Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 25.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tur świętuje 60-lecie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tur świętuje 60-lecie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2016

tur_swietuje_10_10_16_00.jpgKoło Łowieckie Tur od 60 lat opiekuje się zwierzyną łowną na swoim terenie łowieckim. Skupia 62 członków. Obwód obejmuje grunty na terenie kilku samorządów w tym gminy Kowalewo Pomorskie w obrębie wsi Dylewo- Pluskowęsy. Należy do niego 15 Kowalewiaków.

W dniu 8 października br. prezes Hilary Laudański wspólnie z myśliwymi zaprosili gości na swój jubileusz. Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Byli też przedstawiciele innych samorządów, kół, nadleśnictw oraz Okręgowej Rady Łowieckiej.

W czasie uroczystości wręczono aktywnym myśliwym odznaczenia za zaangażowanie się w funkcjonowanie koła, dbanie o łowiska i działalność ekologiczną. Wśród odznaczonych są nasi rodacy: Józef Krupiński i Jan Wernel.

Zabierając głos prezes Hieronim Laudański nie szczędził podziękowań małżonkom myśliwych za wyrozumiałość, a samorządom za wspieranie codziennej działalności w ograniczaniu szkód na rzecz rolników.

Na terenie koła w ostatnich trzech latach odnotowano 21 strat wyrządzonych przez zwierzynę łowną (dzik) na kwotę ok 10tys. Straty te dotyczą roślin uprawnych. Myśliwi odnotowali incydentalne straty spowodowane przez kłusowników.

tur_swietuje_10_10_16_01.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_02.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_03.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_04.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_05.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_06.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_07.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!