Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 20.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Zapraszamy na Pływalnię!

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Zapraszamy na Pływalnię! Drukuj
Wpisał: Ewa Bąk   
23.09.2016

zapr_plywalnia_23_09_16_00.jpgKolejny, trzeci już rok szkolny, uczniowie szkół mogą bezpłatnie i bez żadnych ograniczeń korzystać z pływalni w ramach zajęć szkolnych. Bliskość obiektu sprawia, że uprzywilejowani szczególnie są uczniowie placówek z terenu miasta i gminy Kowalewo Pomorskie. Każdy uczeń w ramach zajęć szkolnych wychowania fizycznego może więc bezpłatnie korzystać z dobrodziejstw obiektu.

Pływalnia dostosowana jest do dzieci i młodzieży w każdym wieku ponieważ wyposażona jest w:
  • basen pływacki - (o wymiarach 12,5 m x 25 m i powierzchni 312,5 m², temperatura wody utrzymywana jest w granicach 26°C - 6 torów pływackich)
  • basen rekreacyjny - (o wymiarach 12,5 m x 8,0 m i powierzchni 100 m², jest doskonałą atrakcją dla osób mających słabsze doświadczenie w pływaniu, a także dla osób niepełnosprawnych ,wyposażony w specjalny podnośnik - głębokość basenu wynosi 0,8 - 1,10 m.)
  • brodzik dla dzieci -(o wymiarach 7,0 m x 6,0 m i głębokości 0,15 m - 0,50 m- temperatura wody utrzymywana jest na poziomie ok. 30°C. Do największych atrakcji w brodziku dla dzieci należy zaliczyć: jeżyka wodnego oraz zjeżdżalnię prefabrykowaną)
  • wanna z hydromasażem - (okrągła wanna z hydromasażem o średnicy 2,83 m i głębokości 0,4 m - 0,9 m została wyposażona w masaż wodny, masaż powietrzny oraz reflektor podwodny - temperatura wody wynosi ok. 34°C.)

O ilości zajęć szkolnych na pływalni decydują dyrektorzy poszczególnych szkół. Nasza pływalnia jest przygotowana na korzystanie z niej przez uczniów. Zadbajmy wspólnie, aby nasi uczniowie uśmiechnięci, zadowoleni przychodzili na dobrze zorganizowane, ciekawe i atrakcyjne lekcje pływania. Ponadto od początku funkcjonowania kompleks cieszy się dużym zainteresowaniem także szkół spoza naszej gminy m.in. z Golubia-Dobrzynia, Zielenia czy Gronowa.

Przypominamy, godziny funkcjonowania obiektu:

dzień tygodnia

godz.

dostępność pływalni

poniedziałek - piątek

(w dni nauki szkolnej)

7.00 - 15.00

zajęcia dydaktyczne w ramach zajęć szkolnych

15.00 - 19.00

zajęcia dydaktyczne w ramach zajęć szkolnych*

19.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

poniedziałek - piątek (w dni wolne od nauki szkolnej)

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

sobota

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

niedziela

12.00 - 22.00

pływalnia ogólnie dostępna

* w przypadku braku obciążenia pływalni przez młodzież w ramach zajęć, dopuszcza się możliwość odpłatnego korzystania przez pozostałe osoby, przy zachowaniu minimalnego progu 50% w ramach systemu edukacji.

Zwracam się z apelem do nauczycieli, a przede wszystkim do rodziców, aby namawiali dzieci do aktywnego korzystania z lekcji pływania w ramach w-f. Będzie to miało pozytywny wpływ na ich zdrowie i samopoczucie. Jako gospodarz nie mogę pozwolić, aby obiekt stał pusty w godzinach przedpołudniowych. W razie braku zajęć w-f naszych placówek będą z lekcji korzystać uczniowie spoza gminy- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

zapr_plywalnia_23_09_16_01.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_02.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_03.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_04.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_05.jpg
 zapr_plywalnia_23_09_16_06.jpg
zapr_plywalnia_23_09_16_07.jpg


 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!