Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Podsumować, wyciągnąć wnioski i planować kolejną edycję.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Podsumować, wyciągnąć wnioski i planować kolejną edycję. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
05.10.2016
pods_wyc_wn_05_10_16_00.jpgSzkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim była tegorocznym organizatorem III Gminnych Igrzysk Olimpijskich. Impreza sportowa miała miejsce 22 czerwca na Centrum Rekreacji i Sportu. Skierowana do wszystkich czterech szkół podstawowych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział 231 zawodników. Biegali, skakali, rzucali piłeczką, piłką lekarską i pływali.
Igrzyska odbywają się co dwa lata. Dwie pierwsze edycje przygotowywało Publiczne Gimnazjum, tegoroczną kowalewska podstawówka, a w 2018r. organizatorami będą wspólnie trzy szkoły z terenów wiejskich (Wielka Łąka, Wielkie Rychnowo i Pluskowęsy)

W dniu 4 października br. organizator czyli dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej Benedykt Mroziński oraz nauczyciele dokonali podsumowania tegorocznej edycji. Na spotkanie zaprosili Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego, radę rodziców, rodziców sportowców i nauczycieli zaangażowanych w przygotowania. Byli też dyrektorzy trzech szkół podstawowych, którzy będą przygotowywać Igrzyska za dwa lata i kierownik CRiS, gdzie wszystko się odbywa..

Podsumowując Igrzyska dyrektor podziękował swoim pracownikom za zaangażowanie i przygotowanie zawodników. Każda edycja jest inna. Korzystając z nabytych doświadczeń ciągle coś się zmienia. Odstąpiono od dyscyplin drużynowych (piłka nożna i ręczna), bo w tych dziedzinach są już rozgrywki gminne i powiatowe. Wprowadzono również pływanie jako jedną z dyscyplin. Aby skrócić czas ograniczono pokazy artystyczne na rozpoczęcia, a eliminacje odbywają się wcześniej w poszczególnych szkołach podstawowych, a na Igrzyskach są już tylko finały. Wszyscy uczestnicy spotkania ubolewali nad niską frekwencją kibiców, czyli rodziców na zawodach.

Trudno wyeliminować przyczynę tego zjawiska. Igrzyska już odbywały się w sobotę, w dzień roboczy, do południa i po południu. Trudno zrozumieć dlaczego rodzice nie chcą przychodzić i kibicować swoim dzieciom. Szczególnie, że są to małe dzieci. Zupełnie inaczej reagują na doping, potrzebują uwagi, a często również słowa pocieszenia- poinformował na spotkaniu dyrektor Benedykt Mroziński.

Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski pogratulował organizatorowi wywiązania się z powierzonego zadania. Życzył, aby za dwa lata kolejne szkoły przebiły te organizacje. Przecież zawsze może być lepiej. Zadeklarował podstawianie większej liczby autokarów, jeśli rodzice z terenów wiejskich chcieliby uczestniczyć i kibicować w kolejnej edycji.

Na spotkaniu pokazem multimedialnym przypomniano najpiękniejsze wspomnienia z Igrzysk. Można było zwiedzić również wystawę fotograficzna z tego wydarzenia.

pods_wyc_wn_05_10_16_01.jpg
 pods_wyc_wn_05_10_16_02.jpg
 pods_wyc_wn_05_10_16_03.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_04.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_05.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_06.jpg
pods_wyc_wn_05_10_16_07.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!