Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 24.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Podsumować, wyciągnąć wnioski i planować kolejną edycję.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podsumować, wyciągnąć wnioski i planować kolejną edycję. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2016
pods_wyc_wn_05_10_16_00.jpgSzkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim była tegorocznym organizatorem III Gminnych Igrzysk Olimpijskich. Impreza sportowa miała miejsce 22 czerwca na Centrum Rekreacji i Sportu. Skierowana do wszystkich czterech szkół podstawowych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 231 zawodników. Biegali, skakali, rzucali piłeczką, piłką lekarską i pływali.
Igrzyska odbywają się co dwa lata. Dwie pierwsze edycje przygotowywało Publiczne Gimnazjum, tegoroczną kowalewska podstawówka, a w 2018r. organizatorami będą wspólnie trzy szkoły z terenów wiejskich (Wielka Łąka, Wielkie Rychnowo i Pluskowęsy)

W dniu 4 października br. organizator czyli dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Benedykt Mroziński oraz nauczyciele dokonali podsumowania tegorocznej edycji. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, radę rodziców, rodziców sportowców i nauczycieli zaangażowanych w przygotowania. Byli też dyrektorzy trzech szkół podstawowych, którzy będą przygotowywać Igrzyska za dwa lata i kierownik CRiS, gdzie wszystko się odbywa..

Podsumowując Igrzyska dyrektor podziękował swoim pracownikom za zaangażowanie i przygotowanie zawodników. Każda edycja jest inna. Korzystając z nabytych doświadczeń ciągle coś się zmienia. Odstąpiono od dyscyplin drużynowych (piłka nożna i ręczna), bo w tych dziedzinach są już rozgrywki gminne i powiatowe. Wprowadzono również pływanie jako jedną z dyscyplin. Aby skrócić czas ograniczono pokazy artystyczne na rozpoczęcia, a eliminacje odbywają się wcześniej w poszczególnych szkołach podstawowych, a na Igrzyskach są już tylko finały. Wszyscy uczestnicy spotkania ubolewali nad niską frekwencją kibiców, czyli rodziców na zawodach.

Trudno wyeliminować przyczynę tego zjawiska. Igrzyska już odbywały się w sobotę, w dzień roboczy, do południa i po południu. Trudno zrozumieć dlaczego rodzice nie chcą przychodzić i kibicować swoim dzieciom. Szczególnie, że są to małe dzieci. Zupełnie inaczej reagują na doping, potrzebują uwagi, a często również słowa pocieszenia- poinformował na spotkaniu dyrektor Benedykt Mroziński.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował organizatorowi wywiązania się z powierzonego zadania. Życzył, aby za dwa lata kolejne szkoły przebiły te organizacje. Przecież zawsze może być lepiej. Zadeklarował podstawianie większej liczby autokarów, jeśli rodzice z terenów wiejskich chcieliby uczestniczyć i kibicować w kolejnej edycji.

Na spotkaniu pokazem multimedialnym przypomniano najpiękniejsze wspomnienia z Igrzysk. Można było zwiedzić również wystawę fotograficzna z tego wydarzenia.

pods_wyc_wn_05_10_16_01.jpg
 pods_wyc_wn_05_10_16_02.jpg
 pods_wyc_wn_05_10_16_03.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_04.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_05.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_06.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_07.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!