Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016
problemy_kowalewa_03_10_16_00.jpgW dniu 28 września br. odbyły się konsultacje społeczne nad projektem „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Dla naszego regionu odbyły się one w Rypinie. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju został przedstawiony samorządowcom, przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i oczekiwań uczestników na konferencję nie przybył Sekretarz Stanu Jerzy Kwieciński.

Strategię mówili w jego imieniu: dyrektor departamentu Stanisław Sudak, radca Eugeniusz Sadowski oraz naczelnik Daniel Baliński.

Po przedstawieniu dokumentu nie było już czasu na dyskusję. Wśród osób, którym udało się zadać pytania i zgłosić konkluzje do projektu był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Podkreślał potrzebę, a nawet konieczność włączenia się rządu w inwestycje drogowe.

Dzięki zabiegom samorządu w naszej gminie zainwestowała jedna z największych firm w regionie czyli Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Powstała strefa ekonomiczna, gdzie pracę znalazło ponad 1300 osób. Zmianowość w pracy i setki samochodów wyjeżdżających z towarem powodują każdego dnia korkowanie miasta. Od lat walczymy z problemami komunikacyjnymi. Doszło do tego, że niektórzy mieszkańcy zastanawiają się czy było warto. Przekonuję ich i proszę o wyrozumiałość oraz o cierpliwość. Niestety samorząd sam nie wybuduje obwodnicy w pasie drogi krajowej. Potrzebna jest interwencja rządu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- jednocześnie bardzo dziękuję burmistrzowi Rypina Pawłowi Grzybowskiemu za zaproszenie i umożliwienie zabrania głosu. Mam nadzieję, że chociaż niektóre przekazane uwagi zostaną ujęte.

W czasie dyskusji poruszono temat ograniczania przez rząd kapitału zagranicznego, potrzeby wzmocnienia mniejszych aglomeracji, sposobu finansowania zadań rządu, problemów firm związanych ze źródłami energii odnawialnej, a przede wszystkim zwiększaniu zadań samorządom bez rekompensaty finansowej. Niestety większość zadanych podczas konsultacji pytań pozostała bez odpowiedzi.

problemy_kowalewa_03_10_16_01.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_02.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_03.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_04.jpg
problemy_kowalewa_03_10_16_05.jpg
problemy_kowalewa_03_10_16_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!