Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Papieski

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Papieski Drukuj
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
11.10.2016

1.jpgBądźcie świadkami miłosierdzia" słowa Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim XVI Dnia Papieskiego przypadającego  w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Obchody Dnia Papieskiego corocznie obejmuje Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim przygotowano montaż słowno-muzyczny z udziałem Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego pod kierunkiem p. Anny Kuc oraz Karoliny Zielińskiej, p. Marka Piątkowskiego i ks. Wikariusza Marka Wysockiego. W montażu zawarto życie Jana Pawła II począwszy od lat dziecięcych ,twórczość poetycką, spotkaniach z młodzieżą, czasy okupacji hitlerowskiej ,posługi sakralnej w Polsce i wyboru na papieża.

Przesłaniem dni papieskich jest oparcie się na  przekazach miłości , pokoju , sprawiedliwości , pojednania i przebaczenia którymi całe życie kierował się Święty Jan Paweł II.

Corocznie przy okazji dni papieskich organizowany jest konkurs plastyczny dla  dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z terenu naszej gminy. Konkursy mają na celu utrwalanie w pamięci życia  naszego wielkiego Polaka i zachowania o nim pamięci szczególnie wśród najmłodszych. W roku 2016 konkurs plastyczny zatytułowany był  „UKOCHANE MIEJSCA JANA PAWŁA II". Organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska , do konkursu przekazano 86 prac plastycznych z terenu naszej gminy.

Komisja w składzie:

* p. Joanna Piasecka- Dyrektor Przedszkola Publicznego

*p. Barbara Niewidział -Dyrektor M-GOK

* Kamila Wojciechowska i Alina Krystyniuk -bibliotekarki

oceniła prace zgodnie z regulaminem w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KAT. (ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE)

I m-ce Luiza Kamper -Przedszkole Publiczne

II m-ce Wanda Misiaszek - Niepubliczne Przedszkole Entliczek -Pentliczek

III m-ce  Marta Zdrodowska - Przedszkole Publiczne

oraz wyróżnienia: Paweł Misiaszek Niepubliczne Przedszkole -Entliczek -Pentliczek

Julia Szczerba -SP Wielkie Rychnowo ( kl „0")

KAT.  (SP KLASY 1-3)

I m-ce Anna Cyrwus- SP Wielka Łąka

II m-ce Rafał Raczkowski - SP Pluskowęsy

III m-ce Dawid Lewandowski - SP Pluskowęsy

oraz wyróżnienia: Olga Kowalik - SP Wielkie Rychnowo(koło plastyczne filii bibl. W Rychnowo)

Oliwia Chmielewicz - SP Kowalewo Pomorskie

Oliwier Bartoszyński - SP Wielka Łąka

KAT.  (SP KLASY 4-6)

I m-ce Alicja Regulska - SP Wielka Łąka

II m-ce Wiktoria Małek - SP Wielka Łąka

II m-ce Natalia Barczykowska - SP Wielka Łąka

III m-ce Mikołaj Siwiec - SP WielkaŁąka

oraz wyróżnienie : Karolina Putz - SP Kowalewo Pomorskie

KAT. (GIMNAZJUM)

I m-ce - Marta Lewandowska- Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu( mieszkanka Kowalewa)

II m-ce Kinga Kin - Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim

KAT.  (DOROŚLI)-WYRÓZNIENIA: Aleksandra Nowak- Borówno i Paweł Rosłaniec- WTZ

Na zakończenie obchodów Dnia Papieskiego wszyscy przybyli goście i zgromadzona publiczność poczęstowani zostali kremówkami „papieskimi". Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w zorganizowanej uroczystości. 

Organizatorzy

chor_papieski_dzien.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!