Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie Przejrzysta Polska MGOK KOWALEWO POM S.P. Kowalewo Pom. GONIEC KOWALEWSKI Szkoła Podstawowa w Wielkiej Łące PUBLICZNE GIMNAZJUM w KOWALEWIE POM. Konwent Burmistrzów Orlik 2012 Gmina Kowalewo Pomorskie Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Dolina Drwęcy' Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Wielkim Rychnowie Parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy Centrum Rekreacji i Sportu w Kowalewie Pomorskim Gmina Papieska Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna sp. z o.o. Gazeta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego 29.06.2017
Z ostatniej chwili arrow Z ostatniej chwili arrow Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego.

Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego

AGRO-FARMA TARGI ROLNICZE w Kowalewie

Budowa Pływalni w Kowalewie Pomorskim

Nowe zasady gospodarowania odpadami komunalnymi

BUDOWA BUDYNKU URZĘDU

www.zwiedzajkraj.pl

Kowalewo Pomorskie zaproszono do współpracy przy organizacji Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Kowalewo Pomorskie

Ostatnio wprowadzone

Strażacy z OSP Pluskowęsy wyremontowali remizę i pozyskali pieniądze na pół wozu bojowego. Drukuj
Wpisał: Karolina Kowalska   
17.10.2016
strazacy_osp_swietowali_17_10_16_00.jpgDruhowie ochotnicy z jednostki w Pluskowęsach w dniu 15 października dokonali uroczystego otwarcia wyremontowanej remizy. Zaprosili na uroczystość prezesa zarządu oddziału Miejsko- Gminnego OSP burmistrza Andrzeja Grabowskiego. Pełniący dopiero od 8 miesięcy funkcję prezesa OSP Pluskowęsy Przemysław Lewandowski pochwalił się czego wspólnie z druhami z jednostki dokonał.
Na specjalną półkę dostawiono puchar za zajęcie I miejsca w gminnych zawodach strzeleckich i zaprezentowano zakupiony dla jednostki strój do odławiania szerszeni.

Również remiza zyskała na wyglądzie. Część strażacka mieści się w budynku gminnym, gdzie zlokalizowana jest również świetlica wiejska oraz kilka mieszkań. Szczególnie salka strażackich spotkań nabrała blasku. W trakcie prac remontowych strażacy rozebrali piec kaflowy, położyli podłogi, odmalowali salę i stworzyli odrębną toaletę. Wszystkie prace wykonali sami, a na materiały pozyskali sponsorów. Druhowie z OSP Pluskowęsy są bardzo przekonujący. Dzięki swojemu zaangażowaniu pozyskali od sponsorów kwotę ok. 35tys.zł. Podjęli się również rozbiórki starego budynku, aby sprzedać materiał rozbiórkowy i dołożyć do zebranej puli. Środki zamierzają przeznaczyć na zakup wozu bojowego Renault M180 z 1992r. z wodą (3tys.l).

Zgodnie z naszą zasadą jeśli jednostka pozyska sponsora na 50% samochodu to drugą połowę dołoży samorząd. Jestem dumny z aktywności ochotników z Pluskowęs. Widać nie tylko ja, skoro tylu ludzi dobrego serca ich wsparło. Jest to trzecia jednostka w gminie Kowalewo Pomorskie, która dzięki własnemu zaangażowaniu i dofinansowaniu ze strony samorządu zyskała nowszy, upragniony samochód. Hojność mieszkańców i firm pokazuje, że strażacy to grupa o najwyższym zaufaniu społecznym. Wiem, że już niedługo OSP Pluskowęsy będą miały swój wymarzony pojazd- podkreślał na spotkaniu Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Prezes OSP Przemysław Lewandowski bardzo dziękuje wszystkim za zaangażowanie w remont siedziby. Szczególne podziękowania kieruje do p. Michała Smoleńskiego i druha Marcina Gajewskiego. Jednostka jest bardzo liczna. Skupia 50 strażaków, w tym drużynę młodzieżową. Stary samochód- Żuk służy im od wielu lat jako pojazd transportowy. Teraz będą mieć pojazd do zadań bojowych. W czerwcu 2017r. planowany jest jubileusz 65-lecia jednostki.

strazacy_osp_swietowali_17_10_16_01.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_02.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_03.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_04.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_05.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_06.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_07.jpg
 strazacy_osp_swietowali_17_10_16_08.jpg
 
© Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim. Uwaga: Korzystamy z cookies. Zapoznaj się z zasadami!