Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 21.03.2018
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016
strazacy_osp_swietowali_17_10_16_00.jpgDruhowie ochotnicy z jednostki w Pluskowęsach w dniu 15 października dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanej remizy. Zaprosili na uroczystość prezesa zarządu oddziału Miejsko- Gminnego OSP burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Pełniący dopiero od 8 miesięcy funkcję prezesa OSP Pluskowęsy Przemysław Lewandowski pochwalił się czego wspólnie z druhami z jednostki dokonał.
Na specjalną półkę dostawiono puchar za zajęcie I miejsca w gminnych zawodach strzeleckich i zaprezentowano zakupiony dla jednostki strój do odławiania szerszeni.

Również remiza zyskała na wyglądzie. Część strażacka mieści się w budynku gminnym, gdzie zlokalizowana jest również świetlica wiejska oraz kilka mieszkań. Szczególnie salka strażackich spotkań nabrała blasku. W trakcie prac remontowych strażacy rozebrali piec kaflowy, położyli podłogi, odmalowali salę i stworzyli odrębną toaletę. Wszystkie prace wykonali sami, a na materiały pozyskali sponsorów. Druhowie z OSP Pluskowęsy są bardzo przekonujący. Dzięki swojemu zaangażowaniu pozyskali od sponsorów kwotę ok. 35tys.zł. Podjęli się również rozbiórki starego budynku, aby sprzedać materiał rozbiórkowy i dołożyć do zebranej puli. Środki zamierzają przeznaczyć na zakup wozu bojowego Renault M180 z 1992r. z wodą (3tys.l).

Zgodnie z naszą zasadą jeśli jednostka pozyska sponsora na 50% samochodu to drugą połowę dołoży samorząd. Jestem dumny z aktywności ochotników z Pluskowęs. Widać nie tylko ja, skoro tylu ludzi dobrego serca ich wsparło. Jest to trzecia jednostka w gminie Kowalewo Pomorskie, która dzięki własnemu zaangażowaniu i dofinansowaniu ze strony samorządu zyskała nowszy, upragniony samochód. Hojność mieszkańców i firm pokazuje, że strażacy to grupa o najwyższym zaufaniu społecznym. Wiem, że już niedługo OSP Pluskowęsy będą miały swój wymarzony pojazd- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Prezes OSP Przemysław Lewandowski bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie w remont siedziby. Szczególne podziękowania kieruje do p. Michała Smoleńskiego i druha Marcina Gajewskiego. Jednostka jest bardzo liczna. Skupia 50 strażaków, w tym drużynę młodzieżową. Stary samochód- Żuk służy im od wielu lat jako pojazd transportowy. Teraz będą mieć pojazd do zadań bojowych. W czerwcu 2017r. planowany jest jubileusz 65-lecia jednostki.

strazacy_osp_swietowali_17_10_16_01.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_02.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_03.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_04.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_05.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_06.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_07.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!