Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.07.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow VI Zawody spinningowe o puchar prezesa koła.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

VI Zawody spinningowe o puchar prezesa koła. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
03.10.2016

vi_zaw_spining_03_10_16_00.jpgZawody spinningowe na jeziorze Gajewo miały miejsce 2 października br. Już po raz szósty każdy wędkarz mógł powalczyć o puchar prezesa koła PZW Kowalewo Pomorskie Tomasza Zwolińskiego. W szranki stanęło 16 zawodników nie tylko z gminy Kowalewo Pomorskie, ale również z Chełmży i z Wąbrzeźna. Najmłodszy z nich miał 15 lat.

Zawodnicy przez cztery godziny z brzegu próbowali złowić jak najwięcej drapieżników: szczupaków, okoni, sandaczy i sumów.

Wyniki, które skrupulatnie liczył Jerzy Raciniewski, uplasowały się następująco:

I miejsce zdobył Mariusz Madej z Chełmży (m.in. 54cm. okoń), IIm przypadło Wojciechowi Małkiewiczowi z Kowalewa (54cm. szczupak), a IIIm Mariuszowi Marcinkowskiemu z Kowalewa (53cm. szczupak). Zawodnicy pozostawili sobie pamiątkowe puchary i medale, a nagrody rzeczowe czyli sprzęt wędkarski przekazali na szkółkę wędkarską działającą przy kowalewskim kole. Prezenty bardzo ucieszyły prowadzącego szkółkę Zenona Wilka i najmłodszych wędkarzy.

Przy pięknej pogodzie zawodnikom kibicowali najbliżsi, koledzy z koła oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Włodarz pogratulował prezesowi Tomaszowi Zwolińskiemu i kowalewskim działaczom aktywności i pasji. Wędkowanie to ciekawa alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Ważne, aby korzystała z niej młodzież. Umożliwi nawiązywanie przyjaźni, naukę cierpliwości i samokontroli. Na zakończenie było obowiązkowe czyszczenie ryb i wspólny grill.

Kowalewski oddział PZW udostępnił w tym roku ponad 200 zezwoleń wędkarskich. Łowią również panie, a nawet całe rodziny. Czas nad jeziorem spędzają nie tylko dla przyjemności wędkowania. Sprzątają linię brzegową i zarybiają akweny. Największym problemem koła nie są kłusownicy, ale spadający bardzo szybko poziom wody. W bardzo krótkim czasie ubyło jej 1,5m wysokości. Jest to niebezpieczne zjawisko, które może doprowadzić do zaduszenia ryb, szczególnie, że jezioro Gajewo nie ma dopływów powierzchniowych. Wędkarze pokładają już tylko nadzieje w bardzo śnieżnej zimie.

vi_zaw_spining_03_10_16_01.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_02.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_03.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_04.jpg
vi_zaw_spining_03_10_16_05.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_01.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_02.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_03.jpg
 zaw_wedk_cz2_03_10_16_04.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!