Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Uroczystość wprowadzenia ks. proboszcza

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Uroczystość wprowadzenia ks. proboszcza Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
27.09.2016
dsc_0747.jpgUroczyste wprowadzenie ks. kanonika Piotra Igielskiego w Urząd Proboszcza Parafii Pw. Św. Mikołaja Biskupa w Kowalewie Pomorskim miało miejsce w dniu 25 września br.Uroczystą eucharystię uświetnił udział sztandarów z gminnym na czele. Samorząd Gminy reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Wśród wielu kapłanów biorących udział w uroczystości byli m.in. proboszczowie okolicznych parafii, koledzy z roku i z poprzednich parafii, ks. rezydent Ryszard Kobierowski (poprzedni proboszcz)

Przed rozpoczęciem Eucharystii, odczytano Dekret biskupa ordynariusza Diecezji Toruńskiej Andrzeja Suskiego, którym mianował ks. kanonika Piotra Igielskiego na proboszcza tej parafii oraz na dziekana dekanatu kowalewskiego z wszystkimi uprawnieniami w zakresie prawa powszechnego i diecezjalnego. Ks. biskup w swoim dekrecie zawarł także życzenia satysfakcji i obfitych owoców z działalności.

Wzruszony ks. Piotr odebrał symboliczny klucz do drzwi parafii i kwiatami podziękował swoim mentorom, w tym ks. Benedyktowi Drewek, który jako proboszcz rodzinnej parafii troszczył się o jego rozwój duchowy.

Wśród składających życzenia byli: Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, młodzież, rady sołeckie wsi wchodzących w skład parafii, straże pożarne i przedstawiciele organizacji religijnych. Wszyscy witali ks. proboszcza w parafialnej rodzinie, zapewniali o pomocy i o wsparciu  modlitwą.

Ks. Kanonik Piotr Igielski urodził się w gminie Kowalewo Pomorskie, we wsi Wielkie Rychnowo. Święcenia kapłańskie otrzymał 25 lat temu. Wcześniej ukończył szkołę ekonomiczną. Na drodze kapłańskiej zasłynął jako człowiek od rozwiązywania trudnych sytuacji. Organizował wizytę papieża w Toruniu, współtworzył seminarium duchowne w diecezji toruńskiej, wybudował bibliotekę i Centrum Dialogu. 

Od 2010r. objął urząd proboszcza w sąsiedniej gminie, we wsi Kiełbasin (dekanat chełmżyński). Obecnie Ks. kanonik pełni również funkcję dyrektora Centrum Dialogu w Toruniu.
 
dsc_0682.jpg
 dsc_0686.jpg
 dsc_0688.jpg
 dsc_0725.jpg
 dsc_0747.jpg
 dsc_0753.jpg
 dsc_0784.jpg
 dsc_0792.jpg
 dsc_0818.jpg
 dsc_0835.jpg
 dsc_0837.jpg
 dsc_0846.jpg
 dsc_0849.jpg
 dsc_0853.jpg
 dsc_0857.jpg
 dsc_0861.jpg
 dsc_0865.jpg
 dsc_0869.jpg
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!