Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 23.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Agata Pikul przywraca pamięć o byłym wójcie Kowalewa.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Agata Pikul przywraca pamięć o byłym wójcie Kowalewa. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
06.10.2016
Kowalewianka Agata Pikul reportażem o byłym wójcie Kowaprzywraca_pamiec_000_06_10_16.jpglewa Władysławie Klimku zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Ocalić i przywrócić do życia". Organizatorzy konkursu, który objął swoim patronatem Kurator Mazowiecki i Ośrodek Badań Europy Środkowo- Wschodniej w Białymstoku, wysoko ocenili przesłanie zawarte w filmie.
Reportaż poprzedziło zorganizowanie przez Agatę w swojej szkole (III LO Toruń) spotkania z Henrykiem Klimkiem, synem śp. Władysława. Przedstawił on młodzieży tragizm II wojny światowej widziany oczami małego dziecka. Przybliżył historię rodziny Klimków, a szczególnie ojca bestialsko zamordowanego w Łopatkach w 1939r.

Ze wzruszeniem obejrzałem reportaż pani Agaty. Przypominają mi się chwile z 2010r. kiedy to uczciliśmy pamięć śp. Władysława Klimka, przedwojennego wójta Kowalewa, wmurowaniem pamiątkowej tablicy w Parku im. 730-lecia Miasta. Zagłębiłem się wówczas w historię jego życia przedstawiona na kartach książek autorstwa syna Henryka. Jestem dumny z młodej Kowalewianki, że podjęła się podwójnie trudnego zadania. Z jednej strony pokazała tragizm i bestialstwo hitlerowskiego okupanta, a z drugiej potrafiła zainteresować tematem swoich rówieśników, czyli nastolatków. Sprostała zadaniu, a przy tym została jeszcze wyróżniona przez ogólnopolskie gremium konkursowe.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Film do obejrzenia tutaj https://www.youtube.com/watch?v=eydojK1B8Js&feature=youtu.be

Agata Pikul uczy się w klasie maturalnej o profilu biologiczno-medycznym III LO. Interesuje się zagadnieniami związanymi z profilem klasy, nauką języków obcych i historią. Jej pasją jest historia okresu II wojny światowej i dzieje nowsze.

przywraca_pamiec_001_06_10_16.jpg

 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!