejsce noclegowe w Sobieszewie. Po przepysznej obiadokolacji mogliśmy korzystać z uroków tego miejsca, zwiedzając szałas, grając w piłkę lub relaksować się na dużym placu zabaw.

Drugi dzień to wycieczka do lasu i przypomnienie jego pięter roślinności oraz relaks na bałtyckiej plaży. Po obiedzie opuściliśmy gościnne Sobieszewo i udaliśmy się do Jantaru, aby w ,,Pasiece U Strusi" pogłębić wiedzę o życiu i zwyczajach  strusi,  obejrzeć multimedialną, ekologiczną  prelekcję dotyczą pszczół oraz posmakować i zakupić miód z pasieki Petera Vanhoofa. Stąd pełni wrażeń  udaliśmy się w drogę powrotną.

Jeszcze raz dziękujemy za to, że mogliśmy zdobyć tyle nowych wiadomości i doświadczeń.

image001.jpg
 image002.jpg
 image003.jpg
 image004.jpg
 image005.jpg
 image006.jpg
 image007.jpg
 image008.jpg

 

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!