Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow OBWODNICA KOWALEWA arrow Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Obwodnica Kowalewa a wizja rozwoju kraju. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016
problemy_kowalewa_03_10_16_00.jpgW dniu 28 września br. odbyły się konsultacje społeczne nad projektem „Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". Dla naszego regionu odbyły się one w Rypinie. Dokument przygotowany przez Ministerstwo Rozwoju został przedstawiony samorządowcom, przedsiębiorcom i mieszkańcom województwa. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi i oczekiwań uczestników na konferencję nie przybył Sekretarz Stanu Jerzy Kwieciński.

Strategię mówili w jego imieniu: dyrektor departamentu Stanisław Sudak, radca Eugeniusz Sadowski oraz naczelnik Daniel Baliński.

Po przedstawieniu dokumentu nie było już czasu na dyskusję. Wśród osób, którym udało się zadać pytania i zgłosić konkluzje do projektu był Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Podkreślał potrzebę, a nawet konieczność włączenia się rządu w inwestycje drogowe.

Dzięki zabiegom samorządu w naszej gminie zainwestowała jedna z największych firm w regionie czyli Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych. Powstała strefa ekonomiczna, gdzie pracę znalazło ponad 1300 osób. Zmianowość w pracy i setki samochodów wyjeżdżających z towarem powodują każdego dnia korkowanie miasta. Od lat walczymy z problemami komunikacyjnymi. Doszło do tego, że niektórzy mieszkańcy zastanawiają się czy było warto. Przekonuję ich i proszę o wyrozumiałość oraz o cierpliwość. Niestety samorząd sam nie wybuduje obwodnicy w pasie drogi krajowej. Potrzebna jest interwencja rządu- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- jednocześnie bardzo dziękuję burmistrzowi Rypina Pawłowi Grzybowskiemu za zaproszenie i umożliwienie zabrania głosu. Mam nadzieję, że chociaż niektóre przekazane uwagi zostaną ujęte.

W czasie dyskusji poruszono temat ograniczania przez rząd kapitału zagranicznego, potrzeby wzmocnienia mniejszych aglomeracji, sposobu finansowania zadań rządu, problemów firm związanych ze źródłami energii odnawialnej, a przede wszystkim zwiększaniu zadań samorządom bez rekompensaty finansowej. Niestety większość zadanych podczas konsultacji pytań pozostała bez odpowiedzi.

problemy_kowalewa_03_10_16_01.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_02.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_03.jpg
 problemy_kowalewa_03_10_16_04.jpg
problemy_kowalewa_03_10_16_05.jpg
problemy_kowalewa_03_10_16_06.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!