Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.04.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zapraszamy na Pływalnię!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zapraszamy na Pływalnię! Drukuj
Wpisał: Ewa Bąk   
23.09.2016

zapr_plywalnia_23_09_16_00.jpgKolejny, trzeci już rok szkolny, uczniowie szkół mogą bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z pływalni w ramach zajęć szkolnych. Bliskość obiektu sprawia, że uprzywilejowani szczególnie są uczniowie placówek z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Każdy uczeń w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego może więc bezpłatnie korzystać z dobrodziejstw obiektu.

Pływalnia dostosowana jest do dzieci i młodzieży w każdym wieku ponieważ wyposażona jest w:
  • basen pływacki - (o wymiarach 12,5 m x 25 m i powierzchni 312,5 m², temperatura wody utrzymywana jest w granicach 26°C - 6 torów pływackich)
  • basen rekreacyjny - (o wymiarach 12,5 m x 8,0 m i powierzchni 100 m², jest doskonałą atrakcją dla osób mających słabsze doświadczenie w pływaniu, a także dla osób niepełnosprawnych ,wyposażony w specjalny podnośnik - głębokość basenu wynosi 0,8 - 1,10 m.)
  • brodzik dla dzieci -(o wymiarach 7,0 m x 6,0 m i głębokości 0,15 m - 0,50 m- temperatura wody utrzymywana jest na poziomie ok. 30°C. Do największych atrakcji w brodziku dla dzieci należy zaliczyć: jeżyka wodnego oraz zjeżdżalnię prefabrykowaną)
  • wanna z hydromasażem - (okrągła wanna z hydromasażem o średnicy 2,83 m i głębokości 0,4 m - 0,9 m została wyposażona w masaż wodny, masaż powietrzny oraz reflektor podwodny - temperatura wody wynosi ok. 34°C.)

O ilości zajęć szkolnych na pływalni decydują dyrektorzy poszczególnych szkół. Nasza pływalnia jest przygotowana na korzystanie z niej przez uczniów. Zadbajmy wspólnie, aby nasi uczniowie uśmiechnięci, zadowoleni przychodzili na dobrze zorganizowane, ciekawe i atrakcyjne lekcje pływania. Ponadto od początku funkcjonowania kompleks cieszy się dużym zainteresowaniem także szkół spoza naszej gminy m.in. z Golubia-Dobrzynia, Zielenia czy Gronowa.

Przypominamy, godziny funkcjonowania obiektu:

dzień tygodnia

godz.

dostępność pływalni

poniedziałek - piątek

(w dni nauki szkolnej)

7.00 - 15.00

zajęcia dydaktyczne w ramach zajęć szkolnych

15.00 - 19.00

zajęcia dydaktyczne w ramach zajęć szkolnych*

19.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

poniedziałek - piątek (w dni wolne od nauki szkolnej)

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

sobota

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

niedziela

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

* w przypadku braku obciążenia pływalni przez młodzież w ramach zajęć, dopuszcza się możliwość odpłatnego korzystania przez pozostałe osoby, przy zachowaniu minimalnego progu 50% w ramach systemu edukacji.

Zwracam się z apelem do nauczycieli, a przede wszystkim do rodziców, aby namawiali dzieci do aktywnego korzystania z lekcji pływania w ramach w-f. Będzie to miało pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Jako gospodarz nie mogę pozwolić, aby obiekt stał pusty w godzinach przedpołudniowych. W razie braku zajęć w-f naszych placówek będą z lekcji korzystać uczniowie spoza gminy- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

zapr_plywalnia_23_09_16_01.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_02.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_03.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_04.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_05.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_06.jpg
zapr_plywalnia_23_09_16_07.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!