Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 28.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Tur świętuje 60-lecie

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Tur świętuje 60-lecie Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
10.10.2016

tur_swietuje_10_10_16_00.jpgKoło Łowieckie Tur od 60 lat opiekuje się zwierzyną łowną na swoim terenie łowieckim. Skupia 62 członków. Obwód obejmuje grunty na terenie kilku samorządów w tym gminy Kowalewo Pomorskie w obrębie wsi Dylewo- Pluskowęsy. Należy do niego 15 Kowalewiaków.

W dniu 8 października br. prezes Hilary Laudański wspólnie z myśliwymi zaprosili gości na swój jubileusz. Samorząd Gminy Kowalewo Pomorskie reprezentował Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski. Byli też przedstawiciele innych samorządów, kół, nadleśnictw oraz Okręgowej Rady Łowieckiej.

W czasie uroczystości wręczono aktywnym myśliwym odznaczenia za zaangażowanie się w funkcjonowanie koła, dbanie o łowiska i działalność ekologiczną. Wśród odznaczonych są nasi rodacy: Józef Krupiński i Jan Wernel.

Zabierając głos prezes Hieronim Laudański nie szczędził podziękowań małżonkom myśliwych za wyrozumiałość, a samorządom za wspieranie codziennej działalności w ograniczaniu szkód na rzecz rolników.

Na terenie koła w ostatnich trzech latach odnotowano 21 strat wyrządzonych przez zwierzynę łowną (dzik) na kwotę ok 10tys. Straty te dotyczą roślin uprawnych. Myśliwi odnotowali incydentalne straty spowodowane przez kłusowników.

tur_swietuje_10_10_16_01.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_02.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_03.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_04.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_05.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_06.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_07.jpg
 tur_swietuje_10_10_16_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!