Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.02.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI Zawody spinningowe o puchar prezesa koła.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI Zawody spinningowe o puchar prezesa koła. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016

vi_zaw_spining_03_10_16_00.jpgZawody spinningowe na jeziorze Gajewo miały miejsce 2 października br. Już po raz szósty każdy wędkarz mógł powalczyć o puchar prezesa koła PZW Kowalewo Pomorskie Tomasza Zwolińskiego. W szranki stanęło 16 zawodników nie tylko z gminy Kowalewo Pomorskie, ale również z Chełmży i z Wąbrzeźna. Najmłodszy z nich miał 15 lat.

Zawodnicy przez cztery godziny z brzegu próbowali złowić jak najwięcej drapieżników: szczupaków, okoni, sandaczy i sumów.

Wyniki, które skrupulatnie liczył Jerzy Raciniewski, uplasowały się następująco:

I miejsce zdobył Mariusz Madej z Chełmży (m.in. 54cm. okoń), IIm przypadło Wojciechowi Małkiewiczowi z Kowalewa (54cm. szczupak), a IIIm Mariuszowi Marcinkowskiemu z Kowalewa (53cm. szczupak). Zawodnicy pozostawili sobie pamiątkowe puchary i medale, a nagrody rzeczowe czyli sprzęt wędkarski przekazali na szkółkę wędkarską działającą przy kowalewskim kole. Prezenty bardzo ucieszyły prowadzącego szkółkę Zenona Wilka i najmłodszych wędkarzy.

Przy pięknej pogodzie zawodnikom kibicowali najbliżsi, koledzy z koła oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Włodarz pogratulował prezesowi Tomaszowi Zwolińskiemu i kowalewskim działaczom aktywności i pasji. Wędkowanie to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Ważne, aby korzystała z niej młodzież. Umożliwi nawiązywanie przyjaźni, naukę cierpliwości i samokontroli. Na zakończenie było obowiązkowe czyszczenie ryb i wspólny grill.

Kowalewski oddział PZW udostępnił w tym roku ponad 200 zezwoleń wędkarskich. Łowią również panie, a nawet całe rodziny. Czas nad jeziorem spędzają nie tylko dla przyjemności wędkowania. Sprzątają linię brzegową i zarybiają akweny. Największym problemem koła nie są kłusownicy, ale spadający bardzo szybko poziom wody. W bardzo krótkim czasie ubyło jej 1,5m wysokości. Jest to niebezpieczne zjawisko, które może doprowadzić do zaduszenia ryb, szczególnie, że jezioro Gajewo nie ma dopływów powierzchniowych. Wędkarze pokładają już tylko nadzieje w bardzo śnieżnej zimie.

vi_zaw_spining_03_10_16_01.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_02.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_03.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_04.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_05.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_01.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_02.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_03.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_04.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!