Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Dzień Papieski

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Dzień Papieski Drukuj
Wpisał: Dyrektor MGOK- Barbara Niewidział   
11.10.2016

1.jpgBądźcie świadkami miłosierdzia" słowa Świętego Jana Pawła II były mottem przewodnim XVI Dnia Papieskiego przypadającego  w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Obchody Dnia Papieskiego corocznie obejmuje Honorowym Patronatem Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego p. Andrzej Grabowski.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim przygotowano montaż słowno-muzyczny z udziałem Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego pod kierunkiem p. Anny Kuc oraz Karoliny Zielińskiej, p. Marka Piątkowskiego i ks. Wikariusza Marka Wysockiego. W montażu zawarto życie Jana Pawła II począwszy od lat dziecięcych ,twórczość poetycką, spotkaniach z młodzieżą, czasy okupacji hitlerowskiej ,posługi sakralnej w Polsce i wyboru na papieża.

Przesłaniem dni papieskich jest oparcie się na  przekazach miłości , pokoju , sprawiedliwości , pojednania i przebaczenia którymi całe życie kierował się Święty Jan Paweł II.

Corocznie przy okazji dni papieskich organizowany jest konkurs plastyczny dla  dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z terenu naszej gminy. Konkursy mają na celu utrwalanie w pamięci życia  naszego wielkiego Polaka i zachowania o nim pamięci szczególnie wśród najmłodszych. W roku 2016 konkurs plastyczny zatytułowany był  „UKOCHANE MIEJSCA JANA PAWŁA II". Organizatorem konkursu była Biblioteka Miejska , do konkursu przekazano 86 prac plastycznych z terenu naszej gminy.

Komisja w składzie:

* p. Joanna Piasecka- Dyrektor Przedszkola Publicznego

*p. Barbara Niewidział -Dyrektor M-GOK

* Kamila Wojciechowska i Alina Krystyniuk -bibliotekarki

oceniła prace zgodnie z regulaminem w poszczególnych kategoriach wiekowych i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

KAT. (ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE)

I m-ce Luiza Kamper -Przedszkole Publiczne

II m-ce Wanda Misiaszek - Niepubliczne Przedszkole Entliczek -Pentliczek

III m-ce  Marta Zdrodowska - Przedszkole Publiczne

oraz wyróżnienia: Paweł Misiaszek Niepubliczne Przedszkole -Entliczek -Pentliczek

Julia Szczerba -SP Wielkie Rychnowo ( kl „0")

KAT.  (SP KLASY 1-3)

I m-ce Anna Cyrwus- SP Wielka Łąka

II m-ce Rafał Raczkowski - SP Pluskowęsy

III m-ce Dawid Lewandowski - SP Pluskowęsy

oraz wyróżnienia: Olga Kowalik - SP Wielkie Rychnowo(koło plastyczne filii bibl. W Rychnowo)

Oliwia Chmielewicz - SP Kowalewo Pomorskie

Oliwier Bartoszyński - SP Wielka Łąka

KAT.  (SP KLASY 4-6)

I m-ce Alicja Regulska - SP Wielka Łąka

II m-ce Wiktoria Małek - SP Wielka Łąka

II m-ce Natalia Barczykowska - SP Wielka Łąka

III m-ce Mikołaj Siwiec - SP WielkaŁąka

oraz wyróżnienie : Karolina Putz - SP Kowalewo Pomorskie

KAT. (GIMNAZJUM)

I m-ce - Marta Lewandowska- Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu( mieszkanka Kowalewa)

II m-ce Kinga Kin - Publiczne Gimnazjum w Kowalewie Pomorskim

KAT.  (DOROŚLI)-WYRÓZNIENIA: Aleksandra Nowak- Borówno i Paweł Rosłaniec- WTZ

Na zakończenie obchodów Dnia Papieskiego wszyscy przybyli goście i zgromadzona publiczność poczęstowani zostali kremówkami „papieskimi". Pięknie dziękujemy wszystkim za udział w zorganizowanej uroczystości. 

Organizatorzy

chor_papieski_dzien.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!