Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Z obawą o swój los

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Z obawą o swój los Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
30.09.2016

p1040983.jpgKadra pedagogiczna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kowalewie Pomorskim zaprosiła na spotkanie w dniu 29 września br. swój organ prowadzący, czyli Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego.

Nauczyciele wraz z dyrektorem podzielili się obawami o swoją przyszłość. Planowana reforma oświaty zapowiedziała rozpoczęcie procesu wygaszania wszystkich gimnazjów. Obecnie naukę rozpoczął ostatni rocznik pierwszoklasistów. Pedagodzy podkreślali, że strach i obawy mają olbrzymi wpływ na ich obecną pracę. Zwrócili się z zapytanie jakie kroki i jakie rozwiązania podejmie organ prowadzący realizując zapisy ustawy.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski poinformował, że od początku podkreślał, iż jest przeciwny likwidacji gimnazjów. Tworzył tę placówkę od podstaw, od pozyskania gruntu do przecięcia wstęgi i z żalem patrzy na jej koniec.

Nasza placówka jest bardzo dobrze wyposażona i ma dobrze przygotowaną kadrę. Wyniki egzaminów były zadawalające. Niestety ustawodawca patrząc globalnie ocenił funkcjonowanie gimnazjów jako niepotrzebne. Na reformie oświaty bardzo dużo stracą samorządy. Gmina Kowalewo Pomorskie pozostanie z nowym, pięknie wyposażonym obiektem. Powrót do 8-letnich szkół podstawowych spowoduje utratę subwencji na jeden rocznik, który wcześniej pójdzie do szkół średnich. Środków będzie mniej, a pozostaną do utrzymania (ogrzania, sprzątnięcia) te same obiekty.- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski-Jak tylko powziąłem informację o zamierzeniach rządu przystąpiłem do opracowania koncepcji pozwalającej zniwelować finansowe skutki reformy. Wstrzymałem budowę nowego urzędu, na który mam już dokumentację i pozwolenie. Podjąłem decyzje o przenoszeniu do września 2019r. szkoły podstawowej do budynku gimnazjum. W opuszczony obiekcie podstawówki, po zmodernizowaniu znajdzie swoją siedzibę urząd, opieka społeczna i przedszkole. Radni jednogłośnie uchwałą zaakceptowali takie rozwiązanie. Żałuję, że nie powstanie nowy budynek urzędu, ale ekonomia jest bezlitosna. Zapowiada się trudna sytuacja finansowa w oświacie, którą jako burmistrz muszę rozstrzygnąć. Najtrudniejsza w całym procesie jest wielka niewiadoma. Obecnie jako organ prowadzący wiem mniej niż zgromadzeni tu nauczyciele. Mam wiele swoich przemyśleń i uwag do reformy, którą będę realizowała. Czekam na zakończenie konsultacji i podpisanie ustawy, która określi kierunek postepowania. O wszystkich podejmowanych krokach i decyzjach będę informował na bieżąco. Mogę jedynie zapewnić, że będę starał się wybrać takie rozwiązania, aby żaden nauczyciel nie został bez pracy. Mamy trzyletni okres przejściowy, który musimy wykorzystać do poszerzania swojej wiedzy, zdobywania nowych umiejętności. Najważniejsze, aby reforma oświaty nie miała wpływu na komfort nauczania młodzieży. Ona jest dla nas najważniejsza. 
 
p1040983.jpg
 p1040985.jpg
 p1040986.jpg
 p1040987.jpg
 p1040988.jpg
 
 
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!