Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Agata Pikul przywraca pamięć o byłym wójcie Kowalewa.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Agata Pikul przywraca pamięć o byłym wójcie Kowalewa. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2016
Kowalewianka Agata Pikul reportażem o byłym wójcie Kowaprzywraca_pamiec_000_06_10_16.jpglewa Władysławie Klimku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ocalić i przywrócić do życia". Organizatorzy konkursu, który objął swoim patronatem Kurator Mazowiecki i Ośrodek Badań Europy Środkowo- Wschodniej w Białymstoku, wysoko ocenili przesłanie zawarte w filmie.
Reportaż poprzedziło zorganizowanie przez Agatę w swojej szkole (III LO Toruń) spotkania z Henrykiem Klimkiem, synem śp. Władysława. Przedstawił on młodzieży tragizm II wojny światowej widziany oczami małego dziecka. Przybliżył historię rodziny Klimków, a szczególnie ojca bestialsko zamordowanego w Łopatkach w 1939r.

Ze wzruszeniem obejrzałem reportaż pani Agaty. Przypominają mi się chwile z 2010r. kiedy to uczciliśmy pamięć śp. Władysława Klimka, przedwojennego wójta Kowalewa, wmurowaniem pamiątkowej tablicy w Parku im. 730-lecia Miasta. Zagłębiłem się wówczas w historię jego życia przedstawiona na kartach książek autorstwa syna Henryka. Jestem dumny z młodej Kowalewianki, że podjęła się podwójnie trudnego zadania. Z jednej strony pokazała tragizm i bestialstwo hitlerowskiego okupanta, a z drugiej potrafiła zainteresować tematem swoich rówieśników, czyli nastolatków. Sprostała zadaniu, a przy tym została jeszcze wyróżniona przez ogólnopolskie gremium konkursowe.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Film do obejrzenia tutaj https://www.youtube.com/watch?v=eydojK1B8Js&feature=youtu.be

Agata Pikul uczy się w klasie maturalnej o profilu biologiczno-medycznym III LO. Interesuje się zagadnieniami związanymi z profilem klasy, nauką języków obcych i historią. Jej pasją jest historia okresu II wojny światowej i dzieje nowsze.

przywraca_pamiec_001_06_10_16.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!